reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@roxie123 wiem, że wskazane by było zrobić ten kariotyp, ale jeszcze tego nie robiliśmy bo nikt wprost nie powiedział nam z lekarzy by to zrobić... sporo wydaliśmy na badania teraz, łącznie z tym badaniem z kosmówki i trochę to obciążylo budżet... robiliśmy wszystkie badania prywatnie więc to sporo kasy... a kariotyp jak patrzyłam to chyba koszt ok 450 zł od osoby... Ale pewnie zrobimy, prędzej czy później. Na toksoplazmoze mialam badania w trakcie ciazy robione... a o cytomegalii, coś słyszałam, gdzieś mi się obiło, ale nie robiłam ich... Ja miałam dość długą listę badań od hematologa (te wszystkie v leiden, viii czynnik itd itp), na tarczyce sama robilam to co wiedzialam, te ANA i inne podobne wzielam z forum...
Ja jestem z wlkp więc kawałek ;)
 
reklama
@kas90 - Daj koniecznie znać po usg. Boże, ja się denerwuje chyba tak jak Wy brzuchatki przed Waszymi badaniami... Aż mnie ciarki przechodzą... jeszcze nie tak dawno sama chodziłam na usg... :( ehhh
 
@roxie123 wiem, że wskazane by było zrobić ten kariotyp, ale jeszcze tego nie robiliśmy bo nikt wprost nie powiedział nam z lekarzy by to zrobić... sporo wydaliśmy na badania teraz, łącznie z tym badaniem z kosmówki i trochę to obciążylo budżet... robiliśmy wszystkie badania prywatnie więc to sporo kasy... a kariotyp jak patrzyłam to chyba koszt ok 450 zł od osoby... Ale pewnie zrobimy, prędzej czy później. Na toksoplazmoze mialam badania w trakcie ciazy robione... a o cytomegalii, coś słyszałam, gdzieś mi się obiło, ale nie robiłam ich... Ja miałam dość długą listę badań od hematologa (te wszystkie v leiden, viii czynnik itd itp), na tarczyce sama robilam to co wiedzialam, te ANA i inne podobne wzielam z forum...
Ja jestem z wlkp więc kawałek ;)

Też nam póki co nikt nie mówił o kariotypach bo że za wczesnie po 2 poronieniach na genetyke ale co lekarz to inaczej zaleca...a podobno jak dobre wyniki a.kardiolipidowe< bo one również o zakrzepach świadczą > to żeby nie zagłębiać się bardziej w trombofilie więc odpuściłam póki co te odczynniki v leiden itd . Sama juz nie wiem ...może faktycznie odczekam pójde z tym co mam i zobacze co postanowi lekarz jeszcze na razie nie wiem co wyjdzie z nasienia bo to tez decydujące . Rozumiem też robimy prywatnie a jakby tak chciał wszystko zbadać to ciężko na raz ;/
 
@roxie123 tak jak mówisz, ciężko na raz, a z drugiej strony człowiek by bardzo chciał... :(
Ja jednak robiłam te badania możliwie jak najprędzej po poronieniu, po wyjściu ze szpitala, bo ktoś mi mówił, że jeśli chodzi o niektóre czynniki to one po ciąży się normalizują, a tylko są podwyższone w ciąży więc należało to jak najprędzej zbadać (po stracie)... posłuchałam tego i faktycznie np. przy antykoag.tocznia mam minimalnie podwyższone wyniki np. o 0,1 ponad norme... ale nie pamiętam dokładnie o co tej osobie chodziło, tzn o jakie badania i czy to prawda...
 
Też nam póki co nikt nie mówił o kariotypach bo że za wczesnie po 2 poronieniach na genetyke ale co lekarz to inaczej zaleca...a podobno jak dobre wyniki a.kardiolipidowe< bo one również o zakrzepach świadczą > to żeby nie zagłębiać się bardziej w trombofilie więc odpuściłam póki co te odczynniki v leiden itd . Sama juz nie wiem ...może faktycznie odczekam pójde z tym co mam i zobacze co postanowi lekarz jeszcze na razie nie wiem co wyjdzie z nasienia bo to tez decydujące . Rozumiem też robimy prywatnie a jakby tak chciał wszystko zbadać to ciężko na raz ;/
Kochana, powiem Ci tak: mnie udało się zrobić wszystkie badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego w szpitalu na nfz, bo to nie tylko pc/p kardilipidowe, to też pc/p gliko 2 proteinie i kilka innych. Moje wszystkie wyszły ujemne ale drazylam temat i wyszedl V Leiden czyli trombofilia wrodzona. Szukaj i nie poprzestawaj na jedbym badaniu, nie rób tego po łebkach. Ja diagnozowałam się sama bo żaden lekarz nie brał moich niepowodzeń na serio. Dużo mnie to kosztowało, ale rozkładałam sobie te badania po kilka z każdej wypłaty, po trochu do przodu. Poza tym po dwóch poronieniach wiele badań należy Ci się na nfz, chociażby wspomniane kariotypy u Ciebie i u męża.

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Liluli dziękuje za informacje. Mozna isc po prostu i poprosić o skierowanie dla mnie i dla meza? Wydadzą bez problemu?


---
27 lat, 2x poronienie w 12tc. Dwa aniołki (*)(*) [emoji22] w trakcie diagnozowania przyczyn...
Choruje na: autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, niedoczynność.
 
reklama
Też nam póki co nikt nie mówił o kariotypach bo że za wczesnie po 2 poronieniach na genetyke ale co lekarz to inaczej zaleca...a podobno jak dobre wyniki a.kardiolipidowe< bo one również o zakrzepach świadczą > to żeby nie zagłębiać się bardziej w trombofilie więc odpuściłam póki co te odczynniki v leiden itd . Sama juz nie wiem ...może faktycznie odczekam pójde z tym co mam i zobacze co postanowi lekarz jeszcze na razie nie wiem co wyjdzie z nasienia bo to tez decydujące . Rozumiem też robimy prywatnie a jakby tak chciał wszystko zbadać to ciężko na raz ;/
Witaj Roxie, szkoda że kolejna osoba z takim bagażem, przykro mi z powodu strat
co mogę doradzić to napewno to co pisze Liluli, po 2 poronieniach należą ci się kariotypy i 2 mutacje na nfz a to sporo pieniędzy...więc nie daj się zbyć lekarzom tak jak choćby Ja...
mutacje mthfr leiden, geny protrombiny warto zrobić, kariotyp jeśli jesteś z podkarpacia polecam kielce bardzo szybkie terminy, pełna profeska
 
Do góry