reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dziewczynki, która się zna na tych cytokinach? Strawbuś? Moja znajoma z poronieniami nawykowymi robiła i chyba nie jest z jej wynikami najlepiej :(
Ocena cytokin i współczynnika Th1 / Th2
Interferon gamma ¯ 268,0 pg/ml 290,0 — 1050,0
Czynnik martwicy nowotworu 365,0 pg/ml 320,0 — 1380,0
Interleukina 10 2689,0 pg/ml 1530,0 — 3830,0
Interleukina 4 64,0 pg/ml 20,0 — 120,0
Interleukina 5 ¯ <20 pg/ml 20,0 — 95,0
Interleukina 2 ☠ 95,0 pg/ml 20,0 — 45,0
Wskaznik IFN/IL4 ¯ 4,2 ratio 47,3 — 135,8
Wskaznik TNF/IL4 5,7 ratio 3,2 — 31,2
Wskaznik IFN/IL10 ¯ 0,1 ratio 1,1 — 2,8
Wskaznik TNF/Il10 ¯ 0,1 ratio 0,2 — 0,5

P.ciała przeciw łozyskowe (APA) dodatni: 1:10 (+) <1:10: ujemny
>1:10: dodatni

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Ocena cyto kin i współczynnika th1/th2 to się może zmieniać sporo tego ja ma te dwa ostatnie źle ale ja się szczepie i mój lekarz mówi ze jak szczepionki zadziałała to się poprawi a Przeciwciala przeciwlozyskowe tez mam i to da się jakoś lekami ominąć. A leczy sie u immunologia?
 
reklama
Ocena cyto kin i współczynnika th1/th2 to się może zmieniać sporo tego ja ma te dwa ostatnie źle ale ja się szczepie i mój lekarz mówi ze jak szczepionki zadziałała to się poprawi a Przeciwciala przeciwlozyskowe tez mam i to da się jakoś lekami ominąć. A leczy sie u immunologia?
Czajak, Fondie kiedys pisala ze na pezeciwciala przeciwlozyskowe to tylko szczepienia.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczynki, na wysłanym przez genetyk zaleceniu mam też takie info: [wskazane jest wykonanie kontrolnego oznaczenia stężenia kwasu foliowego i homocysteiny, ale z uwzględnieniem norm przy suplementacji kwasem foliowym]

Pytanie 1: Kiedy radzicie zrobić to stężenie kwasu. Teraz, czy po dłuższym czasie suplementacji metylami?
I pytanie nr 2: Czy o te normy trzeba prosić laboratorium? Czy skąd je wziąć?
Pytanie 3: Czy stwierdzenie: - [przed ciążą (w II połowie cyklu) zalecane jest przyjmowanie Acardu (75 mg), a w ciąży rozważyć należy stosowanie heparyny drobnocząsteczkowej w dawce profilaktycznej (np. Clexane 40 mg)] będzie wystarczające, żeby dostać heparynę na ryczałt?

Moja homocysteina: 8,0 przy normie 5,1-15,4. Wiec mysle,ze nie najgorsza przy obu mutacjach. Troche pozbijam i zobaczymy jak to z nią będzie.
 
Ostatnia edycja:
Czajak, Fondie kiedys pisala ze na pezeciwciala przeciwlozyskowe to tylko szczepienia.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
Tylko Mi mówił ze to się nie zmieni ale mogłam coś pomylilic. Najlepiej się skontaktować z lekarzem bo ja też tak tego do końca nie ogarniam zawsze mam powtarzany test IMK i te cytokin a te przeciwciala jak juz tak wyszły to juz nie sprawdzamy ale może jak się wyniki po szczepieniu zmienia to może to też mi każe zrobic. Ogólnie to mi powiedział ze te wszystkie wyniki to muszą być na to szczepienia i w ciąży leki. Fondi wie najlepiej
 
Ostatnia edycja:
Bry,

Strawbuś i inne dziewczynki - dziękuję :) koleżanka leczy się u Wilczyńskiego więc za kilka tygodni to on jej zinterpretuje wyniki badań :) i tak jesteście kochane i pomocne, że zechciałyście napisać kilka słów :) :*

Julia, Arda, Avita co tam u Was?

Madzia82 mam pytanko, ile wcześniej brałaś Encorton w ciąży z Klarą?

