reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Zzzzzz detekror mnie nie uspokoi. Ruchy wczesnej czy później w ciągu dnia czuję, już trochę przywykłam, ze największa aktywność to jednak popołudnie, późny wieczór. Do tej 14:00 nawet się nie zestresowałam, tylko po prostu miło czuć bąbla :)
A detektor mnie nie uspokoi, bo nie pokaże czy dziecko rośnie ok ;) Teraz chyba tego bardziej się boję. Hipotrofii, złych przepływów. Musiałabym miec jakieś usg 24 h, żeby wiedzieć co i jak ;)
A jak szyjka teraz?
 
reklama
Haha @smerfik88 nie mialam Ciebie na mysli ;)
@marshia moja szyjka miękka, objeta pessarem, ok30mm z baktreria e coli. Jutro biorę wyniki wymazu, paczkę husteczek i idę się zalic mojej gin. :p bez antybiotykow i relanium się nie obejdzie. Do 28tygodnia zostalo 3,5 tyg chyba ze zamienię sie brzuchami z @smerfik88
 
Właśnie kontakt z lekarzem średnio, dopiero za tydzień mam wizytę. Mam w domu clexane 0,4 - pare sztuk, będę brała jedno dziennie. Bardzo się wystraszyłam, ze zaraz dostanę jakiegos zatoru ...
W dniu wypisuj ze szpitala miałam ok 1200- potem wzięłam pare zastrzyków i je odstawiłam. Możliwe, ze mi tak mi te D- dimery bez brania heparyny urosły?
To dobra decyzja bierz heparynę do wizyty może przed nią zbadaj d- dimery żeby zobaczyć w jakim tepie spadają. Dobrze że zrobiłaś to badanie. I tak jest możliwe ,że po operacji ciąży i teraz bez heparyny organizm szaleje i d-dimery Ci rosną co może prowadzić do zatorów.

@marshia kochana a dlaczego Ty ciągle wyliczać ten 1-3 dzień do przodu i do tyłu na typ etapie ciąży będzie to zmienne teraz nie bardzo to jest ważne czy zgodnie z om te kilka odstępstw to jest nic. Ważne aby kość udowa, brzuszek , głowa była na podobny dniu czyli np 26+2, 26+4 i np 27+2 ale jednoczesnie odstepstwo od normy to roznica między np kością udowa a brzuszkiem 2 tygodnie. Jeśli taka sytuacja występuje podejrzewają hipotrofię . Ty z tego co wyczytałam masz 1 tydzień nie wiem dlaczego ten lekarz tak Cię straszył ile malutka waży ok 900 g ? na ten etap to jest raczej norma nie każde dziecko rodzi się 4 kg. Ile mała ważyła u gin i u tego dzisiejszego lekarza ? Przybrała coś? .
Ja powiem tak malina mówił że dziewczynki lepiej reagują na leki te hipotroficzki. W 29 tygodniu wylądowałem w Łodzi w Matce Polce i tak dostałam heparyna 0,8 powiedział że zwiększenie heparyny to podstawa żeby się łożysko nie starzało jest lepiej ukrwione i dziecię lepiej podjada i oddycha ja przy porodzie mialam stpoien dojrzałości 1 tak jak w pierwszym trymestrze i magnez w kroplowce 6 pol litrowych w ciagu 1,5 dobry i tez mowił ze to wazne bo daje sie kopa organizmowi. Magnez jak ci leci z kroplowki to cala płoniesz tak rozgrzewa i naczynia krwionośne się rozszerzają i znów dziecko lepiej dotlenione odżywione. Moja Zosia w ciagu 3 dni przybrała 200 g. Pozniej rosła juz w miare ale tez zawsze byla w 40 centylu urodzila sie 3170 a teraz ma 1 rok i wazy 10 kg i uwielbia jeść.Do końca byłam na heparynę 0,8 . W razie w wiesz co robić ale uważam że na razie bez paniki jest dobrze . Kiedy kolejne usg? @Auri_a zdradź co z tym tajemnym antyxa może marshia powinna już zwiększyć dawkę heparyny jak to interpretować.

