reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Dałaś mi nadzieję, że może jednak nie wszystko stracone:-) P/c. p. kardiolipinie miałam robione i wyszły w normie , jedynie co homocysteina wyszła delikatnie za normę. Ana 1, Ana 3 wszly dobrze. Ostatnią ciążę prowadziłam na clexane, acardzie , Encortonie, metylowane witaminy mimo to nie udało się oszukac mojego organizmu i poroniłam.
Na mój gust to za mała dawka sterydu, ja miałam mieć 20, ale przez wzgląd na guza na wątrobie miałam 15 encortonu i chwilę 1000 sioforu.

Co do Sachy, to on jest raczej hematologiem niż immunologiem, ale może nie jestem już na bieżąco. Ja byłam u Sydora.

@rose34 jeszcze jedno homocysteiny do starań najlepiej jak jest w granicach 5-6.

@Żana10 nie byłam u dr M, ale brałam encorton 15 do 16tc, potem o 1/4 tabletki (a miałam piątki) schodziłam co tydzień.
 
Ostatnia edycja:
Na mój gust to za mała dawka sterydu, ja miałam mieć 20, ale przez wzgląd na guza na wątrobie miałam 15 encortonu i chwilę 1000 sioforu.

Co do Dachy, to on jest raczej hematologiem niż immunologiem, ale może nie jestem już na bieżąco. Ja byłam u Sydora.

@Żana10 nie byłam u dr M, ale brałam encorton 15 do 16tc, potem o 1/4 tabletki (a miałam piątki) schodziłam co tydzień.
Najprawdopodobniej sobie nazwiska lekarzy pomyliłam. Bo tyle ostatnio czytałam informacji i mogło mi się coś pomieszać. Na spokojnie zacznę od wizyty u mojego lekarza i co on zapraponuje :-)
 
Cześć dziewczyny mam pytanie do osób które leczyły się u prof Malinowskiego i którym udało się zajść w szczęśliwa ciąże do którego tygodnia ciąży brałyście sterydy ? Mój czas ze sterydami zaczyna się kończyć i oczywiście ogarnia mnie przez to strach..🤦🏼‍♀️🙉🙈
Cześć kochana ja pacjentka Malinowskiego mi kazał odstawić encorton a brała dawkę 15 mg w 16 tygodniu ja się bałam i w obu ciażach brałam na własną rękę dłużej w pierwszej ciąży do 21 tygodnia ciąży a w drugiej do 18 tygodnia.
Hej Laseczki
emoji6.png


Dawno mnie tu nie było
emoji16.png
trafiłam na fajny artykuł o inozytolu i stwiedziłam, że może się tu przyda dziewczynom z PCOS i IO
emoji4.png



Buziaki
emoji8.png
Kochana co u Ciebie?

Dałaś mi nadzieję, że może jednak nie wszystko stracone:-) P/c. p. kardiolipinie miałam robione i wyszły w normie , jedynie co homocysteina wyszła delikatnie za normę. Ana 1, Ana 3 wszly dobrze. Ostatnią ciążę prowadziłam na clexane, acardzie , Encortonie, metylowane witaminy mimo to nie udało się oszukac mojego organizmu i poroniłam.
Witaj od kiedy encorton od testu pozytywnego czy owu? Na moje oko malutka dawka zdecydowanie. Może zamiast do Sydora czy Sachy bo rozumiem że jesteś z KRK umów się do Przybycienia . On zbada Ciebie i partnera również pod wzgledem ginekoligicznym i nie boi się dawać innych leków np accofilu którego nie brałaś a wielu tu pomógł. Zresztą ma szeroki umysł i kieruje na szczepienia imunoglobiny itd jeśli widzi taka potrzebę warto go odwiedzić lub Łodz prof Malinowski
Dziewczyny czy zawsze po poronieniu dostawałyście zielone światło po 3 mies?mój lekarz do którego mam wątpliwe zaufanie mówi że w pierwszej owulacji po poronieniu(czyli miesiąc po łyżeczkowaniu)możemy się starać bo ciąża była bardzo wczesna, zabieg trwał 8 min.Tutaj czytam że w przypadku problemów immunolog przeciwciała które mogą zagrażać ciąży utrzymują się do 3 mies po poronieniu i mogą spowodować kolejne poronienie nawet na lekach.Do wizyty mojej zaufanej lekarki mam jeszcze 2 tyg
Ja szczerze powiedziawszy radziłbym się porządnie przebadać a później podchodzić do kolejnej ciąży. Wiele poronień na pewno nie odbije się dobrze na twojej psychice
Cześć ..jestem tu nowa
Dziewczyny...jestem po siódmym transferze zdrowego zarodka...beta rusza i spada. Nie mam już sił. 1.5 roku szczepilam się u Malinowskiego, przy 6 transferze zaszłam w ciążę...po drugim szczepieniu w ciąży dziecko umarło. Rok przerwy. Teraz 7 transfer przy wlewie z immunoglobulin dwa dni przed transferem...beta ruszyła i od razu spadła. Nie mam już sił. Robi ktoś tu wlewy z immunoglobulin ??? Mam jeszcze dwa zdrowe zarodki...błagam was o pomoc 😭😭😭😭😭może slyszalyscie o podobnym przypadku. Generalnie jestem przebadana na lewo i prawo...ponoć okaz zdrowia.
Witaj bardzo mi przykro. Wiele przeszłaś! Była tu dziewczyna która miała wylew @Auri_a wywołam ale nie wiem czy jeszcze nas podczytuje. Urodziła córeczkę to na pewno. Jakie leki brałaś ? Co lekarze mówią dlaczego ta beta nie rusza lub spada? Co prof na to lub lekarze z kliniki ? Czy z macicą wszystko ok? Acofil brałaś intralipid bo widzę ,że już wszystkiego próbujesz.
 
