reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Iris - badania APA i ANA ja robiłam w diagnostyce, a więc robią:)
Dziwię się, że po 2 poronieniach i c.b.lekarz nie wspomógł Cię chociażby acardem , nie wspominając o zastrzykach z heparyny typu clexan, fraxiparyna. Często przy in vitro lekarze podają również encorton (lub inny steryd) własnie po to, aby organizm nie odrzucał zarodka.
Czasami zespól antyfosfolipidowy ujawnia się dopiero w ciąży, poza ciążą wyniki p/c mogą być w normie. Podpytaj lekarza o zastosowanie u ciebie zestawu acard+ heparyna+ ewentualnie encorton. Myślę, że należy zacząć od tego.... Wielu osobom na tych zestawach udało się donosić ciążę.
 
reklama
Moj lekarz na ostatniej wizycie powiedział ze nie przepisze mi zadnego z tych leków bo nie widzi wskazań. I nie mam co liczyć ani na enkorton ani na clexan. Po akardzie dostaje siniakow. Robią mi się przy lekkim uderzeniu.
 
Dziewczyny ja o was nie zapomnialam, ale jakos nie mam weny do pisania, podczytuje was.. wiec pisze ze szpitalnego lozka, mam lekkiego dolka, martwie sie itp.. pojawil sie u mnie krwiak ktory powoli znika.. dostaje leki na podtrzymanie ciazy, czy ktoras z was brala Kaprogest? do tego kroplowki z magnezem i nospa, plamienia sa co raz mniejsze, ale nastraszyly mnie.. bo na USG lekarz nie umial znalezc serduszka jednego z maluszkow, w koncu widzialam i uslyszalam go a mialam taki stres i cisnienie, ze nie umialam sie uspokoic dlugo.. jestem na lekach - biore dopegyt 2 x 1/2, jesli mam wyzsze to biore cala tabl a nie polowke.. uprzedzil mnie moj ginek ze takie pobolewania brzucha i krwawienia sa bardzo niebezpieczne..bede miala zwiekszony fragmin, wyszlo na to ze zrobil mi sie skrzep ktory blokowal przeplywy z tad te mocne bole brzucha, a potem musialo peknac i z tad te plamienie mialam... do tego w ten dzien co dostalam plamien zauwazylam ze mam galke oczna cala czerwona, wiec w ogole mialam mega stresa... w piatek mam miec USG tak jak mialam planowane i zobaczymy co dalej... na pewno bede musiala lezec, ale to juz w domu na pewno

Jutro mam usg i zobaczymy co dalej... moze wyjde do domu ;-)


Gratuluje udanych wizyt i pozytywnych i wysokich bet!!
 
Olusia trzymam kciuki, nie martw się, będzie dobrze!
Alusia dzięki, u mnie dobrze, przeżywam bety koleżanek;) Super przyrosła, wizytę też szybciutko załatwiłaś, wszystko idealnie. Nie przemęczaj się w pracy, dbaj o siebie.
Iris witaj, szkoda że nie zaproponowali Ci leków w ciąży. Ciężko powiedzieć czy Malina jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, jeśli się do niego wybierasz, to nie rób już dodatkowych badań w diagnostyce, on i tak każe CI je powtórzyć u siebie i zapłacisz dwa razy. Badania na krzepliwość robiłaś?
Dziewczyny sporo o zastrzykach z BHCG można dowiedzieć się na forum "ovitrelle w ciąży".
Buziaki dla Wszystkich:)
 
Iris - a te wyniki APTT, może warto od pozytywnej bety od razu powtórzyć p/c kardiolipinowe, B-2 glikoproteina.
Albo spróbuj znaleźć lekarza spoza kliniki, który na podstawie takiego wywiadu położniczego wypisze Ci leki bez konkretnych wskazań.
Podpytaj, też o leki na Watku in vitro. Zerknij udziela się tu Olusia - ma acard i fragmin (heparyna). Nie wiem, czy ma wskazania czy to tylko prewencja. Olusia - jak u Ciebie było ze wskazaniami do fragminu?
 
Na krzepliwosc całego koagulogramu nie robilam tylko aptt. Zazwyczaj mam 34s a ostatnio tuz przed in vitro mialam 38 s. Zatem jakiegoś szalenstwa nue było. Co do ACA mialam robione w 7 dniu po transferze (3 msc po poronieniu) przed 2 ciaza i wynik byl "przeciwcial nie stwierdzono" pozniej robilam 2 tyg po 2 poronieniu i wyszły przeciwciala ale byly w normie. Nie wiem jak to interpretowac. Lekarza do przepisania lekow znajdę ale moj mąż buntuje się na taką samowolke. Ma dość lekarzy i bladzenia po omacku. Woli adopcję.
 
