reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

A poza tym powiedzial mi, ze z jednej strony jest dobrze i nie dobrze. Bo wiekszosc wyników mam Ok i raczej wg niego nie w tym lezy problem, w sensie on by raczej wykluczał zespół antyfosfolipidowy, trombofilie itd ale mam to oczywiscie skonsultować z hematologiem, nie kazał sie mocno przejmować ta trisomia 16 chromosomu bo to nie powinno sie powtórzyć, tylko kazał mi cisnąć do dobrego endokrynologa bo wyniki mam strasznie rozchwiane, kazał brac polowe euthyroxu a nie cały tak jak teraz i jak porobie badania wracac do niego... zobaczymy jak bedzie. Ale sprawiał wrazenie, ze wie co mowi...


---
27 lat, 2x poronienie w 12tc. Dwa aniołki (*)(*) [emoji22] w trakcie diagnozowania przyczyn...
Choruje na: autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, niedoczynność.
 
reklama
Cieszę się Marthi, że masz już punkt zaczepienia:* Człowiek czuje się raźniej, gdy ma lekarza, który jest pewny siebie i tego co robi.

A co Ci powiedział na temat tego tocznia? Bo podwyższony miałas.
 
@roxie123 cześć :)
@roxie123
Wróciłam wlasnie od gina... zobaczył moje badania i bardzo docenił ze je zrobiłam... kazał jednak dorobić jeszcze kilka "podstawowych" (dziwił sie ze poprzedni lekarz mi ich nie zlecił...zreszta lekko zwrócił mi tez uwage zeby zmieniać Endo bo jak on sie wkurzy to mowi ze mi sam ustawi leki i tarczyce:))
Kazał zrobic jeszcze:
Fsh, LH, estradiol, testosteron, shbg, 17OHpcos, toksoplazmoza igG i igM, cmv igG i igM.

Moze to Ci cos pomoże :*

Kazał tez zbadać u androloga meza nasienie i później isc na kariotypy (ale najpierw po skierowanie do rodzinnego)


---
27 lat, 2x poronienie w 12tc. Dwa aniołki (*)(*) [emoji22] w trakcie diagnozowania przyczyn...
Choruje na: autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, niedoczynność.
Ja miałam je wszystkie do tego androstendion i kortyzol (to prawoe wszystko hormony)

@kas90 czekam razem z wami ♡
 
@asiula1111 ja miałam 3 szczepienia od męża, mrl 0 kolejne szczepienia od mąż+dawca mrl 0 pullowane w koncu mrl 46,6% lecze się u Maliny czuję się dobrze dawcy sa badani takze myślę ze możesz czuć się bezpiecznie

@bertha Kochana ściskam
 
@kas90 przy nim powiedzial, ze mam minimalnie ponad normę i gdybym miała tocznia to wg niego powinnam miec wszystkie jego "skladniki" ze złymi wynikami a tak nie jest... jedno miałam o 0,1 ponad normę a drugi czynnik tez jakos tak minimalnie i on powiedzial, ze na ten temat na lewo wypowie sie dokładnie hematolog, ale wg niego to nie jest punkt zaczepienia...


---
27 lat, 2x poronienie w 12tc. Dwa aniołki (*)(*) [emoji22] w trakcie diagnozowania przyczyn...
Choruje na: autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, niedoczynność.
 
doszczep się.. ja próbowałam z mlr 32% i się nie udawało, więc wzięłam dwa szczepienia i będę niedługo sprawdzać wyniki. 23% to mało, chociaż oczywiście czasem nawet dziewczynom z 0% się udaje.


u mnie drugie było tydzień temu, reakcja była dokładnie tydzień czyli krócej niż po pierwszym. daj znać jak będzie u Ciebie :) myślę też nad zbadaniem mlr w Prokocimiu, bo jednak prawie 200zł różnicy a u mnie droga taka sama i tu daleko i tu. orientujesz się czy codziennie się robi to badanie?


Burczuś, od kiedy Paśnik zalecił Ci encorton? początek cyklu czy okolice owu? czy Twoja ginka Ci zaleciła?
Ja dzwoniłam na Prokocim jeden dzień przed przyjazdem, ale nie wiem w jaki dzień to było. Sytuację mam taką samą jak Ty, tyle samo do Łodzi co do Krakowa, więc wybieram tańszą opcję w Krk :) dziś swędzi jak...no dobra nie będę przeklinać bo dostanę bana ;) więc swędzi jak jasny gwint :)
 
Hej dziewczyny jestem po 3 poronieniach.

Trzy aniołki w niebie :(

Pierwszy aniołek 6/7 tygodni marzec 2014

Drugi aniołek 5/6 tygodni styczeń 2016

Trzeci aniołek 9/10 tygodni listopad 2016.

Teraz leczę się w Łodzi u prof. dr hab. n. med. Jacka R. Wilczyńskiego zrobiłam badania

· Mutacje Leiden czynnika V

· Mutacja genu dla protrombiny

· ATA

· BIAŁKO C

· BIAŁKO S

· APL

· B2 GP1

· LCT

· CBA

· IMK TEST

· APA

Po których nic nie wyszło lekarz powiedział... jest pani zdrowa. Badanie nasienia tez było wcześniej i wszystko dobrze. Doktor zaproponował szczepienia limfocytami męża. Zrobiliśmy badania przed szczepieniem wszystko dobrze i dostaliśmy skierowanie. Zapisaliśmy się i już jestem po pierwszym szczepieniu. Oczywiście bardzo się bałam. W Łodzi w APC pobrano o 8.30 krew mężowi a o 14 miałam ja szczepienie. Strasznie bolało później była adrenalina i dopóki nie wróciłam do domu to nie bolało tak mocno. Noc minęła ciężko czerwone place w miejscach szczepienia, bolące i nabrzmiałe. Teraz jest już dobrze zimne okłady z lodu pomogły.

Czy ktoś z was dziewczyny miał podobna sytuacje?

Czy szczepionki pomogły i zostałyście mamusiami waszych kochanych dzieci. Pozdrawiam
 
@nafoczka FOCZUSIA PRZEPRASZAM ZA POST POD POSTEM :oops:
@asiula1111 ja miałam 3 szczepienia od męża, mrl 0 kolejne szczepienia od mąż+dawca mrl 0 pullowane w koncu mrl 46,6% lecze się u Maliny czuję się dobrze dawcy sa badani takze myślę ze możesz czuć się bezpiecznie

@bertha Kochana ściskam
Słońce mogę mieć kilka pytań dotyczących szczepień?

@tusia404 jeśli byłaś wczoraj, to widziałyśmy się ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
@asiula1111 ja miałam 3 szczepienia od męża, mrl 0 kolejne szczepienia od mąż+dawca mrl 0 pullowane w koncu mrl 46,6% lecze się u Maliny czuję się dobrze dawcy sa badani takze myślę ze możesz czuć się bezpiecznie
dzięki wielkie za odpowiedź :) a co teraz? podchodzisz do transferu czy naturalnie się starasz? My mamy 3 ostatnie Mrozaczki ( w tym 2 na jednej słomce), to już nasza ostatnia szansa, bo ze względu na mój zaawansowany wiek nie będę już podchodzić do stymuacji
trochę się boję tych obcych, bo niby jakieś tam badania są, ale skąd mogę być pewna czy mi czegoś nie "sprzedadzą"?
Poza tym, czy rzeczywiście pomogą?? jeśli tak to wszystko zniosę... Jest tu ktoś komu się udało po pulowanych?
 
Do góry