reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dziewczyny jak wygląda pierwsza wizyta u Maliny?? Bada ginekologiczne,??? Mam wizytę na 26 ale tak przesunął mi się okres że wtedy raczej będę mieć. Może któraś z was ma kilka dni wcześniej lub później i chciałaby się zamienić??
Ja niestety nie wiem jak z wizytami. Ale chciałam spytać, czy jakis lekarz ogarnął Twoje wyniki czynników krzepnięcia? Czy to moglo mieć wpływ na Twoje poronienia?
 
reklama
@basiawol na pierwszej wizycie nie bada gin. W sumie bada ginekologiczne tylko w ciąży i to od mniej więcej prenatalnych. Na pierwszej wizycie zbiera wywiad, przegląda badania które macie i proponuje badania jakie według niego trzeba zrobić :)
 
Nie wiem jaka będę miała dawkę w ciazy, bo staramy się nadal. Narazie niestety bez efektu [emoji20] mam teraz 1000 mg rano i 1000 wieczorem.
Mam dietę z niskim ig z tabeli i od dietetyka, zapisywałam co jem i ona to zanalizowała.
Panel hormonalny między 2 a 5 dc. Nie wiem dokładnie co musi w nim być, jak znajdę moją kartkę to ci wyślę.
Lekarz mi powiedział, że minimum to 150 minut sportu tygodniowo i 10 tys kroków dziennie.. Mam pracę biurowa. Czasem mi się udaje czasem nie. Staram się, mam karnet na siłownię i jeżdżę na rowerze, chodzę na spacery i często ćwiczę w domu.
Nadwagi już nie mam, lekarz powiedział, że mam zrzucic 5 kg i udalo się praktycznie od razu. Teraz, mimo deficytu kalorycznego i sportu waga od 5 tygodni stoi. Jem za mało. Staram się to zmienić. Chciałabym dla własnego komfortu jeszcze 7 kg zrzucić, bo jestem w górnej granicy bmi.
Oprócz tego wit D 4000 mg. Badałam poziom i mialam niedobór. W środę badalam drugi raz, wyniki za kilka tygodni. Wit d jest bardzo ważna w staraniach.


EDIT: wg mnie dobry diabetolog i dietetyk i ogarniesz normalnie. Ja się cały czas staram i chudnę w międzyczasie. Ale nam się nie udaje od drugiego poronienia...

Życzę powodzenia w staraniach 🙂. Mogę Ci powiedzieć co u mnie pomogło w pierwszej ciąży. Meta 1000 2 razy dziennie + pregna plus + myofolic (2 saszetki dziennie). Brałam jeszcze przez jakiś czas castagnus (ziołowe tabletki). Staraliśmy się rok i dopiero meta + inozytol zdziałały cuda - jestem tego wręcz pewna.
10 tys kroków dziennie to dużo. Nie pamiętam kiedy tyle zrobiłam. Straszne. Wszędzie samochodem 😥.
Ja mam około 20 kg nadwagi a dawka metforminy to też 1000 2 razy dziennie tak jak u Ciebie, może to za mało?
A w jakim mieście się leczysz?
 
Cześć dziewczyny. Obecnie jestem w 37+2. Ciaza na clexane 4000. Jak to jest z odstawieniem Heparyny przed porodem? Jeśli jest planowane cc a co jeśli zacznie się spontanicznie poród naturalny? Będę wdzięczna za odpowiedz.
Ile po porodzie kontynuowalyscie jeszcze zastrzyki?
Gdzie się kłuć na tej końcówce? W brzuch blisko pępka już jest mega ciężko.
 
Cześć dziewczyny. Obecnie jestem w 37+2. Ciaza na clexane 4000. Jak to jest z odstawieniem Heparyny przed porodem? Jeśli jest planowane cc a co jeśli zacznie się spontanicznie poród naturalny? Będę wdzięczna za odpowiedz.
Ile po porodzie kontynuowalyscie jeszcze zastrzyki?
Gdzie się kłuć na tej końcówce? W brzuch blisko pępka już jest mega ciężko.
Hej tez mam heparynę 0.4 mam.zalecenie odstawić 8h-12h przed porodem i kontynuowac w okresie połogu. Tak właśnie, rozkminiam sobie teraz, że przecież porod może zaskoczyć znienacka
 
No właśnie, tez dziś o tym myślałam. Jeśli jest planowany cc to koNa odstawić a jeśli zaskoczy znienacka i nie ma tej 12 godzinnej przerwy?
To zależy jak chcesz rodzic. Do CC to lekarz ci powie jak odstawić. Ja nie odstawiłam, ale poród wyskoczył nagle. Do snu to najwyżej Nznieczulenia ci nie dadzą. Ja nie odstawialam przed porodem, bo mi lekarz zabronił ze względu na aps. Ale ze brałam zastrzyk wieczorem dzień przed to mi dali znieczulenie. Dużo zależy od szpitala
A zastrzyki do końca robiłam w brzuch
 
To zależy jak chcesz rodzic. Do CC to lekarz ci powie jak odstawić. Ja nie odstawiłam, ale poród wyskoczył nagle. Do snu to najwyżej Nznieczulenia ci nie dadzą. Ja nie odstawialam przed porodem, bo mi lekarz zabronił ze względu na aps. Ale ze brałam zastrzyk wieczorem dzień przed to mi dali znieczulenie. Dużo zależy od szpitala
A zastrzyki do końca robiłam w brzuch
dziękuje za odpowiedz.
Właśnie nie wiem, jak będę rodzic. Mogę próbować VBAC albo cc planowane albo czekać na sympotomy Porodu i wtedy cc. Zastanawiam się baddzoni jestem mega rozchwiana. Właśnie zastanawia mnie, ze jeśli robię zastrzyki wieczorem np. O 20 i po kilku godzinach rozkręci się poród i nie minie te 12 godzin lub trzeba będzie zrobić cc ze znieczuleniem co wtedy. Mam mętlik w głowie
 
dziękuje za odpowiedz.
Właśnie nie wiem, jak będę rodzic. Mogę próbować VBAC albo cc planowane albo czekać na sympotomy Porodu i wtedy cc. Zastanawiam się baddzoni jestem mega rozchwiana. Właśnie zastanawia mnie, ze jeśli robię zastrzyki wieczorem np. O 20 i po kilku godzinach rozkręci się poród i nie minie te 12 godzin lub trzeba będzie zrobić cc ze znieczuleniem co wtedy. Mam mętlik w głowie
To, że jesteś rozchwiana to normalne. Tak jest na końcówce. A do tego trudności. O CC się nie martw. Lekarze sobie poradzą nawet jeśli weźmiesz zastrzyk tuż przed CC. Ja dostał zastrzyk koło 23 a od 1 miałam skórcze co 3 min i nagle nad ranem CC ratujące dziecku życie. Oni sobie poradzą. Wiedzą co robią. Oczywiście najoptymalniej by było na zaplanowanym CC. Jednak musisz wierzyć, że będzie dobrze. Nawet jeśli ta myśl wydaje się być naiwna, choć moim zdaniem dość rozsądną. Trzymam za was kciuki [emoji110][emoji110][emoji110]. I daj znać jak się uda. Możesz pisać tu cały czas. Będę zaglądać w wolnej chwili.
 
reklama
Hej dziewczyny! Jutro idę na kontrolę po poronieniu. Zrobiłam sobie cała listę badań które chce żeby mi zrobił lekarz, mam nadzieję że nie wyjdę na wariatkę która próbuje być mądrzejsza od doktora
 
Do góry