reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Wszystko sama robiłam, dowiadując się co robić z tego forum. Dzięki temu do specjalisty pojechałam już z pełnymi wynikami, a poziom lokalnych ginow oceniam teraz na zasadzie „czy wie o czym JA do niego mówię?”. Niestety niewielu wie..

Ze śląska zapisałam sobie kiedyś ze ginekolog Iwona Janosz zna się na tych naszych wynikach. Zobacz gdzie przyjmuje.
http://iwonajanosz.pl

W Kato tez przyjmuje immunolog Sydor.

Dziękuje. Napewno poczytam...
 
@Aguu..la no tak..immunologie warto porobic ale ja bym zglosila sie do speca. Pasnik- łódz przybycien- krakow. Ja mialam 1 strate. Serduszko nie zaczelo sie rozwijac, zarodek byl maniuni. Po poronieniu akurat zaczely sie u mnie powoli objawy zapalenia stawow ale juz od poczatku zaczelam uderzac w immunologie. Zapalenie moglo sie nie pojawic a przeciwciala są i sa sporym ryzykiem. Od 16-24 tc jezdze co tydz do wawy na przeplywy serduszka i echo serca. Biore tez clexane i acard, niby profilaktycznie ale to dzieki masie badan ktore zrobilam sama, bez zadnego skierowania , prywatnie, dzieki temu forum, 1 reumatolog stwierdzila ze warto powtorzyc za 3 mce zespl antyfosfolipidowy, napisala mi od niechcenia, "dalsza diagnoza pod katem zespolu antyfosfolipidowego walnela pieczatke i na tej podstawie dostalam clexane. Ale juz planowalam w kwietniu dzwonic i na czwerwiec umawiac sie do pasnika. Na poczatku kwietnia 2 kreski, wiec sie obylo, obawialam sie ze jestem bez sterydu, kazdy lekarz mowil ze u mnie nie, wiedzialam ze pasnik mogl mi dac a ja wiem ze immunologia jest mega podstepna i utajona i nniejednoznaczna i u kazdego inna. Nie mialam pewnosci czy uda sie bez sterydu. Na razie musze kontrolowac czesto serduszko czy nie zwalnia. Mam tez detektor i moge sama sprawdzac, gin ostatnio go sprawdzil i powiedzial ze super sprzet i moge na nim polegać

Dziękuje za pozd dziewczyn. Niechce tam u Was pisac... Wy cieszycie się połowkowymi, wyprawkami... Niechce tego psuc...
Wynik amnio ma byc po 3-4tyg. W pon bedzie 3. Czekamy choc wg mnie on nic nie zmieni...

Pomyśle o tej imunnologii na spokojnie bo jak tak czytam to moze byc to... Wkoncu kwiaczka miałam... Plamiłam 3tyg.
Załuje ze acardu nie brałam... Teraz moge sobie gbybac... Ufałam lekarzowi... A on chyba zbyt lajtowo do tej mojej ciazy podszedl...
 
@Aguu..la mnie dziewczyny polecily Kucharek Gajewska. Dzieki niej od razu przyjął mnie Sodor tak to bym czekała z 3 miechy na wizytę do niego.
Wczesniej bladzilam po lekarzach z nadzieja ze mnie ktos zdiagnozuje ale bez skutecznie.
Moje kolezanki nie chcialy ze mna gadac na temat ciazy bo zachowywałam sie jak oblakana. Chcialam znac przyczyne strat.
Dlugi czas szukalam lekarza ktory przepisze mi steryd a nie powie , tak sie zdarza' prosze probowac.
Wczesniej poszlam prywatnie do Papuga Szela immunolog ona przyjmuje w Będzinie. Wzięła mnie do Krk i porobila mi maseeee badan na NFZ co jak co ale dawno nie mialam do czynienia z taka ludzka lekarką.
Lekarze na tak: Sodor, Papuga Szela, Kucharek Gajewska tez spoko prowadzi teraz moja ciaze. Slyszalam ze ok jest także Patrycja Sodowska.

Na nie: Wilk, Kowalski, Magnucki, Krzysztof Dąbrowski, Stanisław Dąbrowski.

Do nich mam żal, niechęć i tak negatywne uczucia ktorych nie sposos opisac.

Aaa i jeszcze chodziłam do kliniki nieplodnosci na NFZ na Medykow tam przyjmuje dr Franik :) fajny lekarz nie zna sie na immunologii ALE zrobi mnustwo darmowych badan na nfz typu hormony, badanie nasienia, monitoring cyklu, usg sonda macicy.
 
reklama
@Aguu..la mnie dziewczyny polecily Kucharek Gajewska. Dzieki niej od razu przyjął mnie Sodor tak to bym czekała z 3 miechy na wizytę do niego.
Wczesniej bladzilam po lekarzach z nadzieja ze mnie ktos zdiagnozuje ale bez skutecznie.
Moje kolezanki nie chcialy ze mna gadac na temat ciazy bo zachowywałam sie jak oblakana. Chcialam znac przyczyne strat.
Dlugi czas szukalam lekarza ktory przepisze mi steryd a nie powie , tak sie zdarza' prosze probowac.
Wczesniej poszlam prywatnie do Papuga Szela immunolog ona przyjmuje w Będzinie. Wzięła mnie do Krk i porobila mi maseeee badan na NFZ co jak co ale dawno nie mialam do czynienia z taka ludzka lekarką.
Lekarze na tak: Sodor, Papuga Szela, Kucharek Gajewska tez spoko prowadzi teraz moja ciaze. Slyszalam ze ok jest także Patrycja Sodowska.

Na nie: Wilk, Kowalski, Magnucki, Krzysztof Dąbrowski, Stanisław Dąbrowski.

Do nich mam żal, niechęć i tak negatywne uczucia ktorych nie sposos opisac.

Aaa i jeszcze chodziłam do kliniki nieplodnosci na NFZ na Medykow tam przyjmuje dr Franik :) fajny lekarz nie zna sie na immunologii ALE zrobi mnustwo darmowych badan na nfz typu hormony, badanie nasienia, monitoring cyklu, usg sonda macicy.
Franik jest tez endokrynologiem. Jako jeden z niewielu z lekarzy do ktorych poszlam na kontrolę juz po porodzie okazal mi wsparcie, zaproponował pomoc psychologa ! Nawet byl gotowy wyjsc z z gabientu i isc ze mna do niego. Mimo, ze nie powinnam juz byc w poradni endokrynologii ginekologicznej , bo wyniki mialam ok, (w ciazy tylko podwyzszone) ale powiedzial ze ktos musi mnie przygotowac do drugiej ciazy, ze on chce mi pomoc! napisal na kartce jakie badania jakie warto zrobic w moim przypadku i zlecil kolejne badania kontrolne tarczycy.
Tylko ze on w sumie jako ginekolog to chyba tylko przyjmuje w prywatnie ?
 
Do góry