reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Nadja_n bardzo mi przykro. W dużej mierze wiem co czujesz :(.
Zalecana norma folianu to 0,4, ale wiele z nas bierze więcej. Ja biorę 0,8, chociaż przez Jakues 2 tygodnie brałam nawet 1,2, ale skończyło się na 0,8. Zwykły kwas foliowy jest przez nas nieprzyswajany, wiec branie 5 mg nic nie pomoże. Bo żadna cząstka z niego nie przeniknie do naszego organizmu, No chyba, ze w wersji toksycznej i niepotrzebnej. A do wszystkich syfow jakie mamy, przepraszam za słowo, ale zaczynam być zła na swój organizm, więcej nam nie trzeba.
Bierz B tylko metyle. Trzymam kciuki za wizytę u Pasnika - mam nadzieję, ze Ci pomoże. Sama tez pokładam w nim teraz nadzieje
 
reklama
Roxi z forum wiem o metylach,tu mi dali 5mg kw foliowego i Jerzak tez nie mowila o metylach a to ona mi zlecila to MHRL.Bede juz brala tylko metyle,to ile tego kwasu foliowego w formie metylowej powinna brac?
Wiele z nas bierze zestaw metyli Folian i wit z grupy B jeśli chcesz podeślę Ci jakie jakie . Badałas homocysteine ?

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
@pixi.nowa wizyta trwa 20 min, 150 zl, ja zbytnio nie mialam pytan odnosnie leczenia, a i on bez wynikow tez sie nie chcial rozgadywac, pytalam tylko o takie bardziej organizacyjne rzeczy, typu np czy moj musi przyjezdzac na wizyte jak beda juz wyniki, czy bedzie musial jeszcze krew do jakichs innych badan oddawac jesli chcemy miec pullowane itp.
@iveo ja „znam „ od Pasnika tylko dziewczyny te tutaj z forum [emoji5]
Moj gin chyba jest ogarniety, bo przepisuje mi bez wachania clexan, encorton i cala reszte, co do dawek jest sklonny przepisac wiecej za moja namowa niz sam na poczatku zalecil, wszystko na ryczalt, w kazdym cyklu na owu clo + ovitrelle, regularne wymazy, histero i hsg na nfz, nie wyciaga kasy za 5 minutowe wizyty, z wynikiem mozna wejsc miedzy pacjentkami po recepte. Nie wiem czy to normalne u innych ginow ale ja jestem tak pierwszy raz „traktowana”. Cala reszta do ktorych chodzilam to: to tylko przypadek, prosze probowac dalej.
Do maliny bym chodzila gdybym mieszkala w promieniu 100 km od lodzi, z gdanska niestety bym nie dala rady dojezdzac na wizyty ciazowe. Bo rozumiem , ze jezeli ktos sie u niego leczy immunologicznie to i ciaze musi prowadzic?
@Nadia_n przykro mi [emoji17]


Wysłane z iPad za pomocą Forum BabyBoom
 
Kas90 mysle ze to jest jak loteria. Jak dobrze „zagra”, czyli połączą sie komórki to mamy szanse i to duże, a jak nie trafimy w czas to wiadomo co nas czeka. Jednym na żelaznym, sterydzie czy szczepieniach sie udaje, innym nie. Dla jednych to placebo, dla innych nie. Mysle, ze nie ma żadnej gwarancji i po prostu jesli ma sie sile i nerwy trzeba probowac...

Nadja bardzo mi przykro kochana :(

Marshia podziwiam za bojowość kochana!!![emoji8]

Kas90 masz racje, niech ktos przerwie te passę! Na lato było tyle szczęśliwcy brzuszków.... nie wiem co sie teraz dzieje. MoZe organizm po wakacjach jest jakos przegrzany? Nie radzi sobie z implantacją?!

@funia przypomnij prosze kochana jakie masz MTHFR ? Cos jeszcze ci dolega? Jakas tarczyca cos?

@bertha jak wizyta???!




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Hej dziekuje Wam wszystkim,Roxi -podeslij mi prosze jakie metyle,homocysteina 8,5 norma tu od 4.3 do 11 ale to badane z 1,5roku temu ,jak bym zyla w Polsce pewnie juz bym miala dziecko nikt mi tu po kolejnych poronieniach homocysteiny nie badal,niewazne dla nich czy co ?Kupie te metyle przez internet dzis jeszcze raz na poczatku roku jaj sie wyrobie z badaniami i tymi szczepionkami sprobuje.
O ile zajde w ciaze tak szybko jak do tej pory.Dziekuje wszystkim za wsparcie,ja w szoku jeszcze wiec nie znam Waszych imion kazdej oddzielnie, jestem.forum od niedzieli dopiero i jeszcze w szoku ze znowu musze to przechodzic.Ale po tylu razach juz nawet nie placze tylko jestem zla na siebie najbardziej ale nie odpuszczam,poczytam dokladniej forum jeszcze jakie saWasze historie,pozdrawiam
 
@kas90 ja chciałam brać poprostu fembion2 ale jak napisałaś o tym z to będę ten brałam i kwasy omega.

@iveo ja nie wiem kochana jeśli chodzi o aspiryne bo nic mnie nie brało czasem herbatki jak coś czułam.

