reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Cześć dziewczyny, piszę z prośba o radę. W sierpniu poroniłam swoja pierwsza ciaże w 9-tym tygodniu (serduszko usłyszałam w szóstym). Wykonałam cała serie badań infekcyjnych, mutacje, tarczyca, zespół antyfosfolipidowy. Wyszła mi hiperinsulinemia (na czczo 5.5, po godzinie obciażenia aż 280, a po dwóch 120), wysoka glukoza (88 - 220 - 120). Dodatkowo bardzo zmartwiły mnie przeciwciała ANA, ktore od września urosły :( We wrześniu w Diagnostyce były 1:160, typ świecenia ziarnisty, a teraz robiłam w Instytucie Reumatologii i wyszly w mianie 1:640, typ świecenia błony jadrowej i 1:320 antycytoplazmatyczny o typie świecenia plamistym. Lekarz mowi, ze bez objawow nie ma podstaw do sterydu, ktory by mi tylko podniósł cukry. Poradźcie co robic, czy zaufać i kolejna ciażę prowadzić na zestawie acard + heparyna 0.4?

Ja najlepiej najpierw miałam obniżyć insulinę (dieta + metmorfina). Metformina również podczas starań i w ciąży.
Co do sterydu niech inne dziewczyny się wypowiedzą.
 
reklama
@marshia - co to znaczy „wyrzut typowy dla wcześniejszej IO”? To działaj kochana ładnie z posiłkami i trzymaj niski poziom glukozy! Ja od dwoch dni mam super niskie wyniki - po posiłkach 85-95 - az sama jestem w szoku, ale bardzo mnie to cieszy! A nadal biore 3x1/4 tabletki. Jednak jak mam czas, dobieram wlasciwie te posiłki (wychodząc poza diete od dietetyczki) to wyniki sa obiecujące!:)
 
Magda gratulacje córeczki [emoji8]


Destino zdrętwiałam !!! Aż mi się słabo zrobiło jak przeczytałam o twojej malutkiej Helence ;( . Kochana jestem z tobą i z Helenka .
Nawet Nie wiem co napisać ! Dużo siły wam życzę i dużo zdrówka . Helenko bądź silna !!!
 
@Destino - czytałam o tych wylewach u wcześniaków - ponoc bardzo czesto sie one wchłaniają i nie pozostawiają po sobie śladu! Badz dobrej mysli[emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️ wklejam Ci tez historie, ktora znalazłam - o Franku, który urodził sie w 26tc z waga 900g. Dalej, w komentarzach, autorka pisze, ze wszystkie wylewy u niego sie wchłonęły i po 1,5 mies był juz w domku z waga Ok 3800 [emoji6][emoji8]
Link do: 26 tydzien, 900 gram - Wcześniaki - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
 
@marshia - co to znaczy „wyrzut typowy dla wcześniejszej IO”? To działaj kochana ładnie z posiłkami i trzymaj niski poziom glukozy! Ja od dwoch dni mam super niskie wyniki - po posiłkach 85-95 - az sama jestem w szoku, ale bardzo mnie to cieszy! A nadal biore 3x1/4 tabletki. Jednak jak mam czas, dobieram wlasciwie te posiłki (wychodząc poza diete od dietetyczki) to wyniki sa obiecujące!:)

Typowe czyli ze mając wczesniej IO (cukry nawet po krzywej idealne) to im wyższa ciąża, tym większe problemy z glukozą. Dużo insuliny w organizmie (tzn więcej niż u zdrowego) do tego łożysko zaczyna bruździć i robi się błędne koło. Dużo insuliny, fizjologicznie więcej glukozy, wiec znowu więcej insuliny. Dlatego ile się da to dieta, żeby „nie wlewać do pełnego wiadra wody jeszcze dodatkowej porcji wody”
 
@marshia a kiedy przy sterydzie najwcześniej zbadac te cukry? To chodzi o ta krzywa,tak? Trochę się zaczynam tym stresowac, czy u mnie dawka 20mg już nie narobiła jakiejś roboty...
 
reklama
@marshia a kiedy przy sterydzie najwcześniej zbadac te cukry? To chodzi o ta krzywa,tak? Trochę się zaczynam tym stresowac, czy u mnie dawka 20mg już nie narobiła jakiejś roboty...

Ja nie miałam cukrzycy posterydowej. Glukozę miałam standardowo zbadaną na czczo na poczatku i potem od 16 tc sama badałam ją tylko dla swojej wiedzy. W 24 tc jeszcze było super, od 25 tc zaczęło rosnąć. Obciążenie OGTT robi się 24-28 tc, bo wtedy ewentualnie pojawia się cukrzyca ciążowa (zupełnie fizjologicznie). Ja zrobiłam w 26 tc. Myslakam ze ścisła dieta (cukry wyższe, ale w normach na co dzień) nie wskaże na cukrzyce. Niedtety po godzinie od 75 G glukozy kosmos. Na czczo wyedy ok. Nuestety już po 2 tyg na czczo z glukometru codziennie ok 90.
A taka ciekawostka. Podczas badania najpierw pobierają z palca - miakam 95 (!!!). Godzinę wczesniej w domu 83. Z krwi wyszło za to 86.
 
Do góry