reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Hej dziewczyny,

Gosiu gratuluję udanego usg:) Jesteś już umówiona na prenatalne? Trzymam kciuki żebyś teraz już miała z górki:)

Susana - ja brałam acard od 16dc, encorton od 20dc, duphaston po owulacji przez 10 dni (tylko ważne żeby nie zacząć go brać przed bo może wstrzymać owulację), fraxiparine od pozytywnego testu, natomiast żeby jak najszybciej się dowiedzieć i ewentualnie wprowadzić leki i nie odstawiać duphastonu ja sprawdzałam betę i jak tylko wyszła podwyższona miałam już w pogotowiu i od razu zaczełam brać faxiparine.

Ovli - ja też często się zastanawiam czy jeśli ta ciąża się uda będę miała siłę walczyć o kolejne dziecko. Zawsze chciałam mieć 2 lub 3 teraz sama nie wiem... choć mam nadzieję, że tak jak po poronieniach podejmujemy decyzję że jednak walczymy dalej tak samo w odpowiednim momencie będziemy miały w głowie decyzję, czy chcemy przechodzić to wszystko jeszcze raz. A może jak uda się urodzić pierwsze dziecko, to z drugim na takim samym leczeniu już pójdzie łatwiej.

Ewcia - silna z Ciebie kobieta, trzymam kciuki aby forum było i dla Ciebie szczęśliwe:*

U mnie lepiej plamień już praktycznie nie mam, jeszcze bardzo delikatne ale co najważniejsze już nie czerwone. Choć oczywiście ten detektor tętna często mi się przydaje i bardzo mnie uspokaja, ale na szczęście wiem już dokładanie gdzie jest mała i tylko przykładam i od razu znajduję, więc długo jej nie męczę:)
 
reklama
Dziewczyny. O niczym innym nie myślę jak tylko o tym żeby zostać mama. Ptzyslania mi to cały świat. Jak mam chwilę luźna w pracy to szukam informacji w Internecie i pisze na forum. Zastanawiam się czy to nie jest już choroba psychiczna.
Cały czas myślę o tym czy nie spróbować na żelaznym zestawie ( encorton od 1dc, clexane od owulacji, acard od owulacji i do tego kwas foliowy 15 mg i witaminy b12 i b6. Nigdy nie miałam nawet clexane bo nie dotrwalam do terminu miesiaczki. Tyłu kobietom się udało na takim zestawie...
Susana Ty chyba też podobny zestaw masz tak?
 
plastulinka, mnie lekarka powiedziała wprost - w moim przypadku leczenie od terminu @ to już "po ptakach". W terminie @ mam już symptomy, że źle się dzieje więc za późno na reakcje jak pęcherzyk juz jest pewnie uszkodzony przez reakcje mojego ciała. Dlatego tym razem wszystko biorę jeszcze przed owu, ciało ma się wyciszyć (Encorton stale, Clexane i Acard od 10dc, Dupek po owu) No i dlatego nie dziwię się, że masz ochotę tak spróbować.

kinga, super, że lepiej.
 
Kinga dzięki za odp.Super że jest lepiej.!!!!!!!

Plastusia też mam schizę .Każdą wolną chwilę w pracy ,między klientkami spędxam na forum.To już choroba jest.Pracownicy na mnie dziwnie patrzą bo ja wkółko w telefonie coś piszę.

Mam teraz panią na powiększanie ust.póżniej dokończe
 
Dziewczyny- tak jak Arda pisze, ja dokladnie mialam taki zestaw i dr mowil, ze brac koniecznie od owu bo jesli to ukryte problemy immuno to od pozytywnego testu to juz za pozno. Jedyne co to clexane wlaczylam od razu po pozytywnej becie. Przez okolo 6 miesiecy bralam tez metylowany kwas, wit D i b complex. Wychodzi na to, ze cos z tego zestawu pomoglo przejsc najgorszy 1 trymestr;)

Gosiu super wiadomosci!
 
