reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Spróbuj się cieszyć, że rośnie. Skoro teraz jest wysoka, jak nigdy nie była, to już wszystko będzie tylko dobrze. U mnie też jest ciąża, beta na razie 20, ale widać na usg, ze zaczyna się kształtować pęcherzyk. Poszłam do lekarza wynikami dodatkowych badań i info, że nie dostaje miesiączki ,a to już 6 tyg. od poronienia i chyba mi się utrzymuje beta jeszcze, bo test mi wyszedł pozytywny. Też się stresuje, bo jutro idę betę powtórzyć, a potem mam już nie badać. Mój jedyny objaw to, że budzę się o 4 rano, ale ja chyba nawet jeszcze nie dotarłam do terminu spodziewanej miesiączki, której nie zdążyłam mieć i niewiadomo jak to liczyć.
@szkala gratuluję super wieści ☺ ja mam wizytę w piatek u dr Janosz a 12 wizyte u genetyka czekam caly czas na wynik z matetialu po poronieniu 14 dni mija w piatek mam nadzieje ze juz beda. Mysle ze w piatek Dr powie mi kiedy moglabym sie starac poronilam 17 pazdziernika.
 
Dziewczyny jeszcze raz przypomnę moja historie w skrócie może pomożecie bo zupełnie nie wiem co robić dalej.
Trzy stymulacje i ciąża 9 tydz zatrzymana 6tydz bez echa serca potem trzy biochemy w odstępach każdy co roku. Potem trafiłam do dr przybycienia badania immunologi. Kir AA ana dodatnie nk 22 po aktywacji 60 allo 6.7. Starania kilka miesięcy na różnych lekach i nic. Po drodze droznosc inseminacje i nic. Ciężko mi zajść. Decyzja o in vitro. Dwa zarodki po pgs jeden zdrowy drugi mozaika ale był transfer bo mały odsetek komórek nie tak. Pierwszy transfer zarodek zdrowy beta ani nie drgnela drugi zarodek delikatna mozaika ale coś się zadzzialo bo objawy dwa dni i beta już 2.5. Kolejna procedura znów tylko dwa zarodki ale już nie badane. Transfer pierwszego. Do tego wlew zz immunoglobulin. Znów jakieś objawy bo dzień po zaczęły boleć piersi i przestały za 6 dni beta i 1.7. I niie. Wiem czy organizm odrzucił czy zznow jakieś wady miał zarodek. Został nam osttani i nie wiem co robić :( może pomożecie :*
 
ech przykro mi ze kolejne podejscie nie udane :(
a na jakich lekach jestes ? masz sterydy ?
z tego co wiem wlewy z immunoglobulin maja takie same zadanie co z intralipid a nawet sa lepsze ..
przy brakujacych KIrach dziewczyny biora accofil , na nk sterydy i wlewy , dostajesz heparyne ? od kiedy ?
co na to wszystko Przybycien bo to jednak swietny lekarz i zna sie na tym ..
 
ech przykro mi ze kolejne podejscie nie udane :(
a na jakich lekach jestes ? masz sterydy ?
z tego co wiem wlewy z immunoglobulin maja takie same zadanie co z intralipid a nawet sa lepsze ..
przy brakujacych KIrach dziewczyny biora accofil , na nk sterydy i wlewy , dostajesz heparyne ? od kiedy ?
co na to wszystko Przybycien bo to jednak swietny lekarz i zna sie na tym ..
Dr z każdą moja negatywna beta jest załamany... Nie umie wytłumaczyć czemu pierwszy zdrowy zarodek przy pełnej obstawie leków się nawet nie zaimplantowal... Leki do każdego transferu wlew domaciczny z accofil plus zastrzyki steryd neoparin prolutex progesteron besins duphaston crinone acard. Ten ostatni transfer wlewy z immunoglobulin i pozostałe leki ale bez steryd już... Nie wiem co teraz... Wlewy potencjalnie działają do 4 tyg akurat to wypadac będzie prawdopodobnie w dniach transferu... I nie wiem czy dalej wlew czy może intralipid plus steryd teraz... :(
 
reklama
@monikao777 Leki to już masz wszystkie z mozliwych... jedynie szczepienia Ci zostały jeszcze. A jak u was z nasieniem ? I ile Ty masz lat i jakie amh ?
Immunoglobuliny sa zdecydowanie skuteczniejsze niz intralipid wiec mysle ze nie ma sensu zamiana immunoglobulin na intralipid. Ja bym próbowała na tych lekach, mysle że leki sa dobre i skuteczne a moze akurat zarodki były słabsze i z silnym, zdrowym maluchem sie uda :)
A myślałaś moze o szczepieniach ?
 
Do góry