reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dziękuję. Mąż miał dwa razy badanie nasienia, ale nie wiem czy miał przeciwciała...
Nasienie to jedno a przeciwciała to inne badanie które też robi się z nasienia. Moze warto zgłebić badnie męża. Chodzicie do kliniki ? Skad jesteś sprawdź na stronie kliniki czy robia to badanie ale ze spermy nie z krwi. U mnie po inseminacji a miałam ich dwie zawsze udawało się zajść bo tam jest nasienie oczyszczane odżywiane itd

@ovli22 ja accofilu nie brałam może tu nasza @roxie123 rozwinie temat. Ja zaczęłam sie szczepić przy Zosi teraz proponowano mi accofil zamiast szczepień ale ja się nie zdecydowałam bałam się juz mieszać i ryzykować zobaczymy czy dobra decyzję podjęłam.
 
reklama
Nasienie to jedno a przeciwciała to inne badanie które też robi się z nasienia. Moze warto zgłebić badnie męża. Chodzicie do kliniki ? Skad jesteś sprawdź na stronie kliniki czy robia to badanie ale ze spermy nie z krwi. U mnie po inseminacji a miałam ich dwie zawsze udawało się zajść bo tam jest nasienie oczyszczane odżywiane itd

@ovli22 ja accofilu nie brałam może tu nasza @roxie123 rozwinie temat. Ja zaczęłam sie szczepić przy Zosi teraz proponowano mi accofil zamiast szczepień ale ja się nie zdecydowałam bałam się juz mieszać i ryzykować zobaczymy czy dobra decyzję podjęłam.
Tak, jesteśmy pod opieką kliniki w Warszawie. Już przejrzałam badania męża, że nic tam takiego nie ma i już prawie kupiłam i dla niego i dla siebie badanie na przeciwciała, ale z krwi. Czemu nie może być z krwi?
 
Hej dziewczyny
Czy któraś z was wie w jakie dni można dodzwonić się do profesora Malinowskiego by umówić się na wizytę ?
 
Tak, jesteśmy pod opieką kliniki w Warszawie. Już przejrzałam badania męża, że nic tam takiego nie ma i już prawie kupiłam i dla niego i dla siebie badanie na przeciwciała, ale z krwi. Czemu nie może być z krwi?
Chodzi o sperme moj m we krwi nie ma tych przeciwciał a w spermie tak ja jestem z Katowic tu tylko w klinice zbadali nam krew i powiedzieli , że ok . A dopiero w Łódzi prof zbadał w spermie i okazało się , że są i to bardzo podwyższone.

@Pami123 najlepiej poniedziałek , środa po 14 . We czwartek też chyba po 14
 
Chodzi o sperme moj m we krwi nie ma tych przeciwciał a w spermie tak ja jestem z Katowic tu tylko w klinice zbadali nam krew i powiedzieli , że ok . A dopiero w Łódzi prof zbadał w spermie i okazało się , że są i to bardzo podwyższone.

@Pami123 najlepiej poniedziałek , środa po 14 . We czwartek też chyba po 14
Ok, dziękuję bardzo!
 
Witam,

dziewczyny w badaniach wyszła mi mutacja genu MTHFR homozygotyczny A1298c - homecysteina w porządku.
Co wy bierzecie przy tej mutacji ?

Witaj.
Sama ta mutacja nie będzie przyczyną poronien skoro homocysteina jest w normie. Bierzesz teraz zwykły kwas foliowy czy nie bierzesz nic? Moja rada jest taka - zobacz jak reaguje twój organizm na metylowany kwas foliowy. Ja też mam mthfr i przy zwykłym kwasie homocysteina była 6.5 a przy metylowanym 8.3 czy jakoś tak. Także mi sam metylowany nie służył. Ale tak jak mówię, sprawdź u siebie jak to jest. Spróbuj np brać przez miesiąc metyl i zrób homocysteine jeszcze raz. U mnie w efekcie najlepsze były witaminy dla kobiet w ciąży (prenatal) i tylko tam kwas foliowy. Osobno już nie brałam.
Taka moja rada ;)
 
@Porzeczka1234 bardzo dziękuje za odpowiedz będę się starać dodzwonić ja właściwie to nie wiem już do jakiego lekarza iść bo dr Paśnik rozłożył rece w klinice magnucy doradzają szczepionki mam wizytę teraz w poniedziałek u pani doktor Janosz zobaczymy co ona powie na moja teczkę badań dzownilam tez do kliniki gdzie przyjmuje doktor Przybycień ale przyjmują dopiero zapisy od września
 
Witaj.
Sama ta mutacja nie będzie przyczyną poronien skoro homocysteina jest w normie. Bierzesz teraz zwykły kwas foliowy czy nie bierzesz nic? Moja rada jest taka - zobacz jak reaguje twój organizm na metylowany kwas foliowy. Ja też mam mthfr i przy zwykłym kwasie homocysteina była 6.5 a przy metylowanym 8.3 czy jakoś tak. Także mi sam metylowany nie służył. Ale tak jak mówię, sprawdź u siebie jak to jest. Spróbuj np brać przez miesiąc metyl i zrób homocysteine jeszcze raz. U mnie w efekcie najlepsze były witaminy dla kobiet w ciąży (prenatal) i tylko tam kwas foliowy. Osobno już nie brałam.
Taka moja rada ;)

od 3 tygodni biorę kwas metylowany. Wcześniej brałam normalny najzwyklejszy z apteki. Od ostatniej wizyty u Pani doktor zmieniłam na tej, który wskazała. Homocysteinę robiłam już biorąc ten kwas jakieś 1,5 tygodnia.
Pani Doktor po tym jak otrzymała wyniki zaleciła właśnie kwas metylowany nic więcej nie napisała.
Ja już nie wiem gdzie jeszcze szukać.
 
reklama
Do góry