reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@iveo ja bym wolala nie musiec korzystac z tego telefonu, choc dla samego faktu pogadania warto bo babeczka naprawde super. Obie myslalysmy, ze teraz bedzie latwiej [emoji1] moje cialo jednak tak latwo sie nie poddaje [emoji6] tak czy inaczej dobrze miec taki wentyl bezpieczenstwa nawet jesli nie trzeba z niego korzystac. Niestety my juz korzystamy, bo jak zwykle krew wrocila. Teraz jednak latwiej mi o spokoj. Wiecej niestety nie moge zrobic. Teraz tlko maluszek i ja musimy sie zgrac. Bedzie mi milo jak z nami zostanie, choc nie wiem jak to wszystko ogarne, bo Nati zrobil sie dosc mobilny i wszedzie sie turla. Podpelzuje i powoli podnosi sie na rekach. Tylko patrzec, jak bedzie raczkowal

@magda1208 przede wszystkim zachowaj spokoj. To, ze problemy z krzepliwoscia sa tak trudne to przeciez wiemy. Do ostatniego dnia niestety moga namieszac. Wlasnie po to bierzesz heparyne, a lekarz kontroluje wyniki. Nie znam Maliny, a jednak mysle, ze sie troszczy wystarczajaco. Nie tak latwo przy heparynie cos zepsuc. Mnie raz Milewicz nastraszyl, zebym przed porodem bron boze nie odstawiala hepy chocby nie wiem co lekarze mi mowili, bo bez zoo mozna urodzic. Wiec dal mi dosadnie do zrozumienia jak u mnie to wazne. Ale tez jak mowil, ze moze zwiekszyc dawke na 0,8 bym sie lepiej poczula, ale koniecznosci nie ma, to mu uwierzylam i zostalam przy 0,6. Wtedy ddimery rzeczywiscie byly ladne. Doszlam zaledwie do 1200, czy 1500 przy rozwiazaniu.


Tak wiem kochana ufam Malinie ale strach czasami silniejszy. Staram się odganiać złe myśli i cieszyć malutką .Wierzę że dotrwamy do końca. Musimy

Wszyscy trzymamy kciuki za Twojego okruszka.

Co do lekarzy to moja lokalna Ginekolog to kobieta anioł bardzo dobrze się przy niej czuje a to ważne dzwonię z każdym problemem .
Co ważne respektuje wszystko co Malina zaleca choć z pessarem miała wątpliwości.
Jest czujna i słucha moich obaw.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tak wiem kochana ufam Malinie ale strach czasami silniejszy. Staram się odganiać złe myśli i cieszyć malutką .Wierzę że dotrwamy do końca. Musimy

Wszyscy trzymamy kciuki za Twojego okruszka.

Co do lekarzy to moja lokalna Ginekolog to kobieta anioł bardzo dobrze się przy niej czuje a to ważne dzwonię z każdym problemem .
Co ważne respektuje wszystko co Malina zaleca choć z pessarem miała wątpliwości.
Jest czujna i słucha moich obaw.

Skad jestes?

Kciukasy za ksiezniczke :).
 
Mieszkamy w pięknej malowniczej wiosce w powiecie bydgoskim .
Co do wieku kochana to ja w tym roku kończę 39 i walczę o moje pierwsze ziemskie dzieciątko. Mam za sobą 4 poronienia i 5 aniołków.

Madzia rozumie... Tym bardziej trzymam kciuki...
Ja tez o piersze walczyłam jak lwica...
Teraz mam dla kogo zyc...
Moj maz nawet narazie niechce slyszec o kolejnym... Byl przerazony tym co się ze mna dzialo podczas tego "poronienia" jak dla mnie porodu... Rozumię w pelni jego stach i obawy bo mnie tez towarzysza...
 
@Aguu..la jeśli dobrze pamiętam to pisałaś,że jesteś z okolic Katowic? Mo na fb niedawno wyskoczyło, że na śląsku jest nowa klinika zajmująca się poronieniami. Nie pamiętam nazwy ale jest np w Wodzisławiu śl. Czy Rybniku. Ja mam zamiar tam się wybrać. Jesrem po 6 poronieniach wczesnych. Mam 9letnią córkę. Na tym forum jestem gdzueś od czterystenej strony..
 
@Aguu..la no tak..immunologie warto porobic ale ja bym zglosila sie do speca. Pasnik- łódz przybycien- krakow. Ja mialam 1 strate. Serduszko nie zaczelo sie rozwijac, zarodek byl maniuni. Po poronieniu akurat zaczely sie u mnie powoli objawy zapalenia stawow ale juz od poczatku zaczelam uderzac w immunologie. Zapalenie moglo sie nie pojawic a przeciwciala są i sa sporym ryzykiem. Od 16-24 tc jezdze co tydz do wawy na przeplywy serduszka i echo serca. Biore tez clexane i acard, niby profilaktycznie ale to dzieki masie badan ktore zrobilam sama, bez zadnego skierowania , prywatnie, dzieki temu forum, 1 reumatolog stwierdzila ze warto powtorzyc za 3 mce zespl antyfosfolipidowy, napisala mi od niechcenia, "dalsza diagnoza pod katem zespolu antyfosfolipidowego walnela pieczatke i na tej podstawie dostalam clexane. Ale juz planowalam w kwietniu dzwonic i na czwerwiec umawiac sie do pasnika. Na poczatku kwietnia 2 kreski, wiec sie obylo, obawialam sie ze jestem bez sterydu, kazdy lekarz mowil ze u mnie nie, wiedzialam ze pasnik mogl mi dac a ja wiem ze immunologia jest mega podstepna i utajona i nniejednoznaczna i u kazdego inna. Nie mialam pewnosci czy uda sie bez sterydu. Na razie musze kontrolowac czesto serduszko czy nie zwalnia. Mam tez detektor i moge sama sprawdzac, gin ostatnio go sprawdzil i powiedzial ze super sprzet i moge na nim polegać
 
@Aguu..la jeśli dobrze pamiętam to pisałaś,że jesteś z okolic Katowic? Mo na fb niedawno wyskoczyło, że na śląsku jest nowa klinika zajmująca się poronieniami. Nie pamiętam nazwy ale jest np w Wodzisławiu śl. Czy Rybniku. Ja mam zamiar tam się wybrać. Jesrem po 6 poronieniach wczesnych. Mam 9letnią córkę. Na tym forum jestem gdzueś od czterystenej strony..

Moj syn w listopadzie skonczy 9lat. Mial miec brata na swoje urodzinki...
Jak bedziesz wiedziala cos wiecej o tej klinice daj koniecznie znac...
 
Wydawawo mi się ze imunologiczne to te wszystkie igg i igm ...
Tego o czym piszesz nigdy nie robiłam :(.

Wam to lekarz zlecał? Czy same od siebie robiłyście?

Wszystko sama robiłam, dowiadując się co robić z tego forum. Dzięki temu do specjalisty pojechałam już z pełnymi wynikami, a poziom lokalnych ginow oceniam teraz na zasadzie „czy wie o czym JA do niego mówię?”. Niestety niewielu wie..

Ze śląska zapisałam sobie kiedyś ze ginekolog Iwona Janosz zna się na tych naszych wynikach. Zobacz gdzie przyjmuje.
http://iwonajanosz.pl

W Kato tez przyjmuje immunolog Sydor.
 
reklama
Do góry