reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Hej. Jestem nowa po dwóch obumarciach ciąży w 8 tygodniu. Czy któraś z was jest z Poznania. Polecacie jakiegoś dobrego lekarza ? Czekam na pierwszą miesiączkę po łyżeczkowaniu. Udało mi się umówić z Profesor Drewsem mam się stawić po pierwszej miesiączce. Zrobiłam listę badań spisane z wszystkich forów i artykulow naukowych. Moja ginekolog do której chodziłam Grewling-Szmit prowadziła dwie ciąże i jak do niej poszłam po 2 tyg po zabiegu zgodziła się zrobić mi niektóre badania na NFZ z mojej listy. Zobaczymy co powie Drews. Byłam i endokrynologa i diabetologa określił hiperglikemię poposilkowa i nadczynność tarczycy
Hiperglikemie mam leczyć dieta kontrolowac cukier. Nadczynność euthyrox 25. Mam zdiagnozowane zzsk zesztywniajce zapalenie kręgosłupa dziś idę do mojego reumatologa. Nie wiedziałam że zzsk może mieć wpływ na ciaze. Nikt mi tego nie powiedział. Moze jak bym wiedziała wcześniej to przed staraniami poszła bym do reumatologa bo to przecież choroba autoimmunologiczna. Potrzebuje pozytywnych historia. Boje się że z moją immunologia jest źle. Jak było u was ? Możecie coś mi polecić co mogę jeszcze zrobić ? Jakoś pocieszyć.
 
reklama
@Porzeczka1234 mnie właśnie poraził fakt tej histeropii, ze po złe wykonanej resekcji robi się dziura w brzuchu i dziecko wypada. Oby moja wytrzymała... a o skutkach szczepień to tam było tylko w sytuacji gdy kobieta jest rh - tak, jak ja... tak jak napisałaś kochana- wszystko w rękach Boga... miłego dnia i dla Ciebie ;*
@Oczekujaca123 skoro do niższej rangi ginow są takie odlegle terminy wizyt, to sobie wyobrażam ile się do niego czekało... powodzenia kochana,będzie wszystko dobrze na pewno!! @dżoasia mega mocne kciuki za Was!! QUOTE]@olaa90 o dziwo czekalam miesiac tylko, ale od razu w rejestracji powiedzialam od kogo dzwonie i ze chodzi o szew profilaktyczny w 16tc wiec zapisaly mnie na 15t4d [emoji14] nie wiem na ile mialo to wplyw. On teraz odpuscil troche szpital i czesciej przyjmuje w tej klinice , do tego przyjmuje po nocach... wiec troche latwiej sie moze dostac ale czekac w poczekalni trzebaaaaa [emoji14] dlatrgo ciesze sie , ze mam na 16 bo na stronie pisze , ze pd 15 przyjmije wiec moze nie bedzie tragedii , jak chcialam isc w ten wtorek to pd razu mi powiedziala, ze zaposuje mnie na 20 ale wtedy ok 2 moge wyjsc... bo i tak bywa.. wiec wolalam czekac dwa dni dluzej [emoji14]
 
@marzycielka81 - aaaa ok, myślałam, że miałaś do wczoraj L4. Dasz radę. Silna baba jesteś!!!

@smerfik88 - dokładnie byle był zdrowy :)

@MildredLeaf - Witaj, ja jestem z Poznania i @marzycielka81 też. Osobiście przeszłam wielu ginów... zatrzymałam się na razie od jakiegoś roku może 1,5 w MedArt'cie najpierw u dr Kubiaczyk-Paluch, a obecnie u dr Andrzeja Bręborowicza - ma mniej pacjentek, a prowadzi w ten sam sposób + edukował się w USA i do tego jest z nim kontakt o każdej porze. Dr Kubiaczyk super fachowiec, ale przegina z liczbą pacjentek, odpisuje na smsy (np. podczas krwawienia w ciazy, znajac moją przeszłość) po 3-4 dniach, co dla mnie mijalo sie z celem... Jest super, ma super podejście, ale nie chciałam już być u niej z uwagi na zbyt wiele pacjentek/mylenie przypadków, itd. Potrzebowalam miec lekarza, ktory reaguje szybko. Bręborowicz jest ok, aczkolwiek nie zawsze się z nim zgadzam i robię swoje. On nie uznaje immunologii niby, ale np. po moim gadaniu dał mi Encorton, więc jest do dogadania w pewnych kwestiach. W Poznaniu niestety nie ma jakiś wybitnych specjalistów w dziedzinie poronień. O Drewsie słyszałam, też się kiedyś nad nim zastanawiałam, ale ostatecznie nie dotarłam. Daj znać jakie wrażenia. On pracuje na Polnej?
 
@marzycielka81 - aaaa ok, myślałam, że miałaś do wczoraj L4. Dasz radę. Silna baba jesteś!!!

