reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Badałam dzisiaj D-dimery ( 3 tyg po porodzie) i wyszły mi ponad 3tys( norma do 500). Nie biorę już od jakiegos czasu heparyny. Czy któraś z was wie co oznacza taki wysoki wynik? Czy powinnam wrocic do heparyny?
Tak powinnaś brać heparynę dopóki d-dimery nie spadną tak mi kazała lokalna gin i Malina ja po 10 dniach z 1800 miałam 300 wzięłam jeszcze 4 zastrzyki i pozwolono mi odstawić!

Oczywiście to moje zdanie i moich lekarzy możesz zapytać również swojego gin co on na to!
ps w ciąży brałam 0,8 przez 11 tygodni ostatnich a po ciąży 0,4 !
 
Ostatnia edycja:
reklama
Właśnie kontakt z lekarzem średnio, dopiero za tydzień mam wizytę. Mam w domu clexane 0,4 - pare sztuk, będę brała jedno dziennie. Bardzo się wystraszyłam, ze zaraz dostanę jakiegos zatoru ...
W dniu wypisuj ze szpitala miałam ok 1200- potem wzięłam pare zastrzyków i je odstawiłam. Możliwe, ze mi tak mi te D- dimery bez brania heparyny urosły?
 
Ostatnia edycja:
Ale macie fajnie, ze non stop te dzieciaczki czujecie. Ja dziś od samego rana do 14:00 nic. O 14 miałam robione echo serduszka, bo raz ginowi pojawiła się drobna arytmia i wysłał na spec badania i dopiero wtedy wiedziakam, ze serduszko pika. Super dokładne badanie budowy, zastawek, ogólnie pracy, wszystkich możliwych przepływów. Co ciekawe przepływy są prawidłowe, a dziecię się raczej na drobne się zapowiada na ten moment. Dzisiaj 26+3, a ogólne parametry wskazują na 25+6, czyli już kolejny dzień do tyłu w stosunku do poprzedniego tygodnia (wyedy 3 do tylu. Brzuszek malusieńki - dpowiada 25+0 :( :( . Główka i kość udowa prawidłowe do wieku.Powiedział żebym poprosiła lekarza o skierowanie jeszcze za miesiąc jak dalej miałaby zwalniać i sprawdzi wtedy. Ale na ten moment 14 centyl (chyba), wiec teraz mam się nie stresować.
Straszny Gaduła. Poopowiadał mi o wielu przypadkach wcześniaków :(. Takich mocnych wcześniaków z dwudziestego któregoś tc :(. Więc byle dotrwać do tego 28 – 30 tygodnia. Powiedział że 28 już daje realne szanse. Aż szkoda, ze gościu pracuje na co dzień w szpitalu w Zielonej Gorze, a nie wro.
Ciekawe, że przed wczoraj na izbie przyjęć małą zmierzyła lekarka na 998 g. A on dzisiaj na 860. Wiedziałam, że to niemożliwe, żeby w tydzień nadgoniła normalny wzrost tygodniowy + 6 dodatkowych dni.
@roxie123 chyba będę Ci przybijać piątkę z tym wzrostem i wagą :( :( @Porzeczka1234 Zosia tez miała chyba w którymś momencie problem, co nie? Bo pamietam, ze wylądowałas w szpitalu?
@roki_1991 cudne info! Tetaz byle do połówkowych - to już za chwilę :)
@smerfik88 mi drga tylkp powieka, wiec nie wiem co to jest.
 
Marta ja pamietam jak pisalas ze jak będzie 12tc to kupisz detektor i minęło od tego czasu drugie 12 tygodni i nic. Myślę ze detektor pomoze Ci się uspokoić.
Wiem ze niepokoi Cie przyrost maleńkiej ale z tego co wiem to dzieciaki od 20tyg rosną we własnym tempie. Ja się nawet nie pytam lekarza ile wazy moje dziecię tylko od razu przechodzę do szyjki.
Moge Cie pocieszyc ze poza moimi skurczami i skracajaca się szyjka wyszła baktetia e coli w posiewie z szyjki.
Czuję się jak maly smerf maruda. Nie pisze juz nic złego bo wiem ze przeczyta to @Destino i doprowadzi mnie do pionu :)
Jest dobrze i dobrze będzie, tak :*
 
reklama
@zzzzz mówisz że czujesz się jak smerf maruda... Haha;) Ale zgadzam się z Tobą @marshia dziecko rośnie we własnym tempie po 20 tc ;) Ale wiem o co chodzi bo też się stresuje tym wszystkim
 
Do góry