reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Mam głupie pytanie :D
Czy początkowe ruchy dziecka odczuwa się jakoś regularnie? Np w sobotę i w niedzielę czułam te ruchy kilka razy dnia, a dzisiaj tylko raz i jak możecie się domyslić, myślę o tym :)
 
reklama
@kas90 na poczatku ruchy nie sa regularne,moze byc tak ze przez dwa dni nie bedziesz czula nic,albo i wiecej,dziecko ciagle sie przekreca i moze kopac do srodka,jak strasznie chcialam cos poczuc to kladlam sie na plecach,dlon na brzuchu,i wyczekiwanie,nieraz trwało to godzinę :-)
 
@pixi.nova co zleciła Ci zbadac Jerzak? Ja się wybieram do Malinowskiego ale w lipcu a do tego czasu chce trochę sama poszukac
I u Ciebie będą pozytywne wieści życzę trafienia na dobrego lekarza któremu będziesz ufac
@iveo Dziękuję za dobre słowa. Odnośnie badań, to długa lista już u mnie. Ja pojechałam do niej z wieloma badaniami np. antykoagulat tocznia, ana, zespół antyfosfolipidowy, czynnik leiden, część badań na trombofilię, białko c i s, tarczyca- tsh, ft3,ft4, przeciwciała tarczycowe itd.
Jerzak zleciła mi badanie AMH 3-5 dc, MTHFR, PAi1, Homocysteine, wit. D3, badanie usg pod kątem pco i przepływy tętnic wewnątrz macicznych. Póki co byłam u niej tylko raz. Teraz pojadę na konsultację z wykonanymi badaniami.
Jeżeli mogę zapytać jaka jest twoja historia, ile razy poroniłaś? Dlaczego zdecydowałaś się na Malinowskiego? Życzę dużo powodzenia :)
 
@funia jestem spiaca, ale nie przesadnie. Mam obrzmiale piersi. Szybko robi mi sie slabo. Czasem mam mdlosci. I niestety skurcze. Powoli jednak coraz bardziej czuje sie tak dobrze jakbym w ciazy nie byla. Bardzo chcielibysmy sie cieszyc, choc ja sie bardzo boje. A ty? Juz czujesz?

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@kas90 Nie badałam jeszcze immunologii. Jestem troszkę zagubiona i nie wiem jaką podjąć decyzję.
Byłam na konsultacji u Jerzak i ona zleciła mi badania ale nie kazała badać ani nk ani nic innego. Kolejną wizytę mam na początku czerwca. Do tego czasu muszę zrobić resztę badań.
@Funia90 Ty Kochana nie mów o dołach, tylko dużo radości i optymizmu! :)
@burczuś Trzymam kciuki z całych sił! Jestem pewna, że teraz na 1000% się uda :) Paśnik kazał Ci czekać 6 miesięcy po poronieniu? Dobrze zrozumiałam? Jak to uzasadnił?Ja też myślę o wizycie u niego albo Malinowskiego. Jednak najpierw chce zobaczyć co zaproponuje mi Jerzak.
Staram się jakoś trzymać ale krucho u mnie ostatnio..Jakoś tak zapadam się w sobie..Ciesze się, że u Was tyle pozytywnych wiadomości dziewczyny! Oby tak dalej, buziaki Kochane! :)
Nie nie:) po szczepieniach miałam 6 miesięcy na zajście:) i właśnie nadszedł 6ty:)
 
@pixi.nova u mnie 3 straty 2 wczesne i 1 w 13 tyg.
Test ciazowy wychodzi mi zawsze późno ok 34 dc , betę badalam tylko teraz też b niska ciaza zawsze wygląda na młodsza najpierw o tydzień potem o 2.
Ostatnia ciaza acard encorton duphaston nic to nie dało.

Cykle mam regularne, owulacja jest ,z tarczyca żadnych problemów, badania na zespół antyfosfolipidowy 3 podstawowe ujemne ,ANA mi wyszło 1:100 ale pisze ze negatywny.
Lekarze nie zlecają mi badań bo chyba nie wiedza czego szukać.

