reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@roki_1991 dziekowac ze pytasz:) leze z balonem:) wczoraj sie nie udalo zalozyc bo podraznil szyjke i bylo krwawienie, dzis od 12 mam i boli i skurcze sa i od krzyza ale tak ma byc, to jeszcze nie akcja porodowa na razie tylko przygotowanie szyjki i rozwarcia. Jak bedxie dobrzd rozwarcie sie zrobi i podadza oksy i bedziemy sie tuli a jak nie to juz nie dlugo decyzja o cc bo moje dziecko jest "tluste" :D ma 4 kg. Ja 157 a maz niewysoki wiec bedziemy mieli pulpecika. Ja wiem ze to waga szacowana ale w szpitalu mowily dziewczyny zeby jeszcze dodac do ich usg :/ to troche przeraza ale w koncu jakos urodze;) mam nadzieje ze zaczynamy powolutku. @Destino mysle o was <3
Kciuki dziewczyny dla was:*
 
reklama
@Destino wiem ze nam łatwo mówić a ty biedna czekasz . Przytulam Cie jak tylko się da.
@smerfik88 lepeij zeby wszystko sprawdzili kilka razy zawsze to lepeij bedziesz spokojna. Ech leca tak szybko te wasze ciaze.
 
Cześć dziewczyny, piszę z prośba o radę. W sierpniu poroniłam swoja pierwsza ciaże w 9-tym tygodniu (serduszko usłyszałam w szóstym). Wykonałam cała serie badań infekcyjnych, mutacje, tarczyca, zespół antyfosfolipidowy. Wyszła mi hiperinsulinemia (na czczo 5.5, po godzinie obciażenia aż 280, a po dwóch 120), wysoka glukoza (88 - 220 - 120). Dodatkowo bardzo zmartwiły mnie przeciwciała ANA, ktore od września urosły :( We wrześniu w Diagnostyce były 1:160, typ świecenia ziarnisty, a teraz robiłam w Instytucie Reumatologii i wyszly w mianie 1:640, typ świecenia błony jadrowej i 1:320 antycytoplazmatyczny o typie świecenia plamistym. Lekarz mowi, ze bez objawow nie ma podstaw do sterydu, ktory by mi tylko podniósł cukry. Poradźcie co robic, czy zaufać i kolejna ciażę prowadzić na zestawie acard + heparyna 0.4?
 
Cześć dziewczyny, piszę z prośba o radę. W sierpniu poroniłam swoja pierwsza ciaże w 9-tym tygodniu (serduszko usłyszałam w szóstym). Wykonałam cała serie badań infekcyjnych, mutacje, tarczyca, zespół antyfosfolipidowy. Wyszła mi hiperinsulinemia (na czczo 5.5, po godzinie obciażenia aż 280, a po dwóch 120), wysoka glukoza (88 - 220 - 120). Dodatkowo bardzo zmartwiły mnie przeciwciała ANA, ktore od września urosły :( We wrześniu w Diagnostyce były 1:160, typ świecenia ziarnisty, a teraz robiłam w Instytucie Reumatologii i wyszly w mianie 1:640, typ świecenia błony jadrowej i 1:320 antycytoplazmatyczny o typie świecenia plamistym. Lekarz mowi, ze bez objawow nie ma podstaw do sterydu, ktory by mi tylko podniósł cukry. Poradźcie co robic, czy zaufać i kolejna ciażę prowadzić na zestawie acard + heparyna 0.4?
Ja nie pomogę na ana to tak średnio się znam!

@Marthi no to kolejny cykl ❤❤ z Wami!

@Oczekujaca123 dwa bąble to piękny widok. Który masz tydzień

@smerfik88 już 30 kiedy to zleciało.

@marshia wspieram wirtualnie

@Destino
 
Same porody ostatnio... powodzenia @Totois30![emoji6]

@Angie1989 - Witaj. A jakieś mutacje Ci wyszły? Steryd podnosi cukier, to prawda. Można nabawić się od niego cukrzycy posterydowej... aczkolwiek - czy Ty juz cukrzycy nie masz stwierdzonej? Ten wynik 220 glukozy po 1h jest dosc wysoki. Co do insuliny - to prawda masz hiperinsulinemię, tak jak ja - bez metforminy się nie obejdzie. Zadbaj o to byś ją miała przed kolejnym podejściem do ciazy. + porządna dieta z niskim ig. Mi sterydu tez z uwagi na ANA nie dawali - początkowo. Ale mam hashi, 3 poronienia juz za soba i udało mi się wydębić od lekarzy steryd po 2 poronieniu. W moim przypadku - był za nim zarówno ginekolog (on jest za dawka 7,5), endokrynolog i immunolog dr Paśnik (na podstawie badan immuno, ktore wykonałam po trzeciej ciazy biochemicznej) - oni sa za dawka 10 mg Encortonu. Zreszta ja sama chciałam wiec „napierałam” na lekarzy. [emoji6] Pozdrawiam
 
@Destino kochana całym sercem z Wami :( Nie ma nawet słów, którymi mogłabym Cię pocieszyć :( Mam głęboką nadzieję, ze ten wylew może nie pozostawi głębokich skutków.
@Marthi wg diabetolog na razie dieta. Wg niej 90 jest normą, tak jak 140 po. Za 2 tyg kontrola i decyzja co dalej. Niestety po OGTT wyrzut typowy dla wczesbiejszej IO. A normy to normy - czy przy diecie, czy nawrt insulinie: 90 i 140. Bo powiedziakam ze wg lekarza powinno być niżej - stwierdziła, ze to tak jakby niżej miało być od samej duety IG. Nie. Norma to norma. Nieważne jaki środek do jej utrzymania stosujesz.
 
reklama
Marthi, dzięki za podzielenie sie swoim doświadczeniem :) Nie wyszła mi na szczęście żadna mutacja. Lekarze skupiaja sie na hiperinsulinemii i juz dostałam Glucophage XR 1000 mg, dodatkowo mam obraz PCO na usg i te nieszczęsne ANA... Czyli Ty masz juz steryd wdrożony? Zastanawiam sie, czy isc do Paśnika, jestem zapisana na styczen, ale boje sie isc w taka cieżka immunologie :/ A jaka sie przyczyna Twoich niepowodzeń?
 
Do góry