reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
hej dziewczyny
Szukam krótkiej zwięzłej odpowiedzi. Może któraś z Was tak miała.
Jestem po 3 poronieniach i mam 2 zdrowych dzieci. Jestem w trakcie badań na przyczyne strat. Jak narazie wyniki mnie niepokoją . Otóż w pierwszym rzucie badań wyszła mi homocysteina na poziomie 14.50 dostałam na to folian. ASO wynik ponad 500 gdzie norma do 200. Doktor chce sprawdzić nerki ponieważ wyniku ogólny moczu też nieciekawy. Teraz po miesiacu przy drugim rzucie badań , homocysteina wyszła 20.30 , i tu moje zdziwienie jak to możliwe ? No i wyniki ANA 1: 320 typ świecenia plamisty. Zwariuje do soboty 🤦‍♀️ Proszę o jakieś dobre rady

Jest to możliwe. U mnie też homocysteina urosła biorąc folian. Spróbuj suplementowac więcej witamin metylowanych z grupy B - B6 i B12. A jeśli nie pomoże to może jesteś tym nielicznym przypadkiem który potrzebuje jednak zwykły kwas foliowy ;)
 
@Luna 33344 doktor sugerowała 3-4 cykle od poronienia odczekać więc u mnie to luty/marzec chociaż im dalej od ostatniej straty bardziej sie boje 😭😭 tez czekam na 2 ostatnie badania karitypy i trombofilie 16.12 jadę pobrac krew na kariotypy na nfz wiec kiedy mi pobiora na trombofilie nie wie nikt ...
Ja chyba tez w tym czasie zaczne starania jak wszystko pojdzie dobrze oczywiscie.
 
Jest to możliwe. U mnie też homocysteina urosła biorąc folian. Spróbuj suplementowac więcej witamin metylowanych z grupy B - B6 i B12. A jeśli nie pomoże to może jesteś tym nielicznym przypadkiem który potrzebuje jednak zwykły kwas foliowy ;)
Serio ? Bo ja już czarne myśli mialam 🤦‍♀️ Wystarczył jeden podobny przypadek i od razu lżej na sercu😊 Dziękuję Ci za odpowiedź. Wiem że z taka homocysteina nie ma szans na zdrowa ciążę A jak Ty do tego podchodzisz ? Starsze się? Jesteś przy nadziei ? Nie ukrywam ,że podjęłam się tych badań tylko dlatego ze mam nadzieję jeszcze na zdrowego maluszka 😁 A jak z tymi wynikami ANA dodatnimi ktoś miał?
 
Jest to możliwe. U mnie też homocysteina urosła biorąc folian. Spróbuj suplementowac więcej witamin metylowanych z grupy B - B6 i B12. A jeśli nie pomoże to może jesteś tym nielicznym przypadkiem który potrzebuje jednak zwykły kwas foliowy ;)

Tutaj ekspetką jest bodaj @Lu_cy pisała, ze tu chodzi balans tych witamin z grupy B. Wiem tez wielu dziewczynom pomaga zestaw solgara na obniżenie homocysteiny.
 
Serio ? Bo ja już czarne myśli mialam 🤦‍♀️ Wystarczył jeden podobny przypadek i od razu lżej na sercu😊 Dziękuję Ci za odpowiedź. Wiem że z taka homocysteina nie ma szans na zdrowa ciążę A jak Ty do tego podchodzisz ? Starsze się? Jesteś przy nadziei ? Nie ukrywam ,że podjęłam się tych badań tylko dlatego ze mam nadzieję jeszcze na zdrowego maluszka 😁 A jak z tymi wynikami ANA dodatnimi ktoś miał?

Mam corcię, ma 7.5 miesiąca ;) także póki co mam co robić ;) ana też miałam dodatnie. Najpierw 1:640 potem 1:320. Dostałam w ciąży encorton 5mg, także tym się nie martw :)
 
Mam corcię, ma 7.5 miesiąca ;) także póki co mam co robić ;) ana też miałam dodatnie. Najpierw 1:640 potem 1:320. Dostałam w ciąży encorton 5mg, także tym się nie martw :)
Super mnie pocieszylas 😁 będzie mi się lepiej spało
Wszystko mam w normie oprócz tego co pisałam Homocysteina , ASO czyli paciorkowce , oraz te ANA. Czy to przez te odchylenia od normy poronienia mogły się przytrafić? Wiem że konkretna odpowiedź da mi lekarz, ale wiecie jak to jest A ja nie należę do osób cierpliwych w takich kwestiach 🤦‍♀️
 
Serio ? Bo ja już czarne myśli mialam 🤦‍♀️ Wystarczył jeden podobny przypadek i od razu lżej na sercu😊 Dziękuję Ci za odpowiedź. Wiem że z taka homocysteina nie ma szans na zdrowa ciążę A jak Ty do tego podchodzisz ? Starsze się? Jesteś przy nadziei ? Nie ukrywam ,że podjęłam się tych badań tylko dlatego ze mam nadzieję jeszcze na zdrowego maluszka 😁 A jak z tymi wynikami ANA dodatnimi ktoś miał?
Mi foliany tez podnosiły homocysteinę :)
 
reklama
Z tymi szczepieniami to ponoć warto, szczególnie krztusiec oraz grypę i choć najnowsze wytyczne są, ze w ciąży to lepiej przed. Dziecko dzięki temu będzie miało przeciwciała.
 
Do góry