Ostatni zasugerował mi Łódź bo do zwyklych ginekologow nie bardzo mam z czym isc a że dużo wcześniej o tym czytałam to się zapisałam. Ale próbuje jeszcze szukać na własną rękę co mi może być teraz czekam na wyniki mutacji.
Nie mam póki co przekonania że ta Łódź mi pomoże i już ale być może połączenie kilku ogniw da dobry wynik.

@Destino a może to nie skurcze tylko rozciąganie macicy? Znam osoby które cała ciążę były na No-spie 3x2 i było ok
 
@pixi.nova u mnie 3 straty 2 wczesne i 1 w 13 tyg.
Test ciazowy wychodzi mi zawsze późno ok 34 dc , betę badalam tylko teraz też b niska ciaza zawsze wygląda na młodsza najpierw o tydzień potem o 2.
Ostatnia ciaza acard encorton duphaston nic to nie dało.

Cykle mam regularne, owulacja jest ,z tarczyca żadnych problemów, badania na zespół antyfosfolipidowy 3 podstawowe ujemne ,ANA mi wyszło 1:100 ale pisze ze negatywny.
Lekarze nie zlecają mi badań bo chyba nie wiedza czego szukać.

Ostatni zasugerował mi Łódź bo do zwyklych ginekologow nie bardzo mam z czym isc a że dużo wcześniej o tym czytałam to się zapisałam. Ale próbuje jeszcze szukać na własną rękę co mi może być teraz czekam na wyniki mutacji.
Nie mam póki co przekonania że ta Łódź mi pomoże i już ale być może połączenie kilku ogniw da dobry wynik.

@Destino a może to nie skurcze tylko rozciąganie macicy? Znam osoby które cała ciążę były na No-spie 3x2 i było ok
@iveo U mnie niestety też póki co nie udało się znaleźć niczego w badaniach. Jedynie homocysteina 7,5
Czekam na reszte badań. Chyba na własną rękę pobadam trochę immunologii.
A jakie dawki miałaś clexane i encortonu? Trzymam kciuki, niestety wszystkie tu wiemy jak Ci ciężko.. Dla mnie najgorsza jest ta niepewność co do wyboru leczenia.. Ostatecznie to moja decyzja i odpowiedzialność i to mnie dobija..
@burczuś Zobaczysz, że teraz się uda! Jesteś pod dobrą opieką i masz leczenie a to najważniejsze. Nie liczy się kiedy zajdziesz w ciąże ale żebyś urodziła zdrowego, ślicznego bobasa Kochana. Także uwierz w siebie i do dzieła ;)
 
@pixi.nova ja nie miałam Clexane. Encorton 10 mg.
A taka homocysteina to chyba prawidłowy wynik.
Też chcialam badac trochę immunologii na własną rękę ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.
Póki co próbuje wykluczyć z jedzenia gluten ( na pewno nie zaszkodzi a nuż pomoze) lykam spiruline na oczyszczanie organizmu i czekam na wyniki mutacji wtedy może wprowadzę więcej suplementów.

Ta insulina co zleca Jerzak to jest na czczo i po godzinie czy po 2?
 
reklama
Ja juz po wizycie.
Maluszek nadal ulozony posladkowo i wstepnie na 4.07 mam umowiona CC.
Wazy 2100 g [emoji4]

Destino na skurcze bierz nospe. Nie zaszkodzi.

Kas90 ktory masz tc? Chyba jeszcze za wczesnie na regularne ruchy.

Bentula to tak jak moj. Raz chcialam zeby mi zrobil zastrzyk to od tego zastanawiania jego sie rozmyslilam i nadal robie sama zastrzyki [emoji6]
Teraz robie naprzemiennie ramie,brzuch.w uda za bardzo mnie bolalo.


Burczus wierze ze w tym cyklu sie uda i bedziesz sie w koncu cieszyla ciaza [emoji110][emoji110][emoji110]

Motylek spokojnie. Jestes w szpitalu pod opieka lekarzy. Mialas dzis usg i jest dobrze. Nie denerwuj sie zeby sobie bardziej nie szkodzic.
Motylek i sama dla siebie licz sobie ruchy. Ja mam liczyc 3x dziennie do 10.

Zgadzam z Kas90 ze na prenatalnych robia przeplywy.
A moj gin robi praktycznie co wizyte.

Bea25ta super ze z dzidzia wszystko dobrze [emoji6]

 
Do góry