reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
@dżoasia Sorki za wścibskie pytanie, jakie masz AMH? Pisałaś, że chyba będzie hiperstymulacja, jestem ciekawa jakie masz dawki leków i ile jajeczek naprodukowałaś? :D
Kochana amh chyba w moim przypadku jest nieistotne :p
W pierwszej procedurze - rok temu w maju - miałam 5,26. Protokół długi, mensinorm 150 + ovaleap 100 (potem zwiększony na 125) + gonapeptyl. Stymulacja 12 dni, 9 jajek z czego 7 ładnych dojrzałych nadających się do zapłodnienia.
Teraz przed drugą procedurą amh spadło na 3,64 (czyli w sumie jebło, bo inaczej tego nie można określić - jedna stymulacja i chyba 3 owulacje w ciągu tego roku). Protokół krótki, menopur 225, ale po 5 dniach były marne efekty - jajka sie pojawiły ale bardzo malutkie, leki zmienione na menopur 150 + gonal 150 i po 3 dniach jajca nabrały mocy, wczoraj były już ok 15mm już, więc dołożono cetrotide. Na pytanie ile ich rośnie usłyszałam: "dużo" - w mojej klinice liczą i mierzą chyba dopiero w dniu ustalenia punkcji, wczoraj miałam tylko jedno zmierzone. No i pytałam doktorka czy spodziewać sie hiperki - po jego minie widziałam, że tak. Na moje oko z tego co widziałam na monitorku to tak co najmniej po 10 jajek w każdym jajniku jest. Z tym, że póki co czuje się bardzo ok, nic mi sie nie dzieje, nic nie boli itp.
A ty będziesz podchodzić pierwszy raz?
 
Kochana amh chyba w moim przypadku jest nieistotne :p
W pierwszej procedurze - rok temu w maju - miałam 5,26. Protokół długi, mensinorm 150 + ovaleap 100 (potem zwiększony na 125) + gonapeptyl. Stymulacja 12 dni, 9 jajek z czego 7 ładnych dojrzałych nadających się do zapłodnienia.
Teraz przed drugą procedurą amh spadło na 3,64 (czyli w sumie jebło, bo inaczej tego nie można określić - jedna stymulacja i chyba 3 owulacje w ciągu tego roku). Protokół krótki, menopur 225, ale po 5 dniach były marne efekty - jajka sie pojawiły ale bardzo malutkie, leki zmienione na menopur 150 + gonal 150 i po 3 dniach jajca nabrały mocy, wczoraj były już ok 15mm już, więc dołożono cetrotide. Na pytanie ile ich rośnie usłyszałam: "dużo" - w mojej klinice liczą i mierzą chyba dopiero w dniu ustalenia punkcji, wczoraj miałam tylko jedno zmierzone. No i pytałam doktorka czy spodziewać sie hiperki - po jego minie widziałam, że tak. Na moje oko z tego co widziałam na monitorku to tak co najmniej po 10 jajek w każdym jajniku jest. Z tym, że póki co czuje się bardzo ok, nic mi sie nie dzieje, nic nie boli itp.
A ty będziesz podchodzić pierwszy raz?

Nie pierwszy, 4 niestety. Tzn drugi w przypadku drugiego dziecka. Tak z ciekawości pytam, bo w zeszłym roku miałam 150 gonalu i naprodukowałam 40 jajec :p No, jak widać nic mi to nie dało. Ogólnie czasem sobie podczytam wątek o IVF, ale nie macie tam podanych dawek, więc nic mi pewne rzeczy nie mówią.
 
@anna_kat masz jeszcze encorton - wszystkie te leki maja wyciszyć nasz układ immuno żeby nie
odrzucał zarodka- jedne sa słabsze drugie mocniejsze na pewno dobierane na podstawie wyników badań
@Marthi Maliny w ogóle nie interesuje dzień cyklu w którym robimy te badania - aczkolwiek na logikę ta druga polowa wydaje się sensowna bo wtedy też jest zapłodnienie.
Ja wiem że chciałabyś to wszystko szybciej ja chodziłam do Maliny 8 miesiecy zanim mogłam się starać myślałam że zwariuje po drodze ale naprawdę warto na spokojnie przeprowadzić tą diagnostykę zrobić co dr każe i tym razem będzie inaczej.
 
Nie pierwszy, 4 niestety. Tzn drugi w przypadku drugiego dziecka. Tak z ciekawości pytam, bo w zeszłym roku miałam 150 gonalu i naprodukowałam 40 jajec :p No, jak widać nic mi to nie dało. Ogólnie czasem sobie podczytam wątek o IVF, ale nie macie tam podanych dawek, więc nic mi pewne rzeczy nie mówią.
kochana zawsze możesz zapytac - jest nas tam mnóstwo, zawsze ktoś coś pomoże :D Tylko pewnie nie nadążysz z czytaniem, czasem wracam z roboty a tam 45 stron :szok: :laugh2:
Właśnie zastanawiam się jakie teraz te moje jajca będą - tamtym razem miałam mało, ale w sam raz, bo załadniali 6 i mieliśmy 6 ładnych blastek, prawie z każdej była ciąża, a teraz się troche boję że pójdzie na ilość, a jakość będzie do d*py
 
