reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Wow dziewczyny, podziwiam Was za Wasza wiedzę. Czyli rozumiem że jak nasze kariotypy wyjdą ok tzn ze genetycznie wszystko jest wporzadku i trzeba szukać gdzie indziej?
 
reklama
@Topi91 Jeśli kariotypy będą dobre,to raczej u Was genetycznie jest ok. Raczej bo a) można je badać jeszcze na mikromacierzach, szukając mikrodelacji b) możecie mieć inna wadę genetyczna, która nie dotyczy kariotypu, a odziedziczona przez płód powoduje smierć dzieciaczków. Ale to bardzo rzadkie przypadki.

No i Wasz prawidłowy kariotyp nie oznacza, ze dzieci takie miały, bo losowo mogło się zdarzyć, ze komórka źle się podzieliła (to wbrew pozorom częste) lub mąż ma słabą fragmentację dna albo Ty masz słabą jakość jajeczek (np. z powodu niskiego AMH, endometriozy pcos itd. …) Nic niestety w niepłodności nie jest zero-jedynkowe.

Piątkowskich podobno jest dwóch. Ons żadnego nie zna.
Jest jeszcze lekarz Piskulski (ordynator w Kartuzach) i on bardzo dobrze ogarnia krzepliwość, podobno chodzi do niego co najmniej jedna pacjentka Maliny.
 
@Topi91 ja jestem z okolic trojmiasta, Słupsk tez dobrze znam. Moja trzecia ciąża zakończyła się powodzeniem - bez dr Malinowskiego na pewno nie byłoby mojej corki na świecie. Jeśli chodzi o ginekologów to ja mogę polecić dr Adamskiego z gdanska ( leczy wg zaleceń Maliny, prócz tego jest bardzo dokładny). Niestety nie wiem jak się teraz do niego umówić. Ze słupska nikogo nie znam. Moja ciąże od początku do końca prowadził Malina a ginekolog był tutaj na miejscu tylko w razie czego i jak czułam się niepewnie to szlam na usg. Ogólnie co 3tygidnie byłam w Łodzi, na usg a potem na wizycie. Nie wszytskie dziewczyny tak robią. Mi to uratowało ciąże bo w 30 tc zaczął się porod przedwczesny i tylko niezbagatelizowanie sprawy przez doktora uratowało ciąże i hyc może zdrowie życie corki.
także ja polecam mieć ginekologa ogarniętego na miejscu, takiego ktory nie wątpi w leczenie Maliny a ciąże prowadzić u Maliny. Przerabiałam Suchanek i Jerzak. Nie pomogło. A nawet zaszkodziło. Choć niektórzy maja dobre zdanie.

pozdrawiam wszytskie dziewczyny które mnie może pamiętają :) często czytam ale z racji różnych problemów nie miałam sił się angażować w rozmowy w tym temacie :(
 
@Topi91 ja jestem z okolic trojmiasta, Słupsk tez dobrze znam. Moja trzecia ciąża zakończyła się powodzeniem - bez dr Malinowskiego na pewno nie byłoby mojej corki na świecie. Jeśli chodzi o ginekologów to ja mogę polecić dr Adamskiego z gdanska ( leczy wg zaleceń Maliny, prócz tego jest bardzo dokładny). Niestety nie wiem jak się teraz do niego umówić. Ze słupska nikogo nie znam. Moja ciąże od początku do końca prowadził Malina a ginekolog był tutaj na miejscu tylko w razie czego i jak czułam się niepewnie to szlam na usg. Ogólnie co 3tygidnie byłam w Łodzi, na usg a potem na wizycie. Nie wszytskie dziewczyny tak robią. Mi to uratowało ciąże bo w 30 tc zaczął się porod przedwczesny i tylko niezbagatelizowanie sprawy przez doktora uratowało ciąże i hyc może zdrowie życie corki.
także ja polecam mieć ginekologa ogarniętego na miejscu, takiego ktory nie wątpi w leczenie Maliny a ciąże prowadzić u Maliny. Przerabiałam Suchanek i Jerzak. Nie pomogło. A nawet zaszkodziło. Choć niektórzy maja dobre zdanie.

pozdrawiam wszytskie dziewczyny które mnie może pamiętają :) często czytam ale z racji różnych problemów nie miałam sił się angażować w rozmowy w tym temacie :(
Napisz tylko kilka słów co u ciebie i córeczki. Dawno cię nie było [emoji177]
 