Iris Inka witajcie :)

Truskawko spełnienia marzeń :-)

Misiejek
i jak Twoje wyniki?

Alokin powodzenia, zaciskaj nóżki póki co :-)

Joanna ostatnia ciąża była na clexane, luteinie, zwykłym kwasie foliowym. Przed nią zrobiłam kilka badań i wyszły mi przeciwciała anty TPO i TG, więcej nie badałam, bo jeszcze z ginka miałyśmy nadzieje, ze to nic wielkiego. Okazało się, ze to było puste jajo. Przypadek? Nie wiem, chce wierzyc, że tak. Ginka wysłala mnie do innego lekarza. Porobilam więcej badań: za wysoka insulina, prolaktyna, mutacja hetero MTHFR 66 cos tam, homocysteina w normie, jeszcze jakies przciwciala mi wyszły, ale nie pamiętam, bo nie mam pod reka badań. Teraz biorę: metformax, vit PP, selen, colostrum, vegevit, kwas foliowy 5mg, vit b6, b12, vitD,femibion natal 1 mam co miesiąc wlewy z Intralipid. Chyba nic nie pominęłam. Częśc z tych leków doradziły dziewczyny tutaj, szczególnie Misiejek, za co dziękuję.
Aha i jeszcze Bromergon

Iris
trochę mnie już wkurzaja tacy lekarze. Koleżanka już 11 mies. się stara o dziecko i lekarz tez jej daje czas. Mimo, że miała kłopoty z długością cykli to nie skierował jej na żadne badania. Bo daje się rok na zajście w ciązę, a poronieniami zajmuje po trzech. Przerażające...

Olusia
trzymam kciuki za Was &&&&&&&&& Dacie radę :) Powodzenia na jutrzejszym usg. Jeśli możesz to daj znac.
 
olusiu dacie rade u nas chyba kazda miala krwiaki i lezenie.Wiary duzo wiary w maluszki.slonce.
Iris inka witaj.
irys mi zespol.antyfosfolipidowy uaktywnia sie tylko.w ciazy 6 ciaze utrzymalam dzieki sobie adokladnie Clexane 8 ciaza clexane acard i cala reszta
 
Dziewczyny ja o was nie zapomnialam, ale jakos nie mam weny do pisania, podczytuje was.. wiec pisze ze szpitalnego lozka, mam lekkiego dolka, martwie sie itp.. pojawil sie u mnie krwiak ktory powoli znika.. dostaje leki na podtrzymanie ciazy, czy ktoras z was brala Kaprogest? do tego kroplowki z magnezem i nospa, plamienia sa co raz mniejsze, ale nastraszyly mnie.. bo na USG lekarz nie umial znalezc serduszka jednego z maluszkow, w koncu widzialam i uslyszalam go a mialam taki stres i cisnienie, ze nie umialam sie uspokoic dlugo.. jestem na lekach - biore dopegyt 2 x 1/2, jesli mam wyzsze to biore cala tabl a nie polowke.. uprzedzil mnie moj ginek ze takie pobolewania brzucha i krwawienia sa bardzo niebezpieczne..bede miala zwiekszony fragmin, wyszlo na to ze zrobil mi sie skrzep ktory blokowal przeplywy z tad te mocne bole brzucha, a potem musialo peknac i z tad te plamienie mialam... do tego w ten dzien co dostalam plamien zauwazylam ze mam galke oczna cala czerwona, wiec w ogole mialam mega stresa... w piatek mam miec USG tak jak mialam planowane i zobaczymy co dalej... na pewno bede musiala lezec, ale to juz w domu na pewno

Jutro mam usg i zobaczymy co dalej... moze wyjde do domu ;-)


Gratuluje udanych wizyt i pozytywnych i wysokich bet!!

Olusia, ja miałam krwiaka10*8 i wchlomac się nie chciał a Piotruś dal rade ;) leżeć tylko musiałam całą ciążę ;)
 
reklama
My sie staramy już od 44 cykli. Czyli trochę czasu juz minęło.
Olusia nie martw się , jak krwiak się wchłania to wszystko idzie w dobrym kierunku. Moje tylko się powiększaly.
Dziewczyny a z tym lezeniem to tak na 100 %? Czy wstajecie chociaz aby obiad zrobić? Bo mnie zawsze nosiło.
 
Do góry