reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Poczytaj na mamaginekolog o acardzie. Obecne wytyczne PTG mówią o braniu do końca 36 tc. Acard jest nie tyljo „bezpieczny”, ale wręcz zalecany. Nawet dla kobiet bez problemów hematologicznych. Zapewnia lepsze ukrwienie macicy, natlenienie krwi, a przez to odżywienie zarodka, a potem płodu. Odstawia się go dopiero w 36 tc, żeby zdążył się zamknac przewód Botalla w serduszku.
Czytałam ten artykuł właśnie ostatnio. Macie rację, nie ma co się zastanawiać i analizować. Jestem już w 2 trymestrzez więc tymbardziej czas brać.
 
reklama
@Psiara1996 ja tez biore Acard.
I do tego karmie piersia :)
Nie boj sie go.
Wiekszosc z nas bierze o wiele gorsze leki, np. Encorton


Ja dzis zaczelam 16tc. Od dzis schodze z Encortonu i juz panikuje ;)
Wczoraj przyszly wyniki PAPPA-A i mimo ze ryzyko podstawowe bylo wysokie, to skorygowane wyszlo bardzo niskie mimo ze za pare dni koncze 41 lata :p
 
Co sądzicie o kinesiotapingu w ciazy? Dokucza mi kość ogonowa i ogólnie dolna część pleców. Lekarz mówił że masaze nie bardzo, ale basen tak. Ja zaś na basen to niekoniecznie chodzę. Umówiłam się na jutro ze znajoma fizjoterapeutka, że spróbujemy z plastrami.
Oklejala się któras z was w ciazy?
 
Co sądzicie o kinesiotapingu w ciazy? Dokucza mi kość ogonowa i ogólnie dolna część pleców. Lekarz mówił że masaze nie bardzo, ale basen tak. Ja zaś na basen to niekoniecznie chodzę. Umówiłam się na jutro ze znajoma fizjoterapeutka, że spróbujemy z plastrami.
Oklejala się któras z was w ciazy?
Znajoma z blizniakami sie oklejala (plecy). Byla bardzo zadowolona :)
 
Cześć. Potrzeb porady. Jestem po dwóch poronieniach (obie ciąże obumarly w 6/7 tc). Wczoraj mialam zabieg. Chcę spróbować ostatni raz. Więcej psychicznie nie dam rady. Między pierwszą a druga ciąża minął prawie rok. W zesz tygodniu wykonałam badania ktore poleciały mi dziewczyny z tego forum ale inny wątek min antytrombina, antykoagulant tocznia, antygeny łożyska, komórki nk i inne. Wszystko w normie. Mąż też robił badanie nasienia i też ok. Zastanawiam się co dalej. Myślę o kariotypach. Może któraś z was mi coś doradzi lyb poleci lekarza z Krakowa, Małopolski lub Śląska.
 
@M@lly wykaz pelnej diagnostyki jest dlugi. W Krakowie to polecam dr Przybycienia, Milewicza lub Rajtar-Ciosek. Pokusilabym sie tez o wizyte w poradni leczenia nieplodnosci na ul. Kopernika przy szpitalu. Mi robil cc dr Bereza. Dobrze sie mna zajal. Ponoc jest dobry od trudnych ciaz tak slyszalam.
Ja bylam u Milewicza. Zrobilam pelna diagnostyke lacznie z kirami. Mam Zespol antyfosfolipidowy. Nie jest widoczny w glownych badaniach, ale w przeciwcialach pochodnych nazywanych przeciwcialami przeciw fosfatydyloserynie.
 
@M@lly bardzo współczujemy strat....
teraz jest Ci bardzo ciężko, odpoczniesz trochę, nabierzesz sił i z pomocą lekarzy i naszego forum :))) wszystko się poukłada :) ja jestem również po dwóch stratach, teraz jestem w ciąży i już 27 tc :) najważniejsze to znaleźć dobrego lekarza który Cię pokieruje, nie jestem z Twoich stron, jestem z 3city ale leczę się w Łodzi, poszukaj dobrego lekarza wśród tych których poleciła Destino. Badań jest bardzo dużo do zrobienia... nie wiemy dokładnie czy miałaś już jakieś inne oprócz tych co piszesz. Te co wypisałaś to taki wierzchołek góry :) jezcze dużo innych które mogą być przyczynę strat trzeba zrobić....
 
@M@lly wykaz pelnej diagnostyki jest dlugi. W Krakowie to polecam dr Przybycienia, Milewicza lub Rajtar-Ciosek. Pokusilabym sie tez o wizyte w poradni leczenia nieplodnosci na ul. Kopernika przy szpitalu. Mi robil cc dr Bereza. Dobrze sie mna zajal. Ponoc jest dobry od trudnych ciaz tak slyszalam.
Ja bylam u Milewicza. Zrobilam pelna diagnostyke lacznie z kirami. Mam Zespol antyfosfolipidowy. Nie jest widoczny w glownych badaniach, ale w przeciwcialach pochodnych nazywanych przeciwcialami przeciw fosfatydyloserynie.
Dzięki. Lekarza napewno muszę zmienić. Wiem ta góra lodowa badan przeraża mnie glownie pod kątem finansowym. Do dziś mam umowę - jestem na l4. Umowa nie zostanie przedłużona i muszę szukać. Pff :/

@M@lly bardzo współczujemy strat....
teraz jest Ci bardzo ciężko, odpoczniesz trochę, nabierzesz sił i z pomocą lekarzy i naszego forum :))) wszystko się poukłada :) ja jestem również po dwóch stratach, teraz jestem w ciąży i już 27 tc :) najważniejsze to znaleźć dobrego lekarza który Cię pokieruje, nie jestem z Twoich stron, jestem z 3city ale leczę się w Łodzi, poszukaj dobrego lekarza wśród tych których poleciła Destino. Badań jest bardzo dużo do zrobienia... nie wiemy dokładnie czy miałaś już jakieś inne oprócz tych co piszesz. Te co wypisałaś to taki wierzchołek góry :) jezcze dużo innych które mogą być przyczynę strat trzeba zrobić....
Gratuluję. A znalazłaś przyczyne poprzednich poronien?

Po dwoch poronieniach podobno mogę mieć wykonane cześć badan genetycznych na nfz. W przyszłym tygodniu chce się tym zająć.

Narazie się trochę martwię bo w środę mialam zabieg. Po zabiegu krwawilam. A juz od nocy z środy na czwartek lekkie plamienia a potem juz nic. Poprzednio krwawilam ok tygodnia
 
reklama
Cześć. Potrzeb porady. Jestem po dwóch poronieniach (obie ciąże obumarly w 6/7 tc). Wczoraj mialam zabieg. Chcę spróbować ostatni raz. Więcej psychicznie nie dam rady. Między pierwszą a druga ciąża minął prawie rok. W zesz tygodniu wykonałam badania ktore poleciały mi dziewczyny z tego forum ale inny wątek min antytrombina, antykoagulant tocznia, antygeny łożyska, komórki nk i inne. Wszystko w normie. Mąż też robił badanie nasienia i też ok. Zastanawiam się co dalej. Myślę o kariotypach. Może któraś z was mi coś doradzi lyb poleci lekarza z Krakowa, Małopolski lub Śląska.
Katowice i okolice: dr Janosz , dr Horak, dr Zamlyński

Na NFZ immunolog Papuga Szela z Będzina można iść raz prywatnie potem NFZ przyjmuje też chyba w Krakowie
Ja badania genetyczne tj kariotypy robiłam w genomie w Rudzie Slaskiej
 
Ostatnia edycja:
Do góry