@smerfik88 - dokładnie byle był zdrowy :)

@MildredLeaf - Witaj, ja jestem z Poznania i @marzycielka81 też. Osobiście przeszłam wielu ginów... zatrzymałam się na razie od jakiegoś roku może 1,5 w MedArt'cie najpierw u dr Kubiaczyk-Paluch, a obecnie u dr Andrzeja Bręborowicza - ma mniej pacjentek, a prowadzi w ten sam sposób + edukował się w USA i do tego jest z nim kontakt o każdej porze. Dr Kubiaczyk super fachowiec, ale przegina z liczbą pacjentek, odpisuje na smsy (np. podczas krwawienia w ciazy, znajac moją przeszłość) po 3-4 dniach, co dla mnie mijalo sie z celem... Jest super, ma super podejście, ale nie chciałam już być u niej z uwagi na zbyt wiele pacjentek/mylenie przypadków, itd. Potrzebowalam miec lekarza, ktory reaguje szybko. Bręborowicz jest ok, aczkolwiek nie zawsze się z nim zgadzam i robię swoje. On nie uznaje immunologii niby, ale np. po moim gadaniu dał mi Encorton, więc jest do dogadania w pewnych kwestiach. W Poznaniu niestety nie ma jakiś wybitnych specjalistów w dziedzinie poronień. O Drewsie słyszałam, też się kiedyś nad nim zastanawiałam, ale ostatecznie nie dotarłam. Daj znać jakie wrażenia. On pracuje na Polnej?
@marzycielka81 a nie mozesz pd internisty? Przecież mozna powiedziec jaka sytuacja, a jesli nie to ja bym chyba poszla do psychiatry... serio. Zawsze to jakas mysl. Swoja droga moze interniscie mozna nasciemnoac ze masz megaa mdlosci, zygasz od rana i nie spisz po nocach ... przeciez nie powinien odmowic.. a moze urlop na te 3 dni? Kurcze no nie wiem co doradzix, pewnie nic sie nie stanie ale ja to bym wolala wylezec.
 
@MildredLeaf właściwie to @Marthi już wszystko napisała. Ja lecę się u dr Kormana że względu na in vitro. Chodziłam też do dr Kubiaczyk ale zawiodłam się na jej podejściu. W Poznaniu faktycznie nie ma żadnego lekarza, który zna się na imunologii.

@Oczekujaca123 nie pójdę do psychiatry i podjęłam decyzję, że idę do pracy. Jak tylko coś będzie mnie boleć lub będę plamic od razu jadę do domu
 
@MildredLeaf właściwie to @Marthi już wszystko napisała. Ja lecę się u dr Kormana że względu na in vitro. Chodziłam też do dr Kubiaczyk ale zawiodłam się na jej podejściu. W Poznaniu faktycznie nie ma żadnego lekarza, który zna się na imunologii.

@Oczekujaca123 nie pójdę do psychiatry i podjęłam decyzję, że idę do pracy. Jak tylko coś będzie mnie boleć lub będę plamic od razu jadę do domu
Rozumiem. Nie chciałam zle. Tylko doradzic.
 
@Oczekujaca123 ja się na Ciebie nie gniewam. Może jestem zbyt mała egoista, że myślę też o firmie w której pracuję. To głupie, że kieruje mną to co zdarzyło się 2 lata temu. Mam naprawdę duży metlik w głowie. Jutro jadę na obciazenie glukoza to zobaczę jak będę się czuła. Jeśli coś będzie nie tak to wyblagam giną żeby przedłużył mi l4
 
@Mathi dam znać co mi powie Drews. Trochę na niego liczę w końcu to Profesora i ordynator na Polnej. Poczekam cierpliwie zrobię wszystkie możliwe badania i wtedy dopiero jak lekarz da mi zielone światło. Zacznę starania.
 
@Oczekujaca123 ja się na Ciebie nie gniewam. Może jestem zbyt mała egoista, że myślę też o firmie w której pracuję. To głupie, że kieruje mną to co zdarzyło się 2 lata temu. Mam naprawdę duży metlik w głowie. Jutro jadę na obciazenie glukoza to zobaczę jak będę się czuła. Jeśli coś będzie nie tak to wyblagam giną żeby przedłużył mi l4
@marzycielka81 :* :*
 
reklama
@olaa90 @Marthi @Oczekujaca123 i inne dziewczyny ja jak byłam w ciąży to poczułam nagle przesyt tych wszystkich informacji którymi się tu dzielimy.
Nie mogłam już tego czytać i nie chciałam słyszeć o wszytkim co się może zdarzyć bo i tak nie na wszystko mamy wplyw. Myślę że wiecie wystarczająco duzo a teraz tzreba w końcu komus zaufać lekarzowi i Bogu.
 
Do góry