reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Zofiamartkowska ana iest tylko dsf70? No to to jest zupelnie nic.zdrowi ludzie to maja i to sztucznie pokazuje miano. Wiec nic groznego nie powinno sie dziac, przyjrzalabym sie tarczycy, nawet cokolwiek to problem ktory latwo rozwiazac, endokrynolog pomoze, borelioza tez martwi, uspione rzeczy zazwyczaj budza sie po ciazy albo niestety w ciazy.nie wiem jak sie to leczy wiec nie wiem czy kiedys cos z tym robilas czy teraz sie dowiedzialas ale tez warto skonsultowac:) powodzenia:)
@roki_1991 ana to roznie. Ale miano czesto sztucznie wychodzi przez dsf70 jw.to ma duzo zdrowych ludzi i zupelnie nic to nie jest.mi reumatolog pomógł tylko jak mialam beznadziejne objawy czegos reumatologicznego, dala lek arechin i przeszlo po roku.ale teraz bylam u trzech.najlepszych w Toruniu, chociaz wiem ze to mala miescina ale na razie nie jezdze poza do lekarzy.mam wysokie miano niebezpiecznych przeciwciał anty ro. Nikt mi na to nic nie chce dac, mowia ze jest maly procent ze szkodzi ciazy sratatata. przez 10 lat nie mialam objawow a mialam to juz 10 lat temu i przeszlo wiec moze byc bezobjawowe.ana to moze byc toczen, rzs,choroba crohna, łuszczyca wiec czasem dermatolog pomoze. Ja mam wszystko wykluczone bo musza byc tez inne rzeczy zeby cos potwierdzic a u mnie tylko to przeciwcialo. Licze na to ze nic Ci nie wyjdzie bo niestety sa to rzeczy czesto z ktorymu niewiadomo co zrobic..bedzie dobrze mam nadzieje:):*
 
Ostatnia edycja:
reklama
Może komuś się przyda :) schemat dawkowania witaminy D w zależności od aktualnego poziomu

@czarna_mala a teraz jakie plany kochana? Starania czy diagnostyka?
Teraz plan jest taki, że robimy histero diagnostyczne, żeby zobaczyć czy na endo nie ma polipów skoro nie rośnie, potem badania hormonów, usg i criotransfer jak wszystko będzie grać :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 
@eska29044 wg mojej niewielkiej wiedzy to przy mthfr ostrożnie z K,bo tak jak piszesz może zaburzać. Żeby się dobrze wchłaniała,musi być podawana z posiłkiem tłuszczowym - wczoraj kupiłam olej lniany i pije kieliszek ,wcześniej popijalam oliwa z oliwek. Ja startowalam z poziomu 21 (2miesiace temu) ciekawe jaki teraz poziom może chociaż z 2jednostki do góry poszło;/ ale ta K to może tez zależna jest od wariantu tego dziada mthfr,ale jak ktoś ma clexane i acard to chyba jest ok. Nie wiem bo nie było mi dane na tym ciąży prowadzić ;)
 
@olaa90 @czarna_mala zobaczę co powie P .
Jak trzeba będzie tabletkę na turbo zbicie to trudno sponiewiera mnie a wezmę [emoji16][emoji23]byleby nie trzeba było długo odwlekac starań...
W sumie jeszcze te kariotypy nieszczęsne czekam ale na razie sobie wmawiam ze będą ok .
No i w piątek pije ta glukoze sroze , może tam jeszcze coś wylezie...
Czarna Ty weź zdrowiej w końcu [emoji8] ja 3 tyg chodzę z katarem i gryzacymi oczami ... sąsiadka mi dziś powiedziała że to od choinki żywej może coś w tym jest

@roki_1991 rób jak czujesz ;* skoro lekarka ok to ok[emoji4] pamiętaj tylko że 2 poronienia to raczej nie przypadek... większość z nas się ludzila ze kolejnym razem będzie dobrze i trzeba w to wierzyć , ale z doświadczenia wiem i życzę Ci abyś teraz szukala diagnozy i ja znalazła, miała dobrane leczenie ( chociaż tu nigdy gwarancji nie ma ) .
Wiem ze kariotypy to strach ale ja żałuję że wcześniej nie zrobiłam teraz mam drugie tyle stresu i wątpliwości... eh . W każdym razie życzę Ci aby Twoje straty były po prostu bez większych powodów i aby się udało kolejnym razem ;*
Niestety często to co radzą inni nie dociera do nas bo wznawiamy sobie ze nas to nie dotyczy ... przerabialam to a i tak jestem w tym miejscu w którym być nie chciałam z 4 stratami na kącie i wielka niewiadoma. Byle nie tracić nadziei . . .