@marshia ja robiłam caly panel ana bo niby zawsze ujemny a po drugim poronieniu ana jeden ujemny ana2 1:100 to 5 tygodni po poronieniu a później koło 10 tygodni po wszystko ujemne. Marshia jeśli chodzi o betę to chyba tylko druga coś powie

@nadja
trzymam w takim razie kciuki za Ciebie strasznie mi przykro dużo przeszłaś tyle strat to bardzo smutne jesteś bardzo dzielna ja bym juz w psychiatryku wylądowała.

Ja zgodzę się z @marshia ja uważam , że trzeba się badać bo coś cholera zabija nasze dzieci i jesli ktoś pisze po 3,4 stratach , że to się zdarza to ja nie wiem chyba jestem już wariatką. Ja bym tego nie wytrzymała podziwiam wszystkie te które mają w sobie tyle siły. I uważam , że kazde leczenie działa inaczej na każdą z nas i co działa na jedną na drugą nie koniecznie bedzie działać. Jesli chodzi o maline ja poprostu uważam , że jest super lekarzem immunolog, endokrynolog,ginekolog profesor z nieba tej wiedzy nie wziął tylko z książek ja mu ufam bez względu na koszty ot tyle mozecie na mnie jechać i tak was Kocham :D

No ja nie toleruję femibionu:/
Dlatego szukam alternatywy i zobaczę czy dla mnie się nadaje.
 
@Beciiia-87 , ja jednak idę do dr P. W ten czwartek na 13:30. Po odebraniu wyniku mlr 0% jakoś odechciało mi się powtarzać nk.
Dziewczyny,pomożecie mi coś zrozumieć? Na wysokie nk działa encorton,intralipid,szczepienia i wlewy.
Na allo mlr działają wlewy z immunoglobuliny i szczepienia..tylko? Intralipid i encorton już nie?
Co to są te cytokiny,o czym mówią i czym się leczy? Dr P. Ich nie zlecił,a widzę,że duża część z Was to bada. Nie ogarniam tego wszystkiego..
Cieszę się że jednak idziesz. Uważam że ta wizyta da Ci jakiś pogląd na sytuację;)
Można juz zlecić dalsze badania lub włączyć leki.
Dzisiaj jak wracałam styrana z pracy (tak nauczyciele tez czasami są przepracowani ;) )to sobie uświadomiłam że jutro mam wizytę!!! A tyle czekałam.. Tak naprawdę zawsze na "cos" czekamy ale ten czas w końcu mija ... :) tak optymistycznie chciałam..
Hmm.. A mam takie pytanie.. Jak zachodziłyście w ciążę to kiedy Was bolały piersi? Mówicie że to nie jest zaden wyznacznik.. Ale ja tak obsesyjnie szukam chociaż cienia nadziei..a za 6dni testuje dopiero :/

@Nadja_n to straszne przez co przechodzisz :( nie mam pojecia dlatego tak się dzieje..
@marshia ciągle o Tobie myślę (yyyy.. Wiem wiem jak to zabrzmiało;) ) dalej trzymam kciuki!
 
@Beciiia-87 dziekuję kochana, ale moja beta już definitywnie skreśliła tę ciążę. Jej przyrost od poprzedniego razu jest dużo za niski. Wiec pewnie już spada po prostu :(

I zaczynam być jednak przerażona. 3 straty były przeze mnie jeszze do przyjęcia. Ale 4 na lekach już nie. Chyba nikt, naprawdę i bez urazy, ale nikt chyba nie wierzyl jsk ja, ze z lekami będzie dobrze. Nawet ciąże na lekach, które się nie udały na forum tylko chwilowo mnie smucily, bo jactak kurczowo trzymałam się myśli, ze steryd i heparyna to lek na całe moje zło. Stad chyba moje wyparcie. Ja nie przyjmuję do sfery emocjonalnej, ze się nie udalo. Rozumowo ogarniam. Emocjonalnie jestem zablokowana :/

A co do Ciebie, ktory to dpo? Mnie piersi zaczęły lekko bolec w 9 dpo (beta już wyszła) w 10 już bardziej.
 
reklama
@Nadja_n
Link do: SOLGAR Folian 100 TABLETEK - metafolina 400 UG
Link do: P-5-P WITAMINA B6 koenzymatyczna B-6 20mg SWANSON
Link do: NOW FOODS WITAMINA METHYL B12 B-12 1000MCG 100TAB

Homocysteina do zachodzenia najlepiej max 7 im niżej tym lepiej . Ja miałam ponad 10 teraz mam między 4-5 . Pij dużo soku z buraków czy barszcz , też pomaga obniżyć :)
Myślę , że faktycznie jak pisano wyżej brak kwasu foliowego w organizmie mogło przyczynić się do wad rozwojowych . Bo u nas zmutowanych zwykły kwas odkłada się jak toksyna nie pomaga a szkodzi .
No i przy mutacji heparyna raczej musi być włączona .
Przykro mi bardzo ,że Cię tyle przykrości spotkało... co jak co zawsze będę twierdzić ,że chociaż narzekamy na służbę zdrowia to w Polsce przynajmniej jest się do kogo ruszyć i zawsze ktoś coś pomoże .
 
Do góry