reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Jezu @kas90 ty to jesteś optymistka porzeczka majty pelne ale się szykuje jesteś na prawdę kochana droga Kasiu.

@marshia a ty chcesz zrobić te nk sama i z tym pojechać do Paśnika dobrze zrozumiałem? Nie lepiej pojechać na wizytę poradzić się i zrobić badanie jakie karze? Te cytokiny naprawdę dużo kobiet ma skopanych które leczą się immunologicznie często je robią w klinikach leczenia bezpłodność i daja na to intralipid. Ja miałam histeroskopie i był zrost którego mi usunieto ale ja miałam lyżeczkowanie raz i wystarczyło

@Nadja_n ty jak piszesz o wlewach to myślisz o intralipidzie czy szczepieniach czy wlewach?

@Gabiś maleńka super

@Funia90 ładne te dywany
 
reklama
@Nadja_n
Link do: SOLGAR Folian 100 TABLETEK - metafolina 400 UG
Link do: P-5-P WITAMINA B6 koenzymatyczna B-6 20mg SWANSON
Link do: NOW FOODS WITAMINA METHYL B12 B-12 1000MCG 100TAB

Homocysteina do zachodzenia najlepiej max 7 im niżej tym lepiej . Ja miałam ponad 10 teraz mam między 4-5 . Pij dużo soku z buraków czy barszcz , też pomaga obniżyć :)
Myślę , że faktycznie jak pisano wyżej brak kwasu foliowego w organizmie mogło przyczynić się do wad rozwojowych . Bo u nas zmutowanych zwykły kwas odkłada się jak toksyna nie pomaga a szkodzi .
No i przy mutacji heparyna raczej musi być włączona .
Przykro mi bardzo ,że Cię tyle przykrości spotkało... co jak co zawsze będę twierdzić ,że chociaż narzekamy na służbę zdrowia to w Polsce przynajmniej jest się do kogo ruszyć i zawsze ktoś coś pomoże .
 
@dżoł pytałaś czy trzeba prowadzić ciążę u Maliny do 20 tygodnia raczej tak ale wiem znam takie przypadki , ze dziewczyny po pierwszym usg prenatalnym przestawały do niego jeździć i tyle jak to sie skończyło nie wiem.

@Maciejka78 dlaczego zrezygnowałaś z maliny ? Moje wizyty to min 15 min do 30 zdarzało się i dłużej. Dziś masz usg?

@Porzeczka1234 usg jutro dopiero 21:15. Jakoś będę musiała przetrwać.

Do Maliny trafiłam w drugiej ciaży wtedy to ja jeszcze nic nie wiedziałam o immunologii (nie to żebym teraz brylowała na salonach ;)) no ale wtedy to był czas gdzie wiedziałam tylko tyle że mam ANA dodatnie i dostałam receptę na żelazny zestaw od innego gina. Ale ja dziewczę młode wówczas totalny przeciwnik leków bałam się tego sterydu jak diabeł święconej wody. Więc co zrobiła wyszukałam najlepszego w Łodzi speca od immuno (a wiadomo profesor to brzmi dumnie) i w nadziei, ze poradzi co robić czy brać encorton i całą resztę popędziłam pełna nadziei. Byłam wtedy w 7 tyg. ciąży (był tylko pęcherzyk ciążowy bez zarodka i ciałka żółtego jak się Maliny okazało). A ponieważ konkretów od Maliny w temacie brać/nie brać nie usłyszałam to się najzwyczajniej w świecie zraziłam do doktorka. Wiesz jak to jest jak pragniesz tej iskierki nadziei, pomocy a usłyszysz, ze musisz najpierw wydać 3 000 zł na badania by cokolwiek poradził to w tamtym czasie mnie przerosło. Teraz z perspektywy czasu trochę go rozumię ale jakoś nie chciałam do niego wracać. No i tak ta znajomość wyglądała. Z ciąży nic nie wyszło niestety a ja się najzwyczajniej w świecie zraziłam.
 
@kas90 ... to prawda i w głowie się nie mieści :< właśnie w tv mówią o kobiecie , która urodziła i wyrzuciła bobasa przez okno i na drodze znalazła pielęgniarka , która zadziałała i zadzwoniła po pogotowie ;O
 
@Maciejka78 rozumiem Cię kochana w pełni .... ja sie szykowałam na te koszty tzn wiedziałam , że to kwota 6 tyś. Wyszło trochę mnie bo co nieco mi uznał 4,8 z wizytą . Wiesz u mnie na Śląsku mimo , że miałam mnóstwo badań nikt nie chciał mi dać encortonu a teraz moja dr prowadząca powiedziała , że załuje że mi go nie dała to młoda dr ale sie bała cóż pojechałam do Łodzi wiesz co chcę powiedzieć , że mimo tego że miałam zaufanego lekarza tu na miejscu to leków mi nie dała później się tłumaczyła , że to jak leczenie z fusów bez pełnej diagnozy. Ale jesteśmy dalej razem. Myślałam , że dziś wizyta coś mi sie popierdzieliło będę trzymać kciuki.

@Beciiia-87 trzymam kciuki za test. Za 2 dni robisz betę który to dzień cyklu
 
@Porzeczka1234 ja to już sama nie wiem co robić przed wizyta, a co nie. Czy jechać z NK czy się wstrzymać. Czy powtarzać białka, antykoagulanty, poszerzać ANA. :(
Jestem zła na siebie, ze znowu coś poszło nie tak. Chciałabym jak najszybciej zbadać co mogę, żeby nie jechać na marne. No ale z drugiej strony nue zbadam teraz NK prawidłowo, ledwo po zabiegu.
 
@marshia nie obwiniaj sie , przeciez nie ma tutaj Twojej winy ...złość rozumiem , ale nie masz wpływu za bardzo co tam się dzieje :< żadna z nas nie ma ... ja myślę ,żebyś jednak poczekała na wizytę , bo badań jest milion , a tak na prawde nie wiesz co Ci zleci i co powie ... zrobisz badań na własną rękę np. On Ci powie ,że to nic nowego nie wnosi ,że trzeba zbadać coś innego ;/
 
reklama
A jak ja nie miałam robionego tego MTHFR i nie wiem czy jest Ok to mogę np brać profilaktycznie ?

Czytałam teraz ze osoby z tarczyca są na to narażone a ja mam niedoczynność !
Wiec może brać profilaktyczne zamiast zwykłego kwasu ?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry