reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Alokin :-):-) trzymaj się

Truskaweczko Kochana spóźnione ale szczere wszystkiego najlepszego ty wiesz czego ci życzę:-):-):-)

Barbinko fajnie ze sie odezwałaś wpadaj częściej

Alusia ja encorton i clexane biore rano a acard wieczorem,

Pytanie do dziewczyn które urodziły albo zaraz będą jak było u was z pierwszymi ruchami? wydaje mi się że od tygodnia cos czuję takie puknięcia raz z jednej raz z drugiej strony na srodku jak położę ręke to po jakims czasie odpowiada mi kilkukrotne puknięcie ale nie wiem moze to ruchy jelit tylko nie wiem czy te ruchy jelit mogą byc aż tak mocne :baffled: dodam ze wczesniej tego nie miałam ale wiadomo ze wraz ze wzrostem ciąży jelita moga byc bardziej scisniete
bardzo bym chciała zeby to były ruchy:confused::confused:
 
reklama
Gosiu, ja też nie mogę wysłać do Ciebie prywatnej wiadomości ;/

Alokin - powodzonka!:) &&&&&

Truskaweczko - najszczersze, najwspanialsze i najpiękniejsze życzenia urodzinowe! Spełnienia marzeń przede wszystkim i wyczekiwanego Cuuudu ! :*
 
gogac a ktory ty tydzien bo nie widze na kom
na poczatku sa jakby ktos musnol pogilgotal od srodka po 22 zaczynaja sie mocniejsze kopniaki
 
Gogac, skoro je zauważasz, to na pewno to, takie muśniecie skrzydłami motylka...;)
Też chciałabym zaś poczuć...te delikatne kopniaczki...
 
burczuś to coś zdecydowanie mocniejszego od skrzydełek motyla dla mnie to normalnie kopniaki są:baffled:

Kurcze dziewczyny ja normalnie nie wiem co zle robie nie moge dodac suwaczka jak wklejam jako avatar to mi suwaczek wskakuje jako zdjecie profilu a jak wklejam do sygnatury to wogóle sie nie pokazuje....

Kaira według om zaczynam 19 tydz ale na usg mały jest zawsze pare dni do przodu
 
Ostatnia edycja:
Gogac... no i jest piekny suwaczek :-)
Truskawko - wszystkiego cudownego Ci zycze i oby zle rzeczy sprawily, ze upragniony cel stane sie o wiele piekniejszy i cenniejszy!
Barbinko cudownie, ze wpadlas, bardzo mi pomoglas, dzis bede zamawiac leki :*, a co do Twojego linku forum o mutacji, to moze kiedys sie odwaze... poki co nie, bo nie mam sily na wiecej zlych wiadomosci, tym bardziej, ze tylul brzmi: "mutacja MTHFR to NIE jest trombofilia!", a ja przeciez mam tez mutacje V-Leiden, a tym samym Trombofilie wlasnie :-( ...

Gosiu, ja tez bym bardzo prosila o przeslanie tego artykulu! i masz zapchana skrzynke odbiorcza: "GosiaS35 has exceeded their stored private messages quota and cannot accept further messages until they clear some space."
Alokin, trzymaj sie Kochana, to juz koncoweczka :happy2:

Wlasnie kupuje leki, wiec Wam napisze. Zamawiam bezposrednio ze Stanow:
1) kwas foliowy Solgar, Folate As Metafolin, 800 mcg, 100 Tablets
2) wit. B6 Country Life, Gluten Free, Coenzyme Active B6 Caps, P-5-P/PAK, 30 Veggie Caps
3) wit. B12 w spray'u, bo taka forma wchlania sie o wiele lepiej niz podjezykowa

wszystko na http://www.iherb.com
 
Ostatnia edycja:
cześć Dziewczyny
czy mogę dołączyć do Waszego forum? szukam informacji nt badań immunologicznych i leczenia chorób związanych z odpowiedzią immunologiczną organizmu.
Jestm niestety po 1 ciąży biochemicznej uzyskanej w sposób naturalny i 2 poronieniach klinicznych po in vitro. Teraz nadszedł czas decyzji o kolejnym podejściu a lekarze z kliniki leczenia niepłodnosci rozkładają ręce. Dopóki nie znajdę przyczyny poronień, nie chcę podchodzić do kolejnej stymulacji. Byłaby to już 3cia stymulacja (za każdym razem po transferze udało mi się zajść w ciąże, przy każdej stymulacji udało nam się uzyskac tylko jeden zdrowy zarodek).
Miałam robione wszystkie badania hormonalne (prog, estradiol, testosteron, prl, - tutaj wszystko jest ok, prt po mtc - 25 krotny przyrost - brałam 2 lata bromergon), badania tarczycy też są ok, obraz tarczycy na usg jak najbardziej w normie. Badania nasienia męża tez ok. Genetyka - u obojga OK, wirusowe - OK, trombofilia - OK, Leiden - OK, homocysteina za niska, wit D3 - za niska (20- obecnie przy suplementacji mam ją w normie- 40), kwas foliowy - za wysoki (przy braku suplementacji - norma do 18 u mnie 28). APTT czasem za wysokie, czasem na skraju normy. W każdej ciąży pojawiały się pieczenia (zółta wydzielina, ale nie zwązana z infekcją bakteryjną czy grzybiczą - lekarz twierdził że wymyślam a mnie na serio piekło, twierdził zę to od luteiny ale jak zmieniłam na duphaston to niewiele to pomogło) oraz krwiaki wielokrotnie większe od zarodka. Beta zatrzymywała się przy ok 7 tyg.
Jakie badania jeszcze powinnam wykonać, mój lekarz z kliniki skierował mnie do prof Jacka Wilczyńskiego (polecacie go?), ale powiedział, że po imunologii nie mogę sobie wiele obiecywać. W ogóle to powinnam podejść do ifv teraz i czekać na cud.
Nie udało mi się przeczytać wszystkich postów, ale wydaje mi się, że znajdę tutaj dziewczyny z większą wiedzą niż moj lekarz w klinice i z większym zaangażowaniem w tematyce poronień.
 
reklama
gogac - :tak: tak tak to ruchy:) super

Esperanza
- porób badania Jerzak, poczekaj co Ci zaproponuje po wynikach . Nie załamuj się.
Każda z nas tak przechodzi wszystkie złe wyniki. Ale trzeba podnieść głowę, stres nerwy nie są dobrym doradcom. Powoli i zgodnie z planem. doczekasz się cudu.
Nafoczka - nie poddawaj się. mnie też takie myśli nachodzą. Najłatwiej byłoby mi teraz odpuścić. Ale boję się że za kilka lat będę tej decyzji żałować, a dla mnie może być za późno. Rozejrzyj się za sensownym lekarzem. Może nawet gdzieś dalej, wiesz tak naprawdę potrzeba 2-3 wizyt....aby coś ustalić.

Iris
- witaj. Możesz napisać jakie miałaś podawane leki po tranferach?
Miałaś wykonane badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego (przeciciała i mutacje?) jakieś badania immunologiczne, przynajmniej te podstawowe ANA, APA, ?

Kruszka - jak sytuacja u Ciebie na froncie?? :-)
 
Do góry