reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Apsik1981 myślę,że sama mutacja jeśli nie masz podwyższonej homocysteiny, to nie jest przyczyna poronień. Ale to moje subiektywne zdanie. Utrzymywać dobrą homocysteine oczywiście można też bez farmakologii, dietą. Ale to trzeba poczytać, bo ja akurat faramakologicznie obniżam:)
Musi być metylowana forma. Ja biorę b-complex jarrow. tam też jest cały skład. take na swansonie się nie znam,ale na pewno dziewczyny Ci podadzą linka które brać. Tylko tak się zastanawiam, czy faktycznie potrzebujesz, skoro masz dobrą homocysteinę. Dobrą-tzn ile???
 
reklama
@ovli22 powiem Ci że te pieniądze które chciałaś wydać na badanie w Genesis lepiej zainwestować w szczegółowe badania siebie i męża.
Ja nigdy nie badałam zarodka bo uważam że jak mam prawidłowe kariotypy to niczego to badanie nie wniesie. Jest potrzebne glownie dla własnego spokoju że to była wada. Ale tak naprawdę ważne zbadać jak najwięcej na przyszłość u siebie i męża żeby więcej nie dopuścić do takich smutnych zdarzeń
@burczuś dobrze radzi zapisz się a potem się zastanawiaj czy chcesz do niego iść zawsze można zrezygnować a czasu na rozmyślania bedzie sporo zanim się wizyty doczekasz,,,
 
@Apsik1981 myślę,że sama mutacja jeśli nie masz podwyższonej homocysteiny, to nie jest przyczyna poronień. Ale to moje subiektywne zdanie. Utrzymywać dobrą homocysteine oczywiście można też bez farmakologii, dietą. Ale to trzeba poczytać, bo ja akurat faramakologicznie obniżam:)
Musi być metylowana forma. Ja biorę b-complex jarrow. tam też jest cały skład. take na swansonie się nie znam,ale na pewno dziewczyny Ci podadzą linka które brać. Tylko tak się zastanawiam, czy faktycznie potrzebujesz, skoro masz dobrą homocysteinę. Dobrą-tzn ile???
Homocysteina 6,6.
 
@ovli22 jest 3 lekarzy ktorzy moga Ci pomóc
moim zdaniem pierwszy to Przybycień, drugi Sacha, trzeci Malinowski.

Ja osobiście uważam , że tak na prawde 1 i 3 lekarz. Przybycień bada faceta i kobietę leczy accofilem sterydem ewentualnie kieruje do Sachy (Kraków) na szczepienia. Malina masz wszystko w jednym leczy tym czym Przybycień jest drogo ale robienie badań na własną rękę tez nie jest za darmo i myślę , że jesli nie ma się lekarza do interpretacji wyników i wypisania leków to troche słabo.
Do Maliny czeka sie ok 1,5-2miesiace. Ja na nic Cię nie namawiam to musi być wasza z mężem wlasna decyzja zastanowcie się na spokojnie. Popieram w pełni wypowiedź naszej @burczuś i @dagmarie25

Wierzę, że któryś z tych lekarzy wam pomoże i urodzisz upragnione maleństwo
 
Ostatnia edycja:
Dzięki Dziewczyny przemyślimy temat i zobaczymy co to będzie !

@porzeczka mam lekarza który przepisze mi to co malina poda itd lub to co ja będę potrzebować !
Jest ogarnięty i dużo wie na temat moich problemów ale nie więcej niż ja [emoji6] i myśle ze nie znajdzie mi innego lepszego wyjścia z sytuacji !
5 poronień to myśle ze jest juz za dużo !!
@porzeczka a ty tez się leczysz u maliny ?