Cześć kochana ja pacjentka Malinowskiego mi kazał odstawić encorton a brała dawkę 15 mg w 16 tygodniu ja się bałam i w obu ciażach brałam na własną rękę dłużej w pierwszej ciąży do 21 tygodnia ciąży a w drugiej do 18 tygodnia.

Kochana co u Ciebie?


Witaj od kiedy encorton od testu pozytywnego czy owu? Na moje oko malutka dawka zdecydowanie. Może zamiast do Sydora czy Sachy bo rozumiem że jesteś z KRK umów się do Przybycienia . On zbada Ciebie i partnera również pod wzgledem ginekoligicznym i nie boi się dawać innych leków np accofilu którego nie brałaś a wielu tu pomógł. Zresztą ma szeroki umysł i kieruje na szczepienia imunoglobiny itd jeśli widzi taka potrzebę warto go odwiedzić lub Łodz prof Malinowski

Ja szczerze powiedziawszy radziłbym się porządnie przebadać a później podchodzić do kolejnej ciąży. Wiele poronień na pewno nie odbije się dobrze na twojej psychice

Witaj bardzo mi przykro. Wiele przeszłaś! Była tu dziewczyna która miała wylew @Auri_a wywołam ale nie wiem czy jeszcze nas podczytuje. Urodziła córeczkę to na pewno. Jakie leki brałaś ? Co lekarze mówią dlaczego ta beta nie rusza lub spada? Co prof na to lub lekarze z kliniki ? Czy z macicą wszystko ok? Acofil brałaś intralipid bo widzę ,że już wszystkiego próbujesz.

Jestem pacjentką Przybycienia , jestem z okolic Rzeszowa. Ostatnią ciążę prowadziłam z kolei w Lublinie u doktora od " trudnych ciąż" i to on zaproponował takie dawki. Ja myślałam że na tym żelaznym zestawie się w końcu uda donosić ciążę a tu zonk:-( Enkorton, zastrzyki z clexane brałam jak tylko dowiedziałam się o ciąży .
 
Jestem pacjentką Przybycienia , jestem z okolic Rzeszowa. Ostatnią ciążę prowadziłam z kolei w Lublinie u doktora od " trudnych ciąż" i to on zaproponował takie dawki. Ja myślałam że na tym żelaznym zestawie się w końcu uda donosić ciążę a tu zonk:-( Enkorton, zastrzyki z clexane brałam jak tylko dowiedziałam się o ciąży .
Czasem dawki są za małe i dlatego nie pomaga, czasem warto dodać accofil, bo masz są, u ciebie na pewno warto go włączyć. Sydor może ci go zaproponować. Tylko on mowil o wlewie domacicznym, a z opinii ludzi wynika, że lepiej się sprawdza ten podskórny. Czasem trzeba leki przesunąć na czas owulacji lub podawać już od pierwszego cyklu. A czasem partner musi też brać steryd, ale takie czary, to robi Malinowski. To wnioski z opisów dziewczyn...
 
Ostatnia edycja:
Na mój gust to za mała dawka sterydu, ja miałam mieć 20, ale przez wzgląd na guza na wątrobie miałam 15 encortonu i chwilę 1000 sioforu.

Co do Sachy, to on jest raczej hematologiem niż immunologiem, ale może nie jestem już na bieżąco. Ja byłam u Sydora.

@rose34 jeszcze jedno homocysteiny do starań najlepiej jak jest w granicach 5-6.

@Żana10 nie byłam u dr M, ale brałam encorton 15 do 16tc, potem o 1/4 tabletki (a miałam piątki) schodziłam co tydzień.
A encorton można dzielić ???? Bo wydaję mi się, że nie.. Ja w sumie od początku biorę 5 mg (obecnie 28+5) i lekarz twierdzi, że powinnam go brać aż do 35 tygodnia 🤷
 
Dziewczyny odebrałam dzisiaj wyniki w kierunku trombofilii wrodzonej, pomóżcie, mam tylko nieprawidlowy PAI 1 heterozygotyczny, czym to skutkować moze i czy podczas starań i ciąży należy brać jakieś leki? Biore juz acard zapobiegawczo dany przez gina, poronienie mialam zatrzymane w 8 tygodniu
 
reklama
Sówka ja dzieliła na pół brałam 15 mg dziennie rano 10 mg do śniadania i 5 mg do obiadu
Ja mam jutro wizytę i zapytam, bo internet i ulotki mówią, żeby nie dzielić tych 5mg.. w sumie mogłabym brać 1 mg X2, no i w ten sposób schodzić z dawki.. Ostatnio się jakoś nakręciłam, że powinnam to odstawić, ale lekarzem nie jestem i nie chce nic robić na własną rękę, skoro mój lekarz twierdzi inaczej...
 
Do góry