Pozdrawiam Wszystkie [emoji8]

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
 
Witajcie dziewczyny

czarna_mala - ja tez leczyłam się u Wilczynskiego, tez mialam to badanie, tez mialam wyniki poza normami. Prof powiedział, że z dwojga złego lepiej jak wynik jest poniżej normy niż powyżej. Pamiętam, że on porównywal coś do czegoś, ale nie pamiętam co :( Koleżanka musi cierpliwie czekać na wizyte, prof wszystko jej wytłumaczy. Ja mogę powiedzieć, że ten lekarz mi nie pomógł, a wrecz mnie dobil. Dokładnie wiedziałam jaka była moja sytuacja. Na drugiej wizycie na ktora przyjechałam z wynikami, które mi zlecil był taki dziwny, troche jakby nieprzyjemny. Przyjechałam do niego, żeby mi pomógł zbić nk na które dał tylko sterydy, na dodatek te które wcześniej bralam i po których nk mi rosły. Generalnie mówił o adopcji i takie tam bzdety. Koleżanka, która mi go polecila była zszokowana, ponieważ jak ona do niego chodzila jakis czas przede mną to był całkiem spoko
 
Cześć Dziewczynki :-)
Czytam Was co dzień ale brakuje weny żeby coś napisać.
Jutro mam wizytę, bardzo się denerwuje. Proszę o modlitwę i kciuki.
Dziś rano wkurzyla mnie koleżanka z pracy - kadrowa, z pytaniem czy wracam do pracy bo L4 mam do 28 ego a ona nie wie jak ma wypłatę policzyć...i się z nią sciełam w smsach bo wiem doskonale że wszyscy kombinują w pracy czy wracam tylko nie wiedzą jak wydobyć te informacje. Zdenerwowalam się z rana aż mi serce walilo jak szalone.
Poza tym boję się. Ciągle czuję jakiś niepokój, nie wiem jak to określić. Owszem martwię się czy z dzidzią wszystko ok, ale to uczucie niepokoju jest dziwne i męczące.
Pozdrawiam wszystkie starające się, brzuchatki, mamusie i generalnie całe forum całuje.

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Lilia bąbelek cudny :) Spokojnej ciąży życzę :) Jak do Ciebie pisałam a Ty mi takie wymijacze serwowałaś to wiedziałam że jest coś na rzeczy :) Tajna stymulacja :) Cieszę się że Tobie się udało :) Widać wytrwałość popłaca :)

Gabiś luzuj babo. Nie trzeba Ci stresów. Ja bym tej babie odp że niech liczy sobie wypłate jak chce oby było dużo kasy :) Tam gdzie ludziska a szczególnie baby zawsze dochodzenia, plotki i kombinacje. Stres Tobie teraz niepotrzebny...
Powiem tak ja po transferze wziełam L4 potem po chyba 2 tyg wróciłam a byłam po pozytywnej becie. Wróciłam na prawie 2 tyg, a tam stres, choroby, dźwiganie, na wizycie dostałam już L4. Stwierdziłam, że 2 ciąże poleciały jak pracowałam, a nikt mi orderu nie da.Poszłam na L4 to panie tez dochodzenie robiły, ale że mnie wzieło smarczando i kaszlando to myślały że się kuruje. Dopiero już z następnym L4 powiedziałam, że jestem w ciaży. To moj ordynator w rozmowie z koleżankami stwierdził " Ciąża to choroba jak widać. Niektóre ledwo zajda a ida na L4" Wiedział baran że poroniłam, że iestem po ivf i takie głupoty pier... O tym ze będą bliżniaki a właściwie są to dowiedziałay się po 1,5 tyg jak już bliżniaki były na świecie. Szkoda że nie widziałam ich min, pewnie były bezcenne. Wychodzę z założenia że im ludzie mniej wiedzą tym lepiej śpią... A szczególnie jak ma się takie przejścia jak my mamy... Wg mnie trzeba być ostrożnym...
 
reklama
Cześć Dziewczynki :-)
Czytam Was co dzień ale brakuje weny żeby coś napisać.
Jutro mam wizytę, bardzo się denerwuje. Proszę o modlitwę i kciuki.
Dziś rano wkurzyla mnie koleżanka z pracy - kadrowa, z pytaniem czy wracam do pracy bo L4 mam do 28 ego a ona nie wie jak ma wypłatę policzyć...i się z nią sciełam w smsach bo wiem doskonale że wszyscy kombinują w pracy czy wracam tylko nie wiedzą jak wydobyć te informacje. Zdenerwowalam się z rana aż mi serce walilo jak szalone.
Poza tym boję się. Ciągle czuję jakiś niepokój, nie wiem jak to określić. Owszem martwię się czy z dzidzią wszystko ok, ale to uczucie niepokoju jest dziwne i męczące.
Pozdrawiam wszystkie starające się, brzuchatki, mamusie i generalnie całe forum całuje.

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
Gabis jeśli jesteś pewna że ona tylko wyciąga informacje to ok :) i nie znam twojej koleżanki ale jakbym ja miała zrobić wypłatę jutro to tez bym zadzwonila i takie samo pytanie bym pewnie zadała tym bardziej jeśli nie zamierzasz wracać :) wiec spokojnie :* nie musisz mówić co i jak tylko po prostu ze jutro im odpowiesz bo mogą cię wstrzymać do jutra :) niestety świat przepisów bywa bezwzględny nawet dla nas

Czarna a ja akurat w tym się kompletnie nie znam :/ jeśli któraś coś pamięta jeszcze (a były takie dziewczyny) to chętnie na drugim wątku wpisze
 
Do góry