reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Kas Dziękuję jak zawsze. Właśnie próbuję się skontaktować w tej sprawie . Ostatnio jak dzwoniłam z zapytanie o moje wyniki i dawki leków , które doktor zalecił usłyszałam , że Malina widział wyniki , ale nic nie powiedział . Czekam jeszcze na wynik NK ale ma być w piątek. Pani z recepcji kazała wysłać wiadomość z pytaniami. Wysłałam i czekam na odpowiedź. Muszę jednak wiedzieć co z tym encortonem bo dzisiaj mam 10 dc a na rozpisce mam podane 8-12 dc więc nie wiem co dalej czy odstawić czy nie.?
@burczuś gabiś Właśnie nad tym się zastanawiam , ale muszę to usłyszeć od doktora bo boję się czegoś nie pomylić . Na wizycie dostałam rozpiskę ale jak się stresuje to nie zawsze o wszystko dopytam.
@dżoł Tak jak dziewczyny piszą każda z nas to osobny przypadek i indywidualne podejście co do dawek . Ja czekam jeszcze na wynik NK , który ma być w piątek .
 
Ostatnia edycja:
reklama
@dżoł Ty bierzesz więcej sterydu i od dłuższego czasu w związku z wysokimi NK, ja też brałam 20mg w ciąży, potem schodzilam z dawki.
@burczuś dobrze pisze, to na pewno chodzi o rozpoczęcie brania sterydu, a dawka 10mg to mała dawka i odstawienie z dnia na dzień nie szkodzi. Z drugiej strony jeśli nie uda się zajść w ciążę w danym cyklu to z 10mg brać kilka dni 5mg i odstawić, jeśli ktoś się boi z dnia na dzień.

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
kurcze porownujac z Waszymi zaleceniami od lekarzy to jestem troche przerazona moimi dawkami encortonu. przeważnie macie brac od konkretnego do konkr. dnia cyklu. a ja cały cykl....
z drugiej strony, immunolog i gin mi mowili ze sterydu sie nie odstawia z dnia na dzien i tego juz nie rozumiem, bo skoro macie brac powiedzmy ( w 30 dniowych cyklach) od 13dc-18 dc, to te 12 dni wg nie bierzecie. juz zglupiałam.
jedno wiem napewno, w ciagu 3 miesiecy brania 20mg (dziennie) non stop przytylam 5 kg ;-(
dżol ja tez biore encorton od poczatku caly cykl, wiec nie jestes osamotniona ;)
 
@xssenia to kamien z serca :) a jaka masz dawke? bo juz myslalam ze tylko ja jestem takim ciezkim przypadkiem :(

No i jestem w czarnej dupie. Nigdy nie dostane na ryczałt.
1a89eb93e16378e487d544a76260de8f.jpg



____________________________________________
29 l., 3 aniołki, 0 dzieci
diagnoza: nk 16%, zesp. antyfosfol. (?)
leki: acard 150mg, encorton 20 mg, kw.fol. 5, jodid, prenatal uno choina, ovarin, od poz. testu clexane


Napisane na iPhone
 
@xssenia to kamien z serca :) a jaka masz dawke? bo juz myslalam ze tylko ja jestem takim ciezkim przypadkiem :(

No i jestem w czarnej dupie. Nigdy nie dostane na ryczałt.
1a89eb93e16378e487d544a76260de8f.jpg



____________________________________________
29 l., 3 aniołki, 0 dzieci
diagnoza: nk 16%, zesp. antyfosfol. (?)
leki: acard 150mg, encorton 20 mg, kw.fol. 5, jodid, prenatal uno choina, ovarin, od poz. testu clexane


Napisane na iPhone

Mi wyszły ostatnio komórki NK 47%
I zespół antykariolipowy pozytywny , mam powtórzyć te badanie w kwietniu i od maja mają mi wdrążyć leczenie .

Troszkę się martwię bo nie wiem czy tutaj w Anglii dobrze się mną zajmą .

Dziewczyny powiedzcie co ja powinnam brać w tym przypadku , tak żebym wiedziała o co mogę walczyć , żeby mi przepisali .
Dzieki


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mi wyszły ostatnio komórki NK 47%
I zespół antykariolipowy pozytywny , mam powtórzyć te badanie w kwietniu i od maja mają mi wdrążyć leczenie .

Troszkę się martwię bo nie wiem czy tutaj w Anglii dobrze się mną zajmą .

Dziewczyny powiedzcie co ja powinnam brać w tym przypadku , tak żebym wiedziała o co mogę walczyć , żeby mi przepisali .
Dzieki


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
@ovli22 na nk encorton i wlewy z intralipidu, czy cos jeszcze to nie wiem. ja wg immunologa zespolu antyfos. niby nie mam a gin karze brac acard 150mg dziennie i przepisal po poz. tescie clexane tylko ze 0.4ml. ocipiec z nimi idzie. nie wiadomo kogo sluchac.
 
Do góry