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
@eska29044 wg mojej niewielkiej wiedzy to przy mthfr ostrożnie z K,bo tak jak piszesz może zaburzać. Żeby się dobrze wchłaniała,musi być podawana z posiłkiem tłuszczowym - wczoraj kupiłam olej lniany i pije kieliszek ,wcześniej popijalam oliwa z oliwek. Ja startowalam z poziomu 21 (2miesiace temu) ciekawe jaki teraz poziom może chociaż z 2jednostki do góry poszło;/ ale ta K to może tez zależna jest od wariantu tego dziada mthfr,ale jak ktoś ma clexane i acard to chyba jest ok. Nie wiem bo nie było mi dane na tym ciąży prowadzić ;)
podobno można ale w formie K2Mk7
 
@eska29044 ja unikam od jakis 3 miesiecy produktów z zywnosci ,ktore zawieraja wit k
Bo mimo clexane i acardu moja krzepliwosc ciagle kiepska.



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@smerfik88, bo ty masz mutacje homozygote tak? Czyli tę cięższą wersje. To jak mialas konsultacje, to już z lekarką dobierz dawkę. Z tymi witaminami to kurcze nie ma jednej teorii, roznie lekarze każa brac. Jaka masz homocysteine?
Moge ci przeslac moje zalecenia od genetyka na maila, tylko ja mam heterozygoty.
@nafoczka, spektrum autyzmu jest bardzo szerokie. Np przy zespole Aspergera dzieci są czesto gadatliwe ale np slabo wchodza w interakcje. Lubi sie bawic z dziecmi? Czym sie lubi bawic? Jak sie bawi?

P.s. utknelam z czytaniem postow.

Doczytuje powoli.
Burczuś, przykro mi...
 
Ostatnia edycja:
Dzien dobry
Ja od 7 siedze na IP w nocy nie moglam spac zaczelam czytac o takim bolu jak mam i sie przerazilam po przeczytaniu o mozliwym odklejaniu lozyska :( Prosze o chocby krotka modlitwe za Maluszka mojego ...
 
@Maciejka78 pomodle się za Was. Będzie dobrze :*musi,nie ma innej opcji :*

Dziewczyny, odebrałam ana2. Miano1:640 więc powiedzmy że nie jest super wysokie. W ana3 wyszło przeciwciała przeciwko dsDNA (nieznacznie). Intensywność jest 18 a wg norm od 15 do 35 jest pozytywny. Doczytałam że są to przeciwciała przeciw składnikom cytoplazmy. Tys święcenid mam "ziarnisty i pozytywne chromosomy" nie wiem co to znaczy... :( pomoże któraś? @mickey* ??
 
reklama
Witaj @Zofiamartkowska. Twoja historia jest podobna do mojej, I poronienie czerwiec 2016, drugie styczeń 2017... Tylko ja nie mam dzieci. Przytulam Cię mocno. Dziewczyny na pewno wyczerpały już temat badań i porad :)

@roki_1991 - jeśli chodzi ANA to mi wyszły tylko te ogólne, a ANA profil (ANA3) wszystkie ujemne. Pokazałam wynik hematolog, ednokrynologowi i ginekologom, wszyscy mówili, że ANA jest najpewniej od Hashimoto i nikt nie kazał mi iść do reumatologa.

@marshia - no to super, dobre informacje przyniosłaś z wizyty! ;* Kup sobie łososia, morelki suszone i wcinaj! :D Super, że torbiel o wiele mniejsza <3 a endo, pewnie podbije skoro dziś 11dc dopiero. Kiedy owu zwykle masz?

@burczuś - trzymam kciuki za zabieg kochana i rekonwalescencję po nim;*

@bertha - super informację! ;* ja dla świętego spokoju poszłabym i do 3 lekarza skonsultować, bo jest 1:1, ale najważniejsze, że drugi lekarz nie potwierdził tego, co przyjął ten pierwszy.

@Maciejka78 - no to widzę, że miałaś wcześniej nadczynność, tak? Ja jak miałam tsh w I ciąży 3,05 to lekarz się już lekko zaniepokoił. Optymalnie ponoć jest utrzymywać TSH na poziomie 1-1,5. Ja obecnie mam 0,5, ale endo kazał mi przed staraniem utrzymywać taki poziom, bo jak zajdę to mi na pewno skoczy, będę mieć wyrzut. Pytanie jak pozostałe czynniki tarczycowe u Ciebie się mają? Anty TPO, Anty TG, Ft3, Ft4?

@roki_1991 - ja też biorę vit d3 - 4000j. niby powinnam więcej, a obecnie mam poziom vit D 60 przy normie 30 i lekarze już mowią, żebym nie przesadzała z ta witaminą...
 
Do góry