reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dobra dziewczyny..... czas wyjść z szafy......
10+0. Z usg 10+1. Mój krasnal ma 3,20 cm, serduszko bije 174.
Piszę to i płaczę. Tak samo jak dziś pierwszy raz popłakałam się na usg, kiedy widziałam jak macha rączkami. A to wystające to stópka [emoji813]️[emoji813]️[emoji813]️[emoji813]️
Bałam się wczesniej napisać, chociaż jeszcze wczesniej myślałam sobie, ze jak będzie kiedyś już serduszko to będę wyluzowana, bo przejdę etap, który 5 razy zawiódł. G prawda....... na każdym usg ciśnienie 150/100, trzęsące się ręcę. Trzęsę portkami każdego dnia i chyba dopiero dziś się ucieszyłam i dlatego odważyłam napisać. Wczesniej nie umiałam. Żyje jsk na razie z tygodnia na tydzień od usg do usg.
Za 2 tygodnie prenatalne i już mam schize, bo prawie 41 lat, bo 5 poronień. Będziemy robić nifty - już się domówiłam z lekarzem.
Co do leków: 15 mg encortonu, 0,6 clexane, Aspirin cardio 100, intralipid w ilościach hurtowych.... po
teście co 4 dni do serduszka, potem co 7 dni, od teraz co 10 dni.
Co do objawów: bolące piersi i to wszystko. Zero mdłości, zero bóli.
Poleciało mi Tsh: z 1,25 przy pierwszej becie, poprzez 0,309 do 0,026. Ft4 wskazuje na nadczynność, na szczęście anty TSHR brak. Z tarczyca nigdy nue mislam problemiw, więc na na wszelkie „w” endokrynolog. Miakam tez ketony w moczy w ilościach dramatycznych - 50, a norma do 5, wiec radykalna zmiana diety. Dużo i węglowodanowo, a waga w dół. Z 60 na 58,4 kg w 2 tygodnie. Pewnie stres...
To chyba wszystko..... i oto MÓJ KRASNAL. Pierwszy raz od tylu razy mogę coś takiego powiedzieć, wiec znowu płacze.
Zobacz załącznik 883047

Zobacz załącznik 883048
Gratulacje!!!! Ogromne i z całego serca. Zaciskam mocno kciuki. Pomysł sobie ze 1/4 ciąży już za Tobą :-) też uważam że jeśli to ma Ci dać spokój rób NIFTY :-)
 
reklama
@marshia ale sie ciesze! Normalnie tak sie ucieszylam! Gratuluje bejbe!!! A nifty bedziesz miala refundowane? Szkoda ze jest takie drogie, super jakby kazdy mogl sobie zrobic i sie nie stresować pappy to czasem stres potem czekanie, u mnie akurat zmniejszylo ryzyko ale na grudniowkach ok 7 dziewczyn bylo zestresowanych a u niektorych wskazania do amnio, a jak nifty to wszystko jasne.super super super !!!!
 
Dobra dziewczyny..... czas wyjść z szafy......
10+0. Z usg 10+1. Mój krasnal ma 3,20 cm, serduszko bije 174.
Piszę to i płaczę. Tak samo jak dziś pierwszy raz popłakałam się na usg, kiedy widziałam jak macha rączkami. A to wystające to stópka ♥️♥️♥️♥️
Bałam się wczesniej napisać, chociaż jeszcze wczesniej myślałam sobie, ze jak będzie kiedyś już serduszko to będę wyluzowana, bo przejdę etap, który 5 razy zawiódł. G prawda....... na każdym usg ciśnienie 150/100, trzęsące się ręcę. Trzęsę portkami każdego dnia i chyba dopiero dziś się ucieszyłam i dlatego odważyłam napisać. Wczesniej nie umiałam. Żyje jsk na razie z tygodnia na tydzień od usg do usg.
Za 2 tygodnie prenatalne i już mam schize, bo prawie 41 lat, bo 5 poronień. Będziemy robić nifty - już się domówiłam z lekarzem.
Co do leków: 15 mg encortonu, 0,6 clexane, Aspirin cardio 100, intralipid w ilościach hurtowych.... po
teście co 4 dni do serduszka, potem co 7 dni, od teraz co 10 dni.
Co do objawów: bolące piersi i to wszystko. Zero mdłości, zero bóli.
Poleciało mi Tsh: z 1,25 przy pierwszej becie, poprzez 0,309 do 0,026. Ft4 wskazuje na nadczynność, na szczęście anty TSHR brak. Z tarczyca nigdy nue mislam problemiw, więc na na wszelkie „w” endokrynolog. Miakam tez ketony w moczy w ilościach dramatycznych - 50, a norma do 5, wiec radykalna zmiana diety. Dużo i węglowodanowo, a waga w dół. Z 60 na 58,4 kg w 2 tygodnie. Pewnie stres...
To chyba wszystko..... i oto MÓJ KRASNAL. Pierwszy raz od tylu razy mogę coś takiego powiedzieć, wiec znowu płacze.
Zobacz załącznik 883047

Zobacz załącznik 883048


Ogromnie gratuluje :-) :).
Jeju 5 poronień... Zuch babka z Ciebie... i takie cudo na usg. Rozumie ogromna radość a jednocześnie strach... Ściskam mocno i zycze tylko spokojnych dni...

Z autopsji wiem ze robiłabym Nifty...
Nigdy więcej amnio :(.
 
@marshia gratulacje!!! Ja tam polecam nifty. Sama robilam Harmony w pierwszej ciazy i chociaz to nie amnio to daje wielki spokoj. I nie jest to szacunkowa wartosc tylko te liczby to realne prawdopodobieństwo. Jeszcze raz gratki[emoji4]
 
Nifty nie jest refundowane. Niestety. Ja się łapię na pappę w ramach programu. Ale pappa pokazuje chyba tylko 3 jednostki chorobowe, a nifty chyba 18. I wynik nifty jest chyba nawet szybciej niż pappy, a amnio to ostateczność.
No ale do tego jeszcze 2 tygodnie. Nie wybiegam tak daleko większymi myślami. Serio. Byle znów do kolejnego poniedziałku.
 
ja po tym co mnie ostatnio spotkało jeśli mi się uda zajść w ciąże, zamierzam zrobić NIFTY już w 10 tyg. Niestety Pappa czym większy wiek może wyjść nie miarodajnie a po tym co nas spotyka to nie potrzebne nam są takie stresy.
 
reklama
Do góry