Pogadam dzisiaj z mężem [emoji6]
 
Cześć Dziewczyny, przepraszam, że ja trochę nie w temacie, ale nie znalazłam innych wątków w temacie immunologii. Mam nadzieję, że pomożecie. Moja historia w kilku słowach: mam 34 lata, dzieci 0, staramy się od prawie 2 lat i przygotowujemy do pierwszej inseminacji pod koniec sierpnia. Nigdy nie miałam nawet cienia cienia na teście, więc na pewno nie dochodzi do zagnieżdżenia. Mam drożne jajowody, hormony w normie, owulacja jak w zegarku. Leczę się na IO, niedoczynność tarczycy, mam łuszczycę i od zawsze problemy z wagą. Z tych powodów zaczęłam czytać o immunologii i zapisałam się do dr P. w Łodzi zachęcona opiniami. I tu mam 2 pytania: czy któraś z Was była w podobnej sytuacji i się udało? I może podpowiecie jakie badania zrobić na pierwszą wizytę, bo nie chciałabym tracić czasu...

Z góry dziękuję!
 
Dzięki Dziewczyny przemyślimy temat i zobaczymy co to będzie !

@porzeczka mam lekarza który przepisze mi to co malina poda itd lub to co ja będę potrzebować !
Jest ogarnięty i dużo wie na temat moich problemów ale nie więcej niż ja [emoji6] i myśle ze nie znajdzie mi innego lepszego wyjścia z sytuacji !
5 poronień to myśle ze jest juz za dużo !!
@porzeczka a ty tez się leczysz u maliny ?

Pogadam dzisiaj z mężem [emoji6]
Tak ja sie lecze u Maliny jak masz lekarza co Ci leki pisze to dobrze bo u mnie teraz wizyta w Łódzi byla usg prenatalne a teraz jade na drugie usg prenatalne wiec nue jeżdżę do Łódzi czesto co 8 tygodni. Czy twoj obecny lekarz da ci jakieś inne leki prócz sterydu? Czy zdecydujesz sie ewentualnie na accofil czy szczepienia? jesli tak to na którą opcję wtedy uderzaj do lekarza ktory podaje albo accofil albo szczepienia acoofil
 
Cześć Dziewczyny, przepraszam, że ja trochę nie w temacie, ale nie znalazłam innych wątków w temacie immunologii. Mam nadzieję, że pomożecie. Moja historia w kilku słowach: mam 34 lata, dzieci 0, staramy się od prawie 2 lat i przygotowujemy do pierwszej inseminacji pod koniec sierpnia. Nigdy nie miałam nawet cienia cienia na teście, więc na pewno nie dochodzi do zagnieżdżenia. Mam drożne jajowody, hormony w normie, owulacja jak w zegarku. Leczę się na IO, niedoczynność tarczycy, mam łuszczycę i od zawsze problemy z wagą. Z tych powodów zaczęłam czytać o immunologii i zapisałam się do dr P. w Łodzi zachęcona opiniami. I tu mam 2 pytania: czy któraś z Was była w podobnej sytuacji i się udało? I może podpowiecie jakie badania zrobić na pierwszą wizytę, bo nie chciałabym tracić czasu...

Z góry dziękuję!
Witaj mąż przebadany p/przeciw pkemnikowe w spermie badaliscie ? Ja nie zachodziłam 4 lata po zbadaniu tych przeciwciał u męża i wlaczeniu sterydu w moje owu u niego zachodze w pierwszym cyklu. Są tu pacjetki doc P na pewno się odezwą
 
Witaj mąż przebadany p/przeciw pkemnikowe w spermie badaliscie ? Ja nie zachodziłam 4 lata po zbadaniu tych przeciwciał u męża i wlaczeniu sterydu w moje owu u niego zachodze w pierwszym cyklu. Są tu pacjetki doc P na pewno się odezwą
Dziękuję. Mąż miał dwa razy badanie nasienia, ale nie wiem czy miał przeciwciała...
 
reklama
Tak ja sie lecze u Maliny jak masz lekarza co Ci leki pisze to dobrze bo u mnie teraz wizyta w Łódzi byla usg prenatalne a teraz jade na drugie usg prenatalne wiec nue jeżdżę do Łódzi czesto co 8 tygodni. Czy twoj obecny lekarz da ci jakieś inne leki prócz sterydu? Czy zdecydujesz sie ewentualnie na accofil czy szczepienia? jesli tak to na którą opcję wtedy uderzaj do lekarza ktory podaje albo accofil albo szczepienia acoofil

@porzeczka możesz rozwinąć co to jest ten accofil?
 
Do góry