reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
@marshia zawsze tak jest u mnie też ciągło się niesamowicie a jak pytam @iveo czy @magda1208 to myślę 25 tydzień ooo już. Wiesz mnie różne rzeczy przychodziły na myśl żeby iść zobaczyć co z Zosią jak była w brzuchu. Ale później dedektor kładłam się na ziemi mąż musiał milczeć i siedzieć i się nie ruszać i głośno nieodychać :p i szukałam później osiągnąłem spokój na chwilę co prawda ale jednak. Ale powiem Ci ,że ja też miałam momenty że przez 3 tygodnie mini stresu później kolejne 3 nadrobiłam co prawda mimo wszystko jest Zosia warto było i czekamy teraz na krasnalka Twojego.

@Destino haha ładny ząbeczek!
 
Dziewczyny, jutro mam wizyte u genetyka. Powiedzcie prosze o co pytać, co mowic, jakie badania moge prosic na Nfz. Co prawda 1sza nieudana ciaza (raczej wszyscy sklaniaja sie ku tej szyjce), ale... sama zrobiłam badania i wyszla ta trombofilia i mthr wiec na tej podstawie mnie skierowal lekarz rodzinny. Nie chce, zeby mnie zbyli wiec moze ktoras doradzi na co liczyc....
(Od ginekologa mam zalecenie acard 75 caly czas plus neoparin 0.8 od pozytywnego testu)
W zalaczniku wyniki
20180802_155031.jpg
 

Załączniki

  • 20180802_155031.jpg
    20180802_155031.jpg
    35,9 KB · Wyświetleń: 521
Dziewczyny, jutro mam wizyte u genetyka. Powiedzcie prosze o co pytać, co mowic, jakie badania moge prosic na Nfz. Co prawda 1sza nieudana ciaza (raczej wszyscy sklaniaja sie ku tej szyjce), ale... sama zrobiłam badania i wyszla ta trombofilia i mthr wiec na tej podstawie mnie skierowal lekarz rodzinny. Nie chce, zeby mnie zbyli wiec moze ktoras doradzi na co liczyc....
(Od ginekologa mam zalecenie acard 75 caly czas plus neoparin 0.8 od pozytywnego testu)
W zalaczniku wyniki Zobacz załącznik 889856
@Oczekujaca123 ja bym za wiele nie oczekiwała po genetyku.Wytłumaczyła nam na temat chromosomów, następnie kazała zbadać homocysteinę...i tyle. Jednak skupiłam się na ginekologu ogarniającego temat immunologii oraz immunologu. Nie podpowiem niestety o co pytać.
@Oczekujaca123 @anna_kat i inne, które czują się jak trędowate wśród najbliższych, wśród znajomych itd. Wiecie, ja mam za sobą 6 poronień. Koleżanka (rodzina mojej siostry) niestety jakiś czas temu musiała urodzić martwe dziecko w 23tc. strasznie jej współczuję....ale jak spotkałam ją z 2 miesiące później, to sama nie wiedziałam jak się zachować. czy powiedzieć jej kilka słów,czy nie mówić nic. Nie odezwałam się...jakby tematu nie było zaczęłyśmy rozmawiać o wakacjach. Żle mi z tym,ponieważ nawet przeze mnie, osobę która zna ból straty, została potraktowana jak zgniłe jajo. Nadal nie wiem czy napisać do niej....czy co. Każdy jest inny.Jeden oczekuje współczucia, wsparcia,kilku słów otuchy,przytulenia,pomilczenia... I stąd osoby postronne nie wiedzą jak się zachować...i wolą milczeć, niż głupio palnąć.
Nie tyczy się to dziewczyny brata Twego męża,bo to wyjątkowo podłe, dodawanie w tak ciężkim dniu dla Ciebie zdjęcia na portalu społecznościowym, podkreślając swoje szczęście. Jednak nie skupiaj się na niej. Jedynie na sobie. Nie musisz jej kochać. A przy uroczystościach rodzinnych zapewne będzie tyle osób,że z nią nawet nie musisz rozmawiać :)
@Zzzzzz bardzo lubię czytać Twoje posty, są wyjątkowo rozsądne i dające otuchy innym :)
@matylda23 wszystkiego najjjj z okazji urodzin :*
 
@Oczekujaca123 jedyne co mi przychodzi na myśl to zaświadczenie o tym że heparyne masz mieć na ryczałt to ważne bo pójdziesz do rodzinnej czy gdziekolwiek i dostaniesz receptę na R bez tego będzie kręcenie nosem sama to przrchodziłam.

@bertha popieram. Zadzwoń do koleżanki powiedz jak pisałaś, że nie wiedziałaś jak się zachować co powiedzieć itd to ważne na pewno puszczą jej emocje i to doceni.
 