Napisz tylko kilka słów co u ciebie i córeczki. Dawno cię nie było [emoji177]
Cześć Destino :) moja Marysia ma się bardzo dobrze. Właśnie skończyła dwa latka ❤️ Jest cudowna dziką istotką ❤️ Ja osttanio trochę podupadłam na zdrowiu… zbieram siły by się zabrac za siebie. Jestem na bieżąco z tym co dzieje się na forum ale nie mam pojęcia jak to dziewczyny robicie ( zwłaszcza z dwójka dzieci !) ze dajecie radę tutaj się udzielać. To wspaniałe ze dajecie tyle od siebie. Ja zmagam się z wyrzutami sumienia ze się nie udzielam, nie dziele doświadczeniem ale mam wrażenie ze moja wiedza już jest trochę nieaktualna. A mgła mózgowa której doświadczam non stop bardzo mi dokucza ;)
Może niedługo trochę uaktualnie swoją wiedze bo wybieram się do dra Malinowskiego, choć póki co w innym temacie niż ciążowym :) zastanawia mnie kwestia szczepien na covid. Mam rzuty chorób autoimmunologicznych i nie wiem co robić. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i w razie pytań o trójmiejskich lekarzy to służę pomocą. @Destino a jak Twoje dzieciaczki ? :)
 
Cześć Destino :) moja Marysia ma się bardzo dobrze. Właśnie skończyła dwa latka [emoji3590] Jest cudowna dziką istotką [emoji3590] Ja osttanio trochę podupadłam na zdrowiu… zbieram siły by się zabrac za siebie. Jestem na bieżąco z tym co dzieje się na forum ale nie mam pojęcia jak to dziewczyny robicie ( zwłaszcza z dwójka dzieci !) ze dajecie radę tutaj się udzielać. To wspaniałe ze dajecie tyle od siebie. Ja zmagam się z wyrzutami sumienia ze się nie udzielam, nie dziele doświadczeniem ale mam wrażenie ze moja wiedza już jest trochę nieaktualna. A mgła mózgowa której doświadczam non stop bardzo mi dokucza ;)
Może niedługo trochę uaktualnie swoją wiedze bo wybieram się do dra Malinowskiego, choć póki co w innym temacie niż ciążowym :) zastanawia mnie kwestia szczepien na covid. Mam rzuty chorób autoimmunologicznych i nie wiem co robić. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i w razie pytań o trójmiejskich lekarzy to służę pomocą. @Destino a jak Twoje dzieciaczki ? :)
Dzieci rosną jak na drożdżach. Oskarek ma 3,5 roku, Helenka 2,5. Jestem w nich zakochana. Trochę mi dają w kość ostatnio, ale to wina mojego złego samopoczucia. Próbuje o siebie zadbać, ale jeszcze słabo to wychodzi
 
Kochana mam nadzieję, że znajdziesz siły i czas by zadbać o siebie. Ja na instagramie polecam panią psycholog - psychomama. Wyznaje zasadę ,,parents first „ :) i mówi o tym jak dbać o siebie… mnie to trochę mobilizuje. Ale wiadomo każdy ma inna sytuacje. Nie każdemu takie rady służą :) odezwę się na naszej prywatnej grupie ❤️
Jeśli któraś z dziewczyn ma jakieś sprawdzone info dotyczące szczepien na covid przy kilku chorobach auto, i informacje czy Malina każdej każe się szczepić to byłabym wdzięczna. Proszę o priv jeśli ktoś nie chce się wypowiadać na forum. Teraz szczepienia to drażliwy temat ;)
Przytulam wszystkie mamuśki i te które czekają jeszcze na swój cud ❤️
 
ona się leczy w Łodzi i online u dr Laury Grzeskowiak.
Z ginekologów co cokolwiek ogarnia to podobno Tomasz Skweres z Gamety. A co do immunologow to jest jakaś dr Suchanek, ale ja bym sobie nie zawracała głowy, bo na końcu i tak wszyscy ładują w Łodzi. Prawda taka: na miejscu to bieżących rzeczy Skweres, a do immunologii Łódź.
Dziewczyny czy któraś z Was leczyła się u Laury Grześkowiak? Ja trafiłam do niej rok temu (ogólnie leczę się ponad 3 lata), mnóstwo badań, leków, dieta bez laktozy i glutenu. Myślałam, że super, ale teraz tracę nadzieję, bo potwierdzone przez nią ciąże kończą się tak samo jak wcześniej na bardzo wczesnym etapie (miesiączkę dostaję nawet w przewidzianym dniu). Czy u którejś z dziewczyn leczenie u niej przyniosło efekt?
 
reklama
No ta koleżanka tez be w efektów, a w sunie gorzej, bo do tej pory zachodziła w ciąże odrazu w pierwszym cyklu, a teraz po lekach od niej id pol roku nic.
 
Do góry