Witam dziewczyny.
ovli22 często się nad tym zastanawiam czy właśnie starać się i walczyć o drugie dziecko, a jestem już po 4 poronieniu. Dlatego też mam takie dylematy jeśli chodzi o jeżdżenie po Warszawach czy Łodziach do lekarzy. Sama nie wiem czy pchać się w takie "koszty", skoro mam już jedno zdrowe, wspaniałe dziecko. Pewnie inaczej bym myślała,jakbym tego dziecka nie miała. punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, tak mówią...
ewcia3004...powiem szczerze,że ciary mi przeszły po caaałym ciele jak zobaczyłam w których tygodniach traciłaś swoje szczęścia. Podziwiam za siłę walki i za Ciebie chyba jakoś szczególnie trzymam kciuki. Chyba żadna z nas nie przeszła tego co Ty. Po prostu należy Ci się teraz potrójne szczęście;)
Za resztę dziewczyn również nadal "zza krzaka" trzymam kciukasy. Za starania i za te już zapylone;)
 
Witajcie dziewczyny

kinga_86 – cieszę się, że wyniki z testu Nifty wyszły dobrze. Trzymam kciuki, żeby plamienia poszły i nie wróciły. Życzę Ci przeżycia kolejnych miesięcy w spokoju

Ania7727 – trzymam kciuki za dobre wyniki z amnio

susana – rzadko się czyta, że lekarz bierze pod uwagę wiedzę pacjentki i się nie „obraża”. Jak widać na Twoim przypadku tak jest, super. Mój dr tez taki jest i zaleca badanie AMH w 2-3 dc

fondie – moja kumpela też miała uczulenie na heparynę i niestety nie mogła brać żadnych zastrzyków, ponieważ każdy ją uczulał. Lekarz jej polecił tabletki Zaax zamiast tych zastrzyków. Zaszła w ciążę, jest w 7 tc. Najlepsze jest to, że są bez recepty, może spróbuj

domicela – witaj

Arda – jakbym chciała być w Twoim wieku :-(

ovli22 – pytasz, gdzie jest granica. Hm… mam kumpele, która 13 razy podchodziła do in vitro…

GosiaS35 – cudowne wieści, oby tak dalej
 
Ostatnia edycja:
Lilia, każdy wiek ma swoje zalety i wady.

ovli, granica jest w głowie i można ją mocno przesuwać. W życiu bym nie pomyślała, że będę chciała zajść w ciążę po raz piąty...

martaha, super!
 
reklama
Gosia prawie 2,5 cm to już gigant!!!!
Jazda samochodem napewno mu nie zaszkodzi.

Fondie ja też nie wiem czy leki dobre bo każdy gin co innego mówi.Ja dobrałam sobie leki częściowo sama.Jeżeli chodzi o zaufanie do lekarzy to owszem ale nie tak na 100 % Od was się więcej dowiedziałam niż od nich.Dobrze jest chodzić wynika z tego do trzech no i do tego wasze rady , swoja intuicja i może wreszcie namsię uda!!!!!!!!!

Arda z tymi dopowiedzeniami typu - robić dzieci.Łatwo im mówić bo oni póżniej nie ronią.
Fraxi mam 6 strzykawek a póżniej zmienię na clexan .Chyba tak można???Arda ale jak ty mówisz, że heparynę od 10 dnia cyklu a nie od 14????

Plastusia jeżeli masz bioch to leki ja bym wzięła wcześniej.Wprowadz encorton wcześniej i nie czekaj do owu .Ja dawkę encortonu 5 mg biorę od 3 miesięcy.Od dzisiaj 7 dc zwi€kszyłam na 10 mg a od. Owu będę brać 15 mg.
Acard biorę stale nie przerywam.wit b 12 zastrzyki , żelazo w, vit D , colostrum , eutyrox rano , wieczorem metforminę.No i jakiś clexan lub fraxi od 10 dnia cyklu zacznę .Po owu dufaston ..Plastusia przy twoich ciążach bioch.widać że organizm je zabija na bardzo wczesnym etapie.Gdyby nie beta nawet byś o nich nie wiedziała.Myśle że póżne właczenie leków nic nie da .Włącz jak najszybciej leczenie i myślę że się uda.

Arda Acard można brać stale nie odstawiać!!!!!!
Już go koniecznie włącz !!!!##
 
Ostatnia edycja:
Do góry