@burczuś ja bym jej napisała że bardzo współczuje itd ale nie wiem jak się zachować czy ona woli o tym rozmawiać czy nie bo każdy przeżywa inaczej i że jak będzie chciała to zawsze jestes gotowa o tym gadac ale nie chcesz pierwsza wspominać żeby jej nie urazić
@Oczekujaca123 te mutacje sa wskazaniem do heparyny i metyli - popieram @Porzeczka1234 bierz zaświadczenie o zniżce na Clexane bo nic nowego Ci chyba nie powie
 
@Oczekujaca123 ja bym za wiele nie oczekiwała po genetyku.Wytłumaczyła nam na temat chromosomów, następnie kazała zbadać homocysteinę...i tyle. Jednak skupiłam się na ginekologu ogarniającego temat immunologii oraz immunologu. Nie podpowiem niestety o co pytać.
@Oczekujaca123 @anna_kat i inne, które czują się jak trędowate wśród najbliższych, wśród znajomych itd. Wiecie, ja mam za sobą 6 poronień. Koleżanka (rodzina mojej siostry) niestety jakiś czas temu musiała urodzić martwe dziecko w 23tc. strasznie jej współczuję....ale jak spotkałam ją z 2 miesiące później, to sama nie wiedziałam jak się zachować. czy powiedzieć jej kilka słów,czy nie mówić nic. Nie odezwałam się...jakby tematu nie było zaczęłyśmy rozmawiać o wakacjach. Żle mi z tym,ponieważ nawet przeze mnie, osobę która zna ból straty, została potraktowana jak zgniłe jajo. Nadal nie wiem czy napisać do niej....czy co. Każdy jest inny.Jeden oczekuje współczucia, wsparcia,kilku słów otuchy,przytulenia,pomilczenia... I stąd osoby postronne nie wiedzą jak się zachować...i wolą milczeć, niż głupio palnąć.
Nie tyczy się to dziewczyny brata Twego męża,bo to wyjątkowo podłe, dodawanie w tak ciężkim dniu dla Ciebie zdjęcia na portalu społecznościowym, podkreślając swoje szczęście. Jednak nie skupiaj się na niej. Jedynie na sobie. Nie musisz jej kochać. A przy uroczystościach rodzinnych zapewne będzie tyle osób,że z nią nawet nie musisz rozmawiać :)
@Zzzzzz bardzo lubię czytać Twoje posty, są wyjątkowo rozsądne i dające otuchy innym :)
@matylda23 wszystkiego najjjj z okazji urodzin :*
@Porzeczka1234 ok dzieki. Teraz gin mi wypisala recepte (w zalaczniku) to chyba z refundacją ale fakt gdybym kiedys potrzebowala od rodzinnego to moglby byc problem. Wiec musze poprosic, zeby mi to wypisali. Myslalam ze na jakieś badania moge liczyc w tej poradni, ale chyba nic konkretnego :(

@burczus ja juz poziom homocysteiny mam , liczyłam ze zleci jakies badania dodatkowe, ale widze ze nie ma na co liczyc ;p w kazdym razie ginekolog mowila, zebym poszla do genetyka hematologa i immunologa zeby zobaczyć co powiedza , ale ona sama w sobie widac tez ogarnia
Masz racje wiekszosc nie wie jak sie zachowac... ja spotkalam sie z różnymi reakacjami i teraz wien jak ja bym sie zachowala... ale nie wiem czy to co sprawiło mi "ukojenie" czy na innych by tez podzialalo, ale warto zrobić cos, niz nie robic nic i unikac lub zrobic cos udajac ze nic sie nie stalo. Takie moje zdanie.
Brat meza nagle zaczal sie do nas odzywac i chce sie spotkac. Mąż mu napisal ze zabolalo nas ze dwa miesiace nie widzieli powodu by pojsc chociaz na cmentarz nagle jak drugi brat przyjechal do nas w piatek to jemu sie przypomnialo ze tez by chcial... wyjasnilismy tez co myslimy o obnoszeniu sie szczesciem w dzien pogrzebu na co napisal ze tez byl zly na swoja dziewczynę(podobno on jej skasowal te zdjecie i sie poklocili...) ale ona zaluje ze sie tak zachowala ze sama nie wie czemu to zrobiła?!.. no coz tlumaczenie jakby miala 5 lat. W kazdym razie na razie chu... mnie obchodzi ze zaluje... niech spada. Tak jak piszecie kochac jej nie musze to tym bardziej do swojego domu zapraszac tez nie. Poki co mamy z mezem jedno stanowisko wiec jest latwiej.
 
reklama
Do góry