reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Funia90 skonaultuj z hematologiem. Mam nadzieje, ze Cie uspokoi

Zosiak ja ma na refundacje po badaniach. Mam mthr i pai i i na wskazaniu od genetyks ze musze brac.





Napisane na LG-K500n w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@Maciejka78 ja kochana brałam encorton 15 mg przez 10-tygodni 6-tygodnie- 10 i 5 -4 tyhodnie. Ja nie rozmyślałam zbytnio o skutkach ubocznych przeczytałam ulotkę i to był błąd. Rozmawiałam z Maliną na ten temat raz mowił , że dawka 40-45 jest szkodliwa a to co my bierzemy to tyci dawki. Kochana ja robiłam i usg i pape to chyba już standard samo usg daje 70% wykluczenia 3 wad z papa jakieś 98% myślę że warto wiedzieć chodź to tylko statystyka ale jednak lekarz Ci wszystko wyjaśni.

@magda1208 kochana a ja powiem inaczej tzn ja bym spróbowała inseminacji a dlaczego bo myślę , że się zblokowałaś dlugimi staraniami. Tylko z konkretnym lekarzem ja też zauważam tu błąd lekarza , że nie daje Ci zastrzyku na pęknięcie to zwieksza szanse. Ja nie mogłam zajść w ciążę tyle lat a inseminacji za każdym razem w pierwszym cyklu się udawała. Po malinie nie wiem czemu zaszłam w pierwszym cylku naturalnym pomyślałam , że spróbujemy naturalnie bo mamy przecież tyle miesięcy tzn 6 i na totalnym luzie z wiarą ale nie powalającą ale jednak i totalnym spontanie mąż bardziej pilnował sexów ale ja mu nie powiedziałam , że dziś owu a wiedziałam że tak stymulacje miałam lametta kochalismy sie spontanicznie chyba ze 4 -5 dni pod rząd mąż mówi na owu nie będzie " towaru" a juz było po biedny ale bez stresu było dla niego. Nie wiem czy to cud czy mrl czy lekka głowa bo wiedziam, że jak się nie uda to podejde do inseminacji i uda się za pierwszym razem. Zobacz @marshia nasza też nie mogła zajść po inseminacji odblokowała się i zachodzi coś w tym jest. Ja nie zwalałabym na jeden jajowód ja też mam tylko jeden sprawny. Oczywiście możesz czekać do laparoskopii ale skąd pewność że zostanie udrożniony chociaż wiem , że malina na pewno go udrożni. Pozatym wiem, że jesteś już zmęczona i wcale się nie dziwię, zewzględu na wiarę wiem , ze in vitro dla Ciebie pewnie to temat do długich bardzo długich przemyśleń. Mam nadzieję , że wybierzesz najlepszą drogę dla siebie. Modliłam się dziś za Was mam nadzieję, że cóś pomoże ściskam Cię.

@Funia90 wyślesz mi wyniki wszystkie które robiłaś z krzepliwościa krwi na priv w poniedziałek będę dzwonić do maliny jak się nie uda to będę je miała na wizytę na wtórek.

@zosiak ja mam mthfr w obu allergenach heterozygote i mam heparyne na ryczałt i zaświadczenie pierwsze od jeziela stanek genetyk byłam u niej i mi to wypisała właśnie w Katowicach później druga też także chyba jest jakieś uzasadnienie stosowania w naszym przypadku.

@Beciiia-87 owocnych starań

@bea25ta ja też mam czasem biegunkę i myślę czy to już a później na drugi dzień znów wszystko wraca do normy może coś w tym jest , że organizm się trochę czyści ale na to piekne wydarzenie dopiero zacznie się dziać. Może coś zjadłaś?
 
@magda1208 ja miałam 4 inseminacje. Wczesnuej staraliśmy się 2 lata (rok bez spiny, pół roku z celowaniem w owu, pół z clo) i nic.
2 pierwsze to było pudło, ale odkąd zaskoczyłam po 3, to jak stwierdził PAsnik, worek się otworzył. Kolejna tez się udała, a potem w 4 cyklu po poronieniu przypadkuem zaszłam naturalnie, bo sie nie staraliśmy. Myślałam, ze sama nie zajdę. I teraz tez - to już same wiecie. W pierwszym cyklu starań - przy moim AMH.
Dlatego ja osobiście uważam, ze warto zrobic IUI, zanim podejmie sue decyzję o in vitro. Koszt żaden w stosunku do in vitro. W invimedzie 850 inseminacja + ok 500/600 leki + wizyty.
Nie mówię, ze to mało, ale w porównaniu z kosztem in vitro bardzo mało. A szanse daje. Plemniki są wybierane najlepsze, dodatkowo witaminizowane, rozruszane. Ci mocarze trafiają od razu do macicy, cała długa droga jest pominięta.
Ja sama chcę pogadać z tym lekarzem z Invimedu właśnie o IUI ewentualnie kolejnej (w połączeniu z Paśnikiem). Żeby podstymylowac jajka, wybrac najlepszych wojowników. Mieć zabezpieczenie immunologiczne i dać sobie szanse w ten sposób. Jak masz jakieś pytania pisz na priv.
@zosiak mojemu ginowi wystarczył dokument badania potwierdzający, ze mam MTHFR, PAI1 i vr2. Także to zależy od lekarza.
 
Dziekuje bardzo :)no to jak noe dostane tej refundacji to kupe kasy w te leki wladuje ale znajac zycie przy takiej homocysteinie to chyba musze moec te mutacje ale najpierw wybiore sie do mojego lekarza blizej staran i wypytam go o wszystko.
 
@Porzeczka1234 a Encorton bralas juz od staran? Co bralas w czasie staran? Ja tak srednio regularnie biore te witaminy mam modulatory homocysteiny i kwas foliowy ale moze cos jeszcze?
Chyba zbadam teraz homocysteine ponownie poziom vit d przy okazji moze tsh?
@magda1208 po kilku miesiacach staran chyba bym sprobowala inseminacji jak dziewczyny pisza duzo zwieksza szanse
Chociaz w nastepnym cyklu moze jeszcze narlturalnie bo bedzie owu z droznego jajowodu prawda?
 
@iveo brałam tak metylowy kwas foliowy b12 i b6 to na własną rękę a w zasadzie tak kazał mi genetyk. A od maliny dostałam fembion 1 i 2 szaszetki inofemu. Inofem odstawiłam od testu pozytywnego a encorton zaczęłam brać od 8-10 dzień po owu to samo fraxi bo czułam , że się udało a malina kazał od testu pozytywnego przyznałam się na malinie bo mąż mnie zmusił powiedział , że dobrze zrobiłam
 
reklama
Witam was wieczorowa pora. Sprawdzam tylko czy jesteście "grzeczne" :*
Niestety u nas po tygodniu chorób dziś wymioty+biegunka... tajfun jakiś?
Tęskno mi do was ♡
 
Do góry