reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
ja też mam pasek Św. Dominika, codziennie się modlę, a pasek założę jak tylko zobaczę 2 kreski ;)

Esperanza...co za buuuc z tego lekarza!! Gdyby naprawdę wiedział co czujemy, co przeżywamy to może inaczej by z Tobą rozmawiał, ale co on może wiedzieć...;/
NAfoczka, ja też coraz bardziej zaczynam smęcić, coraz mniej nadziei mam, ale walczymy o to co najpiękniejsze na świecie, o nasz Cuuuuud ;)
 
Witam dziewczyny. Długo mnie tu nie było. Przepraszam. Postaram się doczytać wszystko, ale nie wiem czy mi się uda.
Jestem po 2 wizytach u dr Sachy. Po pierwszej wizycie kazał powtórzyć m.in. allo mlr w Prokocimiu. I wyszło 34,9%, mimo, że miesiąc wcześniej w W-wie było 68%. No i teraz zalecił już szczepienia. Powiedział, że mlr zwykle spada od 4 m-ca po ciąży/poronieniu. Szkoda, że ani on ani nikt inny mi tego wcześniej nie powiedział... Może zapadłyby trochę inne decyzje... Wyszedł mi gronkowiec w gardle. Podobno wiele osób jest nosicielami tego dziadostwa, ale mnie akurat uprzyksza życie i całkiem możliwe, że jest sprawcą mojej leukopenii. Laryngolog twierdzi, że można by to albo zostawić, albo wyciąć migdałki i/lub miejsce w gardle, gdzie się zagnieździł, ale ze względu na nasze wcześniejsze niepowodzenia położnicze i jednocześnie plany, zapisał cipronex na 10dni. Sacha do leków prof. Jerzak, które biorę od wiosny ub. roku, dołożył immuno up (proponował też coś skuteczniejszego i droższego na receptę w zastrzykach) na zwiększenie ilości leukocytów oraz zwiększył dawkę kwasu foliowego z 5mg/dobę do 3x15mg/dobę. Uważa też, że nie powinnam brać encortonu, bo jest to lek immunosupresyjny, a brałam go za każdym razem, bo u nas w klinice bierze się go 10mg standardowo przy każdej procedurze in vitro.
Generalnie postanowiliśmy podchodzić do procedury jak najszybciej, a szczepienia ewentualnie zastosujemy podczas procedury. Szczepienia plus badanie jak zadziałały to co najmniej 3 m-ce, a my nie możemy sobie pozwolić już na takie odwleczenie w czasie.
 
Asiula rozsądnie brzmi ten Sacha, trzymam kciuki.
Apolinko ja wkrótce też wracam do gry, może nam razem się uda!
Jestem po badaniach u Dubrawskiego, wyniki w połowie marca. W piątek miałam też histeroskopię, na szczęście żadnych zrostów i przegród, wielkość ok.
Zulka folia to mój prezent dla Kluseczek;-)
Pozdrawiam Wszystkich!
 
Asiula myślałam o Tobie, dobrze że sie odezwałaś:) Czyli rozumiem że szczepienia będą towarzyszyć procedurze?? W sumie ja też doszczepiałam się 2 razy w ostatniej ciąży ze względu na MLR=0.
 
cześć ;* musze sie pochwalić, że lubię soczek z buraczków, nie pamietam , która z dziewczyn zamieściła proporcje ale wielkie dzięki- swój buraczek, swoja marchewka i swoje jabuszka- no tylko cytryny jeszcze nie hoduje :-Dmimo dużych obaw wyszło całkiem nieźle;-)
PS a czy któraś z was zgłębiała naprotechnologię?
 
Cześć dziewczyny, okazało się, ze moje plamienia, mimo że tak szybko, znów przyszły 3 dni przed @. Mój cykl pierwszy raz w życiu był krótszy niż 29 dni, a mianowicie 25. Tak, jak mówiłam z każdym miesiącem coraz gorzej. Za tydzień idę na monitoring do Invicta (bo mam najbliżej) i zobaczymy, co wyjdzie.

I przeglądam moje notatki, które zbieram z różnych źródeł i znalazłam fajne info o poprawie nasienia. Wklejam, może komuś się przyda:
"dziś zakończyłam mały eksperyment na mężu. Podawałam mu pycnogenol (antyutleniacz z sosny polecany przez dietetyka z bociana), Q10, Salfazin i kwas foliowy. Do tego pił codziennie koktajl owocowy + szklanka soku pomidorowego. I po 3mc takiej kuracji całkowita ilość plemników zwiększyła się dwukrotnie, koncentracja na ml jest o połowę wyższa, a ruch postępowy zwiększył się o 17%. Nie wiem jak to wpłynęło na morfologię, bo niestety w drugim badaniu tego parametru nie podali."
 
Gosiu, już zastanawiałam się gdzie na tak długo Cię wywiało:) Dobrze, że jesteś ;)
Jednak zdecydowałaś się na Dubrawskiego :) i jak wrażenia? jak przebiega cała "procedura" jego leczenia? Znalazł już jakąś przyczynę niepowodzeń? Jakieś konkrety?
 
no Gosiu na reszcie sie odezwalaś :), dobrze ze histero ok, teraz zeby tylko dubrawski sie sprawdził :-)

Eksperanza przykro mi ze jeszcze z tym uczuleniem wyskoczyło :(
dobry pomysł sprawdzic kazdą z heparyn, bo wiadomo róznie jest z opiniami lekarzy.
Mi zostały 4 strzykawki claxane wiec tez mogę podesłac:-)

Ściskam Was Wszystkie:-)
 
reklama
cześć dziewczyny :) rzadko się udzielam jednak podczytuję Was codziennie..
jeśli mogę to chciałam prosić o radę... po ostatnim poronieniu w październiku immunolog zleciła mi badania i wyszedł mi jedynie niedobór białka s. mam na to brać claxane 0,6 od pozytywnego testu. biorę również kwas foliowy 5mg. zastanawiam się czy nie powinnam brać też czegoś przed zajściem? jesteśmy właśnie w trakcie starań i bardzo się denerwuję tym wszystkim... bardzo Was proszę powiedzcie co o tym myślicie?
 
Do góry