Jezu to się rozpisałam!

@kasiula8878 nie znam się nie pomogę!
 
@Porzeczka1234 mam dziś na wypisie: płód eutroficzny, także niby nie mam się czym przejmowac na teraz. Wiem. Ale różnica jest w tym o czym piszesz.
Co do wagi - ok - rośnie. W środę tydzień temu 757, dziś 842 gramy. Ale brzuszek AC 25+0, reszta sporo powyżej 26. Jakby było równomiernie, jak jeszxze w 21 tc byłoby mi psychicznie lepiej. Od 21 tc to się zaczęło rozjeżdżać.
F3E06472-2E73-4940-8615-18B844FB8D0F.jpeg


Sorki za panikę. Jak mnie ktoś postawi do pionu, to jest mi tez lżej ;) wiem, ze mam zryty beret ;) Ale już starsznie ją kocham i się o nią boję :)
 

Załączniki

  • F3E06472-2E73-4940-8615-18B844FB8D0F.jpeg
    F3E06472-2E73-4940-8615-18B844FB8D0F.jpeg
    1,6 MB · Wyświetleń: 508
@Porzeczka1234 mam dziś na wypisie: płód eutroficzny, także niby nie mam się czym przejmowac na teraz. Wiem. Ale różnica jest w tym o czym piszesz.
Co do wagi - ok - rośnie. W środę tydzień temu 757, dziś 842 gramy. Ale brzuszek AC 25+0, reszta sporo powyżej 26. Jakby było równomiernie, jak jeszxze w 21 tc byłoby mi psychicznie lepiej. Od 21 tc to się zaczęło rozjeżdżać.
Zobacz załącznik 918845

Sorki za panikę. Jak mnie ktoś postawi do pionu, to jest mi tez lżej ;) wiem, ze mam zryty beret ;) Ale już starsznie ją kocham i się o nią boję :)
Kochana ja Cię rozumiem ,że się martwisz i wiem że ta panika to tylko z miłości. Ale... :) u mnie właśnie chodziło o ta wagę była za mała i do tego brzuszek do tyłu o 2,5 tygodnia także ja uważam , że na razie nie ma się czym przejmować chodź zdaje sobie z tego sprawę, że z tyłu głowy u Ciebie już to siedzi. U hipotrofików wskazana dieta mamy wysokobiałkowa więc co mogę doradzić dużo nabiału ja zaczynałam dzień od szklanki ciepłego mleka tak mi kazali w Łodzi rano wstawałam o 6 mleko podrzewałam wypijałam i szłam spać jeszcze ale możesz do śniadania zamiast kawy np. Kochana poczekajmy tydzień Ty postaraj się ze względnym spokojem i pamiętaj, że reka lekarza ręce nierówna a ułożenie lub plumkanie Maji też nie bezznaczenia. Wszystko będzie dobrze zobaczysz...❤❤❤
 
@marshia ja Tobie napisalam wiadomość ... i nie powiem nie panikuj nie stresuj się bo swoje przeszliśmy z Julcia ... masz do tego prawo i jest to zdrowe podejście ... to wszystko z miłości i troski i kto ma problemy jakiekolwiek ż maluszkiem wie o czym pisze ♡
Ale jest za wczesnie żeby oceniac te wymiary poczekaj tydzien jak Porzeczka mówi i wtedy zobaczymy bo to moze się zmienić do gory nogami i byc wszystko dobrze :)
 
reklama
@marshia nie trzeba się tak wczytywać w te wymiary. U mnie brzuszek też zawsze mniejszy był coś tam zaczęli wymyślać że co z żołądkiem nie wiadomo czy jest.
Obserwować trzeba ale jeszcze nie panikować
Co do ruchów ja ich do końca nie czułam za bardzo niestety bez detektora bym zwariowala.
 
Do góry