reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Ja miałam 17,9, doktor przepisał vigantoletten 1000 j.m. Brałam po 2 tabletki przez 2 miesiące, teraz biorę jedną, ale nie badałam więcej. W diagnostyce to badanie kosztuje 100 złotych. Rozbój w biały dzień :-)
 
ja miałam poziom 12,9 i mam brać 4000j.m. az dojde przynajmniej do poziomu 40 ale póki co tez nie robilam drugi raz badania, u mnie kosztuje 123 ;/ cóż?!
 
ja w sierpniu po 3 bardzo słonecznych miesiącach miałam coś ok 20. Pani dr powiedziała, że muszę brać na razie po 2000j bo zapewne w miesiącach zimowych to mam wit D na pozimie ok 5! Po 3 miesiącach sprawdzałam (badanie 100 zł diagnostyka - lekka przesada) i było już 40. Teraz liczę na to, że jest dobrze, choć obecnie niestety już nasze organizmy wit D nie produkuja (tylko od kwietnia do września).
Chciałabym ją jeszcze powtórzyć, ale jak myślę o kolejnych badaniach, które mam zlecone od prof i mam je zrobić na początku stycznia to aż mnie skręca - znów HIV (już 2 razy miałam robione), do tego p/c anty HBS, VDRL, CMV/IgG/IgM - standardowo morfologia i mocz. Chciałam jeszcze zrobić TSH i anty TPO , anty-TG, bo lekarze często to zaniedbują o potem jest płacz i zgrzytanie zębów. No i do tego usg gen i PAPPA - 450 zł + koszt wizyty u profesora... zbankrutuję na sam poczatek roku...Dobrze że mam przeciwciała na różyczkę i toxo, bo chociaż to mi odpada.
 
A ja na wiosnę wczesna badałam i mialam 27, troche bralam 1000 potem przestalam bo juz leki bralam garsciami, moze teraz zaczne znow troche brac ale z pierwszym dzieckiem zaszlam w ciaze w marcu i nigdy D nie bralam a generalnie 90 procent spoleczenstwa w naszej szerokosc geograficznej ma niedobory wiec nie dziwne ze wiekszosc osob z poronieniami rowniez je ma.
Witam wszystkich , troche mnie nie bylo ale jakos rozne rzeczy na glowie i musial ndrobic czytanie chyba ze 40 stron:)
Misiejku kochana gratukuje Ci Jaska bo ja calkiem do tylu jestem,
Alusia, Iris Ewa gratulacje:)
Mam pytanie bo ktoras pisala ze prof Wilczynski na urlop idzie a wiadomo kiey wraca? Bo chce sie jeszcze do niego raz wybrac;
Ja powtarzam sobie Ana bo rok temu mialam 1:160 a to w sumie wartosc mala i myslalm ze moze teraz nic nie wyjdzie a tu gorzej 1:320:/ czyli jednak cos tam sie kroi w tym moim organizmie. Postanowilam sie jeszcze skonsultowac z jakim reumatologiem-chyba Truskawka tez była u reumatolgoa, zobaczymy co mi powie.
Bardzo bym chciala jeszcze sprobowac, wczoraj kuzynka urodzila syna, dzis kolezanka corke-siedzialam w szpitalu u niej i patrzylam na to dziecko jakbym chciala je zjesc.....
Mąż moj tez sie boi o mnie ze nie podniose sie po kolejnej stracie ale nie jest juz taki nastawiony na Nie, wiec moze po nowym roku sprobujemy na zelaznym zestawie.
Wiem ze jesli nie sprobuje to nie da mi to zyc spokojnie dalej, jesli sie uda ... same wiecie...jeśli nie poprostu zamnkne ten etap swojego zycia i zaczne w pelni cieszyc sie tym co mam bo teraz to zawieszenie mnie moze juz nie tak dobija jak niedawno ale jakos blokuje, hamuje, nie wiem sama.
Jesli chodzi o steryd to ja tez od prof mam brac 20 i tak schodzic ja Iris. 20 to spora dawka ale to do 10 to stosuje sie profilaktycznie w takich przypadkach a nie leczniczo tak mi mowili przynajmniej.
 
Jesli chodzi o cene badan to tez mnie to wkurza, sama chcialabym zrobic wiec dla spr chocby homocysteine czy foliowy, ale u mnie nie daj ze trzeba czekac miesiac albo w ogle nie robia to ceny kosmiczne a i tak nic mi to nie da.
 
uwaga koleżanki, wiadomość z ostatniej chwili: TSH, ft3, ft4, anty TPO- w normie, a ANA i APA ujemne więc... niby się cieszymy ale... i czekam na MTHFR i potem co...?
 
Joanna prof Wilczynski wraca po 7albo 8 stycznia. Ja mam wizyte na 14 stycznia zapisaną. Teraz już chyba jest na urlopie bo mam w razie czego dzwonic do jego zastepcy na oddziale.

Nafoczka super ze wyniki takie ładne ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry