reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

A o mnie też jeszcze pamiętacie!!??
Staram się Was podczytywać ale ciężko być na bieżąco:(
zawsze będę pamiętać ile dostałam tu wsparcia i siły do walki!!
Wszystkiego dobrego dla każdej z Was i powodzenia!!!

@fondie obiecałaś się odezwać albo na priv albo na tel. ale z naszym umawianiem to zawsze było kiepsko;)

No ba, pewnie ze pamiętamy :)

Baylee, ja niestety więcej o hla c nie wiem. Ale skoro nie masz tego złego typu to bym się nie martwiła.
 
reklama
@Oczekujaca123 tylko to przychodzi mi na mysl przy skracaniu sie szyjki. No i lezenie. Reszta to szwy pessary. Mam nadzieje, ze wytrwacie, bo choc sa oddzialy neonatologii, to ani lekarze, ani pielegniarki, ani dzieci, a juz w ogole to rodzice woleliby, by byly niepotrzebne nikomu, by zadne dzieci nie musialy tam trafic. Tak wiec optymizm, spinaj poslady, krzyzuj nogi i wytrzymaj do konca ciazy czyli nie 34t, a 38 conajmniej
Dziekuje ;) i prosze o kciuki za jutro , gdzies sie ludze ze moze jednak sprzet inny to i szyjka trocje inaczej wyszla. Jutro dowiem sie prawdy [emoji847] i oby nie zabolala.
Ja sie panicznie bokje infekcji i skurczy dlatefo powtarzam w kolko te wymazy z pochwy i posiewy z moczu... i wpycham ta okropna luteine zajadajac duphastone i magnezem. Tyle moge. A tryb spoczynkowy prowadze od poczatku ciazy.... a od kad powiedzieli mi o szyjce w poniedzialek to mimo ze miala 4.5cm to zaleglam w lozku. Dopiero wczoraj wyszlam a wlasciwie pojechalam do siebie na mieszkanie zobaczyc jak sie ma remont łazienki , bo poki co jestem u rodzicow. I to tyle aktywności , jutro wizyta to tez wyprawa [emoji14]

A jak Ty sie czujesz ? :*
 
@Oczekujaca123 tylko to przychodzi mi na mysl przy skracaniu sie szyjki. No i lezenie. Reszta to szwy pessary. Mam nadzieje, ze wytrwacie, bo choc sa oddzialy neonatologii, to ani lekarze, ani pielegniarki, ani dzieci, a juz w ogole to rodzice woleliby, by byly niepotrzebne nikomu, by zadne dzieci nie musialy tam trafic. Tak wiec optymizm, spinaj poslady, krzyzuj nogi i wytrzymaj do konca ciazy czyli nie 34t, a 38 conajmniej
Gin tez uznala , ze po prostu szyjka pracuje a nie ze sie skraca ze to normalne. Ze to noe taka dlugosc jaka sie czlowiek ma martwic. No ale raz w tyg bedzie mnie badac.
 
@Oczekujaca123 robic co chwila wymazy to niewielka cena za bezpieczenstwo. U mnie niestety sie nie sprawdzilo. Choc szyjka nie zawiodla do samego konca.

Ja czuje sie roznie. Trudno mi to nawet okreslic. Troche nie radz sobie z napieciem jakie stwarza cala sytuacja.

Kochane moje dzis Helenka przekroczyla 2 kg i byla od rana bez wspomagania oddychania. Zobaczymy, czy sobie poradzi.

I jeszcze... mam do oddania ciemne leginsy ciazowe z h&m rozmiar L
 
@Oczekujaca123 robic co chwila wymazy to niewielka cena za bezpieczenstwo. U mnie niestety sie nie sprawdzilo. Choc szyjka nie zawiodla do samego konca.

Ja czuje sie roznie. Trudno mi to nawet okreslic. Troche nie radz sobie z napieciem jakie stwarza cala sytuacja.

Kochane moje dzis Helenka przekroczyla 2 kg i byla od rana bez wspomagania oddychania. Zobaczymy, czy sobie poradzi.

I jeszcze... mam do oddania ciemne leginsy ciazowe z h&m rozmiar L
@Destino aaa... cudownie [emoji173] oby tak dalej
 
Dziewczyny pomożecie? Mam wyniki... homocysteina 9.2
Mutacja genu mthfr C677T
ANA1 dodatni (wiem że musi byc Ana 2 i 3 zrobione)
Co to znaczy?
 
reklama
Dziewczyny pomożecie? Mam wyniki... homocysteina 9.2
Mutacja genu mthfr C677T
ANA1 dodatni (wiem że musi byc Ana 2 i 3 zrobione)
Co to znaczy?

Na homocysteinie się nie znam, ale też mam ANA 1 dodatnie. Profil ANA 3 (16 typów przeciwciał) mam cały ujemny, tylko jest info, ż stwierdzono obecność przeciwciał, ich miano i typ.
Generalnie lekarze na ANA nie zwracają większej uwagi, chyba, że w profilu 3 wyjdzie jakiś typ. Mogą one ale nie muszą utrudniać zajścia w ciążę czy jej późniejsze utrzymanie.
Ja natomiast naczytałam się na internatach, że przy ANA może pomóc encorton i poprosiłam lekarza żeby mi przepisał. Miałam je przyjmować od owulacji żeby wyciszyć przeciwciała. Nie zrobiłam tego bo akurat przestaliśmy się starać. Zaszłam w ciąże bez encortonu i żadnych innych wspomagaczy ale jak tylko zobaczyłam dwie kreski pobiegłam po encorton. Dziś mam 15+6 [emoji6] także bez stresu! Będzie dobrze :)
 
Do góry