reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

I w nocy pod plamiłam ..... załamka!!

Marzycielka- ja doceniam świat mnie otaczający, mieszkam w domu z duuuuużym ogrodem w którego włożyłam mnóstwo pracy i miłości więc jesli chodzi o te "małe" rzeczy ja je widzę i doceniam. Lubię świat który mnie otacza, tak po prostu!
 
reklama
Fondie, Strawbelka mi pisała, że nie ma form metylowych, ale ma składnik, który potem przetwarza te witaminy do form metylowych. Sama też nie bardzo wiem o co chodzi :D
Czym zbijacie homocysteinę? Tymi witaminami B12, B6, B9? Ja właśnie jade sobie zrobić.
Powiedzcie mi, czy to diagnozowanie kiedyś się skonczy ?:D

Daktyl, kochanie:* Jakie leki przyjmujesz teraz?
 
Kas malina daje zwykle b complex na homocysteinę zawsze ja kontroluje nawet w ciazy wiec sama nie wiem ja obecnie biorę metylowqne co 3 dni bo biorę femibion jak się skończy femibion wezmę metylowqne codziennie i pregne. Ja mało wierze ze mutacja może aż tak wpłynąć na poronienie ...mam zawiadczenie od genetyka oczywiście ze mam takie brac ale ileż można się szpycowac wszystkim.
Ja mam b6p5p, b12 z apteki internetowej Gemini są zw swanson a b12 z niej aliness czy jakoś tak a,e metylowqne wszystko , a ze swanson mam jeszcze metafoline i jego codziennie biorę z femibionem razem łykam.
A do tego dziś malina juz kazał brać encortonu ale ja jeszcze biorę dwa dni ćwiartki encortonu i powiem wam ze tak jak mnie mdlilo poczynając od popołudnia tak im więcej zmieszać encortonu to dość powracają ranne jestem w 16tc i codziennie nad kiblem siedzę a wcześniej tak nie było więc myślę że encorton blokował mi wymioty i mdlosci i dlatego zaczynałam się popołudniami o ile to możliwe. ..
 
Dzień dobry :)
Kas90 tak jestem szczęśliwą posiadaczką obu mutacji :D. Ja biorę 1x1 kwas foliowy, 3x1 b6, 2x1 b12 i rozkładam to na rano, popołudnie i wieczór :)
 
Kas rozwalislas mnie na łopatki jak można spotkać się na takim forum z teho samego miasta -nie pisz na ogólnym skąd jesteśmy zaraz walne ze śmiechu bo to małe miasto i na pewno się znamy hahaha teraz priva zobaczyłam ....aż się boje zobaczyć twoja fotę hahhaahah albo fb
 
Strawbelko możesz napisać co lykasz z witamin oprócz modulatora?

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
Gabis ja juz malo co lykam.
Przed ciaza i na poczatku lykalam to co wiekszosc dziewczyn.
Przez pierwsze 3 miesiace witaminy z iherb plus pregna plus.
Potem modulator homocysteiny plus kwas metylowany solgara 2×400 i pregne plus.
Teraz tylko pregne i modulator homocysteiny.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Strawbelka modulator ma formy metylowqne?
Fondie, juz pisze to kilka razy, nie czytacie forum?[emoji12]
Solgar ma niby zwykla b12, ale w skladzie ma betaine, dawce 3 form metylowych i jak lykasz ta tabletke to robi sie z tego forma metylowa ktora odrazu jest wchlaniana, a nie musi byc przetworzona przed przyswojeniem tak jak zwykla b12.
Poczytaj tu masz linka, wszystko jest pieknie napisane o tej betainie i o modulatorze.
Link do: Modulatory homocysteiny

Fondie, jak nie wierzysz ze wysoka homocysteina moze namieszac, to masz cytat z linka co Ci wyzej wstawilam.
Cyt.....
Wysoki poziom homocysteiny niekorzystnie wpływa na interakcje pomiędzy plemnikiem, a komórką jajową utrudniając zapłodnienie. Upośledza implementację zapłodnionego jaja i niekorzystnie wpływa na proces embriogenezy, czego skutkiem może być poronienie, zahamowanie rozwoju płodu czy nawet obumarcie. Homocysteinę uznaje się obecnie za czynnik ryzyka poronień nawykowych oraz wad układu nerwowego płodu. Homocysteina stwarza także ryzyko powikłań zakrzepowo- zatorowych oraz nadciśnienia ciążowego.
Kobiety w wieku przed menopauzalnym mają niski współczynnik ryzyka wystąpienia miażdżycy, ataku serca czy choroby wieńcowej. Jednak rośnie on w sposób alarmujący u kobiet, które stosują doustną antykoncepcję. Badania wykazały, że niektóre hormony stosowane w metodzie antykoncepcji nasilają tworzenie się homocysteiny. Jeśli teraz dołączymy niedobory witamin z grupy B i kwasu foliowego w diecie, obserwuje się zmiany charakterystyczne dla osób z homocysteinemią.

Ps. Przeczytaj calosc z linka, zainteresowane niech tez przeczytaja, duzo Wam to rozjasni[emoji6]
Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Strawbelka znowu namieszalam hehe może jednak rock brać witaminy codziennie ale jak za dużo wezmę to znów dupa i będzie za duzo. Czyli wezme sobie femibion kupie tmg czyli betaine i juz nie musze łykać nic innego
 
Ostatnia edycja:
Strawbelka znowu namieszalam hehe może jednak rock brać witaminy codziennie ale jak za dużo wezmę to znów dupa i będzie za duzo
Fondie ja bym na Twoim miejscu brala matyle codziennie i pregne.
Ale Asi Jerzakowa kaze brac i metyle i Femibion wiec moze to nie szkodzi nie wiem, w koncu jest lekarzem.
W kazdym razie z metyli bym nie rezygnowala!!!
Sama zdecyduj, ale metyli nie odstawiaj.

Dla mnie odstawianie metyli przy mutacji jest glupota.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Strawbelka modulator nie ma kwasu metylowqne go nie widzę. .. no patrze i najprościej modulator kupić i pregne tak jak bierzesz ale ja byłam przekonana ze modulator nie ma metylowana h form a ma i b6 i b12 i metafoline ? Strawbelka czekam tylko aż skończy się femibion hhaaaha
 
Do góry