Ostatnia edycja:
kochana zawsze możesz zapytac - jest nas tam mnóstwo, zawsze ktoś coś pomoże :D Tylko pewnie nie nadążysz z czytaniem, czasem wracam z roboty a tam 45 stron :szok: :laugh2:
Właśnie zastanawiam się jakie teraz te moje jajca będą - tamtym razem miałam mało, ale w sam raz, bo załadniali 6 i mieliśmy 6 ładnych blastek, prawie z każdej była ciąża, a teraz się troche boję że nie pójdzie na ilość, a jakość będzie do d*py
Nie wiem czy to tak jest. Ja wprawdzie ostatnio mialam polowe dojrzalych i z tego polowe zaplodnionych, na koncu zostalo 5 embrionow za to w przeciwieństwie do poprzednich IVF (gdzie nie mialam hiperstymulacji) wszystkie blastki byly piekne i kazda się zagniezdzila. Wiec, jak ma byc dobrze to będzie :) trzymam kciuki[emoji4]
 
Hej dziewczyny, oj dawno mnie tu nie bylo. Ucieklam z forum bo potrzebowalam wyciszenia bo temat ivf i immuno mnie przerosl. Ale mysle ze jestem gotowa na kolejna probe!
Ostatnie poronienie mialam w grudniu i po dlugim czasie kiedy robilam testy, widzialam duzo lekarzy, suplementowalam sie teraz jestem gotowa znow sie z tym zmierzyc! Mam nadzieje juz po raz ostatni.
Bede szla z leczeniem od Pasnika, ale najpierw 3 tygodnie immuno leczenia ktore mam zaczac zaraz po wakacjach!

Powiem szczerze ze mimo tego ze jestem gotowa to boje sie panicznie tego leczenia ale czytam rozne historie i jest duza szansa ze sie tym razem powiedzie! Wczesniej zadnych sterydow nie bralam!

Zobacz załącznik 880796
Witaj ponownie i trzymam kciuki za leczenie :)

Witam dziewczyny,
Czytam was od jakiś 3 miesięcy i nadszedł czas się przedstawić :)
Moja historia to 3 straty w I trymestrze i po licznych badaniach, szczepieniach u docenta Pasnika i zelaznym zestawie jestem w 25 tc. Odliczam każdy dzień i modlę się żeby tym razem się udało.
Czego wam wszystkim także życzę!
Czytając was zauważyłam, ze cześć jest przeciwna szczepieniom. Czy mogę spytać dlaczego? Powiem szczerze, ze nie szukałam informacji o skutkach ubocznych, bo już nie chciałam się sama kołować, ale teraz jestem ciekawa ...
Witaj o rozgość się u nas. Widze kilka nowych dziewczyn wiec polecam od razu wątek z naszymi badanuami i leczeniem

Kur....a....
Pochwaliłam dzień przed zachodem słońca :(

Napisałam do Synevo bo widziałam na jakiejś grupie, że niby APC zamknięte, że wstrzymane pobrania itd... A ja miałam jutro iść na IMK, LCT i CBA do Synevo.... i co? moje kurna szczęście jest nieocenione :((((((((((((((((

"Wykonanie testu CBA do 6.08 jest zawieszone ze względu na przerwę w pracy laboratorium, które wykonuje to badanie."

Dziewczyny, ja dostałam zalecenie od doc. Paśnika by CBA i reszte zbadać w 18-22 dc, a jako, że mam dłuższe cykle miałam dodać 5-7 dni.

Pytanie, czy CBA trzeba wykonywać w tych dniach czy tutaj znaczenie ma przede wszystkim to IMK i LCT pod kątem dni cyklu?

Jestem załamana :(
Wychodzi na to, że najpewniej będę musiała pobranie przełożyć na następny cykl (bo odnośnie LCT też napisali, ze muszą coś sprawdzić i poinformują mnie), przełożyć też wizytę na wrzesień lub październik i ehhhh.... szkoda gadać... :( Opadłam z sił w tym momencie :(
przytulam :*
Profesor Jerzak i zaden inny lekarz nawet nic nie wspominali o sterydzie w moim przypadku...Przy czym zleca sie steryd? Jak jest np nieprawidlowy wynik NK itp.?

Stosunek limfocytow CD4+/CD8+ wynik 1.85. Widelki 0.90-3.60. O czym moze swiadczyc wynik 1.85?
prof. Jerzak jest dobrym lekarzem ale jak każdy lekarz ukierunkowanym na coś i akurat to nue jest steryd. Poczytaj trochę nas i wyciągnij swoje wnioski i czasem samemu trzeba coś dorzucić.
@Destino ♡♡♡

PS ja na urlopie to wiecie czasu na forum malo a i ogólnie chyba zaraz za praca zatesknie ;)
 
Mam pytanie do dziewczyn na clexanie. Jak często sprawdzalyscie D-dimery i fibrynogen? Bo mój ginekolog w ogóle nic mi o tych badaniach nie mówi i sama nie wiem czy to kontrolować czy nie( dodam, ze nie mam stwierdzonego żadnego zespołu, mutacji itp- clexane dostałam na wszelki wypadek)
 
reklama
Do góry