reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Auri_a wiele z nas przezywa ze nie dało takiej szansy ale to nie nasza wina ja gdybym nie poszła do Maliny to dalej bym "próbowała" bo tyle slyszałam od lekarzy (i to różnych kilku)
Mi się blog mamaginekolog nie podoba bo moim zdaniem reprezentuje stanowisko większości lekarzy u których byłam
A mi się podoba takie stanowisko co powiedział np pewien doktor że pomino że czysto naukowo nie ma dowódów że clexane np przy PAI czy MTHFR pomaga ciązy to widzi z życia że wielu osobom pomogło dlatego trzeba pisać i już
Mi w 3 ciązy jeden z najlepszych profesorów odmówił Clexane bo on był na konferencji akurat że nie ma naukowo potwierdzonego działania... Nie lubię tej slepej wiary tylko w nauke i 1 schematu niezmiennego.
 
reklama
@Destino , wpisana jestem na listę rezerwową do Sydora na za tydzień,ale wątpię że sie uda. Zapisałam się na czwartek do jakiejś lekarki ze Skawińskiej,może do niej pójdę. Moja lekarka konsuktowała z jakąś profesor moje wyniki i ona powiedziała,że ja biorę dawkę profilaktyczną,a te normy przy anty xa są dla dawki leczniczej,że 0,4powinno wystarczyć,ale można zwiększyć max do 0,6. Jutro będę u swojej lekarki i mamy dzwonić do kogoś na Skawińską jeszcze. Ile czasu brałaś clexane po porodzie?
I to samo pytanie do @matulkaa , @kas90 , @Porzeczka1234 i @bea25ta?
 
@nafoczka @Porzeczka1234 i i inne bb mam wyniki badan na trombofilie i cealiakie. Celiakia wykluczonba
a trombofilia to takZobacz załącznik 857063
co wy na to powiedzcie cos poradzcie co i jak dalej ktora z was miala?

Czy to moglo byc przyczyną?
bo czytając myślę ze tak
Czy sa tu takie ktore to maja?????????
Hej mam dokladnie to co Ty te same mutacje nawet w tych samych ukladach.identyczne.
Ja trace ciaze kolo 7 tyg jest serce i wszystko ok potem sie rozwijac przestaje.
Mnie nie pomoglo stosowanie heparyny 0,4 waze 52 kg,acard tez nie pomogl.
W kolejnej ciazy od owulacji bede brala heparyne 0,6,accard tez dawka ta sama 0,75 bo wyzsza sie boje.
Mnie nie pomogl tez encorton 10mg,bede brala 15mg-moja decyzja.
Jezeli chodzi o kw foliowy to bralam 5mg zwykly nie pomoglo.w kolejnej ciazy i teraz juz biore tylko femibion.z witaminami zglupialam nie wiem biore d 2000,b12 i b6 bralam troche metyle teraz przerwa.
Prof Jerzak np przeciwna metylom a moj kw poziom przy braniu zwyklego jest poza norme zs duzo.nawet teraz powyzej normy kiedy juz od pazdziernika biore tylko femibion.
Nie wiem kogo slychac w kwestii witamin.
 
Ostatnia edycja:
@czarna_mala ja tez przestałam ją czytać po wypowiedziach o MTHFR. A te komentarze pod tym tekstem były poprostu...chamskie. Czułam się jak ciemnogród, który wierzy w cuda-wianki.
I zgadzam się, że Ona ma typowe podejście lokalnych ginekologów. Poronienie to przypadek, nie ma związku MTHFR itp...
@Auri_a w 2016 nawet nie wiedziałam kto to mamaginekolog... :)
 
@kas90 nie badalam bo lekarka zle pobrala ?? widzę że ty masz podobna sytuacje?
Na jakim zestawie byłaś no i czy przed ciaza bylo jakies leczenie?
@nafoczka brałam 0,4 clexane pregne plus
Czemu pierwsza ciaza bezproblemowa? przeciez mutacji genetycznej nie nabywa sie.
U mnie to samo pierwsza ciaza bezproblemowa.a mam to co Ty dokladnie wypisz wymaluj te same mutacje
 
@Destino , wpisana jestem na listę rezerwową do Sydora na za tydzień,ale wątpię że sie uda. Zapisałam się na czwartek do jakiejś lekarki ze Skawińskiej,może do niej pójdę. Moja lekarka konsuktowała z jakąś profesor moje wyniki i ona powiedziała,że ja biorę dawkę profilaktyczną,a te normy przy anty xa są dla dawki leczniczej,że 0,4powinno wystarczyć,ale można zwiększyć max do 0,6. Jutro będę u swojej lekarki i mamy dzwonić do kogoś na Skawińską jeszcze. Ile czasu brałaś clexane po porodzie?
I to samo pytanie do @matulkaa , @kas90 , @Porzeczka1234 i @bea25ta?
Ja bralam 2 tygodnie
 
Co do mamyginekolog lubię ją oglądać, ale bardziej stories z podróży albo Rogera :) medycznie też się nie zgadzam w wielu przypadkach z jej wypowiedziami. Też pamietam filmik o którym pisze @Auri_a ,mówiła że nawet jak poroni drugi raz ,to badań nie zrobi :/ i straciła ciążę z Ernestem. Ciekawe czy nie zmieniła zdania. Choć na innym life mówiła, że nie o wszystkich stratach mówiła. Ciekawe co by powiedziała na te allo mlr,kiry,nk :p oby jej sie z tą ciąża udało mimo przeciwności..
 
@matylda23 ja ci napiszę pogląd prof Malinowskiego a d-dimery i attp badałam co 3 tygodnie na każdą wizytę prof uważa, że to bardzo ważny wynik bo mówi o tym czy krew nam krzepnie za bardzo. Mój wynik max w ciąży to 1100 czy 1200 ja brałam fraxi 0,6. Przy 2500 tyś prof by zwiększył Max fraxi utrzymał ciążę ok 2 tygodni i robił cc ale co jest istotne nie zwiększa się fraxi jeśli d-dimery rosną o 100 -200 tylko jeśli rosną np o 500 chodzi o duzy i szybki skok.
Ostatecznie ją brałam fraxi 0,8 Ale to złe wyniki cytokin miałam i podejrzenie hipotrofi. Ile ważysz aktualnie? Ja bym szczerze wzięła tą dawkę 0,6
Ja po porodzie brałam 2 paczki czyli 20 dni

@Auri_a ty się kochana nie denerwuj ;);)

Ja coś słyszałam o mamie ginekolog ale nie mam Facebook
 
reklama
Do góry