reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Mój lekarz ma mnie w dupie i dalej nie odpisuje. Zostałam ze złymi wynikami krzepliwości sama. Załamka :( myślicie, że można iść do rodzinnego?
Rodzinny będzie się raczej bał dać Ci w ciąży zielone światło na Acard, bo generalnie za ciężarną odpowiada gin prowadzący, ale może da Ci skierowanie do hematologa. Dziewczyny Ci już pisały, że wzięłyby na Twoim miejscu Acard, ale sama musisz podjąć decyzję, czy działasz na własną rękę, czy potrzebujesz poparcia lekarza. Może zrobisz powtórkę badań?
 
reklama
Rodzinny będzie się raczej bał dać Ci w ciąży zielone światło na Acard, bo generalnie za ciężarną odpowiada gin prowadzący, ale może da Ci skierowanie do hematologa. Dziewczyny Ci już pisały, że wzięłyby na Twoim miejscu Acard, ale sama musisz podjąć decyzję, czy działasz na własną rękę, czy potrzebujesz poparcia lekarza. Może zrobisz powtórkę badań?
To już drugie badania. Poprzednie wyszły prawie identycznie. Dlatego się martwię i jednak wzięłam ten Acard na noc. W ulotce pisze, że do 6 miesiąca ciąży można brać, więc jedna tabletka nie zaszkodzi a rano się spróbuję do niego dodzwonić
 
To już drugie badania. Poprzednie wyszły prawie identycznie. Dlatego się martwię i jednak wzięłam ten Acard na noc. W ulotce pisze, że do 6 miesiąca ciąży można brać, więc jedna tabletka nie zaszkodzi a rano się spróbuję do niego dodzwonić
Acard w ciąży jest bezpieczny. Jedynie nie można przy karmieniu go brać. A jedna tabletka to już w ogóle nie zaszkodzi
 
To już drugie badania. Poprzednie wyszły prawie identycznie. Dlatego się martwię i jednak wzięłam ten Acard na noc. W ulotce pisze, że do 6 miesiąca ciąży można brać, więc jedna tabletka nie zaszkodzi a rano się spróbuję do niego dodzwonić

Poczytaj na mamaginekolog o acardzie. Obecne wytyczne PTG mówią o braniu do końca 36 tc. Acard jest nie tyljo „bezpieczny”, ale wręcz zalecany. Nawet dla kobiet bez problemów hematologicznych. Zapewnia lepsze ukrwienie macicy, natlenienie krwi, a przez to odżywienie zarodka, a potem płodu. Odstawia się go dopiero w 36 tc, żeby zdążył się zamknac przewód Botalla w serduszku.
 
@Psiara1996 w poście od @marshia jest dokładnie to napisane co chciałam tez przekazać :) nie bój się acardu, ja biorę 150 dawkę, nic się nie dzieje. A jestem w 26 tc. I dobrze pójść do hematologa żeby się czuć bezpiecznie i żeby ktoś zerknął w wyniki. Powinni Cię przyjąć w ciągu 7 dni jeśli bedIesz mieć skierowanie

Edit: i heparynę tez :) 0,8 clexane
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry