reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@bertha ciesze sie razem z toba. To jajeczek nachodowalas. I bardzo dobrze. To teraz byle do srody. A transfer na tym cyklu czy potem?

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

To się okaże dopiero. Może w sobotę na kolejnym podgladaniu coś będzie wiadomo jeśli nie w tym cyklu albo w dzień punkcji. Chodzi o to czy jakiejś hiperstymulacji nie będzie. Chociaż patrząc na niski estradiol nie grozi mi...
 
reklama
No to zagwozdka. Bo paśnik urósł do rangi magika w moim odczuciu, miałam wrażenie, ze połowa dziewczyn to Malina, połowa Paśnik. A nagle nikt??? :/
Wiadomo, ze pojadę. Potrzebuję immunologa, który zajmuje się poronieniami, a we wrocku takiego i tak nie ma. Ale chodzi o to, ze Paśnik się jakoś sam z siebie tu wypromował, bo efektów w postaci ciąż brak ;) @anetkruczek wlewy z czego? To intralupid? Dzisas. Ile ja się muszę teraz doedukowac :(
 
@marshia, @Porzeczka1234 ja zaczynałam "przygodę" u Przybycienia. Po wyniku MLR 0% wysłał mnie na szczepienia do Sachy, z zastrzeżeniem, że wracam do niego dopiero po wzroście hamowania i z zielonym światłem do starań od Sachy (który raczej jest nastawiony na szczepienia lub wlewy).

@bertha bardzo się cieszę [emoji4]

Napisane na D5803 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
@marshia no właśnie dlatego napisałam że wszyscy o nim piszą a kto się tam leczył właściwie
@Ilis91 a znalazłaś na Internecie związek między szczepieniami a rakiem? One są pół roku ważne to ja myślę że nie takie szkodliwe
 
Dziewczyny,czy to normalne,że podczas brania dupka (7dzień) zaczęło mi się brązowe plamienie?
Wertowałam dziś różne fora,szukając opinii na temat szczepień. Powiem,że z tyloma rakami w rodzinie, bielactwem taty i dodatnimi ana-choć panel ujemny,boję się,po prostu się boję i podjęłam decyzję,że nie zdecyduję się na nie. Czytałam o przypadkach ciąż zakończonych sukcesem na samym żelaznym bądź na clexanie,acardzie i dupku przy mlr 0,jak i o porażkach po szczepieniach,gdzie z 0 robiło się -100(!),gdzie ciążę i tak leciały bądź w ogóle nie można było w nie potem zajść. Jest też dużo ciąż donoszonych,pewnie więcej niż strat,ale mimo wszystko już wiem,że tego nie chcę. Absolutnie nie chce,żebyście mnie źle zrozumiały,nie mówię że szczepienia to zło,ale póki co uważam je za spore ryzyko w moim przypadku. Nie wiem co z wlewami..dobrze @anetkruczek ,że piszesz o ich mniejszej cenie,bo do dziś myślałam,że jeden wlew to 7000zł. Posłucham jutro co zaproponuje dr P.,ale już swoje zdanie mam i raczej będę się go trzymać. Chciałabym spróbować na żelaznym +intralipid. Obawiam się,że dr P się nie zgodzi,bo clexane odradzał ostatnio. Najwyżej będę próbować jeszcze u Milewicza. Sama nie wiem...
A ile masz do terminu @? Moze to okres sie zaczyna?
 
@pixi.nova @burczuś @roxie123 i inne staraczki. Zdziwicie się ale ja jako pacjentka Maliny również mam mieszane odczucia co do szczepień. Natomiast jest ginekologiem który od 20 czy więcej lat zajmuje się poronienaimi nawykowymi i baaardzo wielu osobom się z nim udaje dlatego go wybrałam
Biorąc pod uwagę że robi jednorazowo wszystkie badania za 5 tyś i w nie więcej niż rok doprowadza do ciąży wcale nie jest to tak dużo czasu ani pieniędzy które można stracić latami chodząc do niewłaściwych osób
@marshia @dżoł wydaje mi się że u Was jak i u mnie sam żelazny to za mało potrzeba dokładniejszej diagnostyki i jakiegoś leczenia immuno
Sama bym nic nie badała bo to za trudne
Mamy tu ciaze zakończone sukcesem od Maliny @enya81 @Avita @Porzeczka1234 @fondie i od dr Sachy z Krakowa @Kwiatuszekk23 I @matulkaa jak się nie mylę. O tym którego wybralyscie nie wiem komu i na ile pomogl
@burczuś a tak z ciekawości czy wiesz jaka dawke encorton i Clexane zażywać w ciąży? W sensie od lokalnego gina? Nie każdemu wystarczy standardowe 0.4 i 10 mg
Tak. Lokalny(mój gin) wie ile podać heparyny i encortonu. Aczkolwiek tu bazowalabym na immunologu,a nie ginekologu. Pisalam o badaniach typu histero,drożność i tego typu. To nie są jakieś badania ponad wiedzę zwykłego gina stykajacego się z poronieniami.
Zgadza sie ze na tym forum Malina króluje w osiagnięciu ciąż. Ale nie za 5 tys. Bo u niego badania sie powtarza po serii szczepień. Dziewczynie z mojej miejscowości wyszło 40tys zanim donosiła ciąże. Sorry że tak to przeliczam ale np ja muszę brać pieniadze pod uwagę. Brutalne ale prawdziwe. Powtarzam po raz kolejny,że może inaczej bym to odbierała i robiła wszystko i kazdym kosztem gdybym nie miala dziecka.ale mam dzièki Bogu.punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.taka prawda.
Co do donoszonych ciąż u Paśnika to tak. Znam pare historii. Wyobraź sobie że nie każdy z problemem poronień jest na tym forum.
Jestem tu już parę lat i jeszcze 1.5 roku temu wogóle byłam przeciwna szczepieniom.a jednak zrobiłam je. Tak więc wracajac do mojego poprzedniego posta-każdy może wierzyć w co chce i kogo chce.
Szczepienia-nawet te od Maliny-nie dają 100% szans na powodzenie. Nawet On sie nie ośmiela mówić,że ma 100% skuteczności.
Ja wierzę w problemy natury immunologicznej. Jednak lekarze ginekolodzy czesto to podważają. Co zrobić.
I nadal uwazam ze Pasnik i Malina pomimo różnicy zlecanych badań,to dążą do szczepień. Szczepień, które są przygotowywane w tym samym laboratorium.
Dobranoc.
 
@Ilis91 Niekoniecznie [emoji4] poczekaj spokojnie do wizyty. Ja byłam otwarta na wykorzystanie wszelkich możliwych sposobów leczenia. Nie chciałam w ciemno próbować do skutku, na zasadzie a nóż się kiedyś uda (postawa mojego dotychczasowego gina) wolałam mieć świadomość, że wykorzystuję wszelkie możliwe formy leczenia, które oczywiście nigdy nie zagwarantują 100% powodzenia, ale zwiększają moje szanse. Wiem, że P. prowadzi też dziewczyny, które niezdecydowały się na tą drogę. Daj znać po wizycie co proponuje w twoim przypadku. A co do szczepień i ich szkodliwości, Sacha obalił wszelkie narosłe wokół nich mity. Może warto się wybrać choć raz na konsultację do lekarza, który się nimi zajmuje na codzień (Paśnik, Malina czy Sacha) [emoji4] większość ginekologów (niestety) po prostu nie wierzy, że przyczyna naszych problemów tkwi w immunologii.

Napisane na D5803 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry