reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Fajnie, że napisałyście :)
DORIS - podczas starań brałam: przy pierwszej ciąży - nic, jak sié dowiedzialam, ze jestem w ciazy to zaczelam brac kwas foliowy, a lekarz dal mi Duphaston, bo zaczelam plamic, mialam lezec, bylam na L4, ale nie pomoglo. Z blizniakami bralam kwas foliowy juz wczesniej, luteine (bo po Duphasonie, mialam wywalone jelita, jakbym byla co najmniej w 5 m-cu ciazy) poronilam. Potem nie mialam owulacji... moj okres to byly jakies brazowe plamki :/ bralam Clostilbegyt i Orgametril i nic, zakupilam w aptece ziola Ojca Sroki na owulacje,
nie wiem co pomogo - zaszlam w ciaze po pol roku od poronienia - wszyscy bylismy zdziwieni, no bo jak? skoro owulacji brak...:O w 3 ciazy bralam juz 15mg kwasu foliowego, Clexane 0,6 1xdziennie, Polopiryne S 300mg tez nie pomoglo, poronilam 6/7 tyg.
FONDIE -lecze sie u dr Grzegorzewskiej na Slasku.
KAS90 - obecnie 1 szczepienie to 550zl, a szczepien ma byc 3, wczesniej szczepienia ma poprzedzac terapia 2 tygodniowa Equoralem i sterydem.
 
reklama
Jeżeli masz potem pęcherzyk to tak jak Beti pisze , wiesz że wszystko wstyknęłaś do końca .
Tak wogóle to troche luzu z tymi zastrzykami .Ja robie setki w pracy i raz jest tak że jest siniak a potem 10 razy nie!!!...
Od tego się nie umiera a z brzuchem na wierzchu przecież Fondie nie chodzisz .
mam jeszcze uczuelnie;/

A ja np w obydwu straconych ból piersi, a w tej wogole nawet gin na wizycie pytał a ja żenić trochę czasem a jak przestawaly szalalam.. I też tez teraz czasem szaleje...Ale to nie jest wyznacznik prawidłowe ciąża, w poprzednich wymiotowalam od razu i co i też nie udało się... Także każda ciąża jest inna nie ma reguły naprawdę....
Moja siostra przy pierwszej czuła.sie okropnie, wymiotowala bóle głowy, a druga super mniejsze mdłości, a wyszła jej cukrzyca ciążowa, ogromny apetyt także nie stresuj się Fondie ;) kiedy masz usg?
A Motylku ja tam zaufalabym medycynie... Wiadome wiara czyni cuda i wogole ale niewiesz że to.wina męża, skoro nie byłaś i nie potwierdzilas tego u lekarza... Pozatym niewiem czy strata dziecka na tak wysokim etapie ciąży to.wina plemnika....
16nastego mam usg powinno byc serduszko juz

Fajnie, że napisałyście :)
DORIS - podczas starań brałam: przy pierwszej ciąży - nic, jak sié dowiedzialam, ze jestem w ciazy to zaczelam brac kwas foliowy, a lekarz dal mi Duphaston, bo zaczelam plamic, mialam lezec, bylam na L4, ale nie pomoglo. Z blizniakami bralam kwas foliowy juz wczesniej, luteine (bo po Duphasonie, mialam wywalone jelita, jakbym byla co najmniej w 5 m-cu ciazy) poronilam. Potem nie mialam owulacji... moj okres to byly jakies brazowe plamki :/ bralam Clostilbegyt i Orgametril i nic, zakupilam w aptece ziola Ojca Sroki na owulacje,
nie wiem co pomogo - zaszlam w ciaze po pol roku od poronienia - wszyscy bylismy zdziwieni, no bo jak? skoro owulacji brak...:O w 3 ciazy bralam juz 15mg kwasu foliowego, Clexane 0,6 1xdziennie, Polopiryne S 300mg tez nie pomoglo, poronilam 6/7 tyg.
FONDIE -lecze sie u dr Grzegorzewskiej na Slasku.
KAS90 - obecnie 1 szczepienie to 550zl, a szczepien ma byc 3, wczesniej szczepienia ma poprzedzac terapia 2 tygodniowa Equoralem i sterydem.
ta lekarka szczepi? nie znam jej kurde a blisko slaska jestem. Jak ma na imie ta Grzegorzewska bo jej nie moge poszukac
 
Fajnie, że napisałyście :)
DORIS - podczas starań brałam: przy pierwszej ciąży - nic, jak sié dowiedzialam, ze jestem w ciazy to zaczelam brac kwas foliowy, a lekarz dal mi Duphaston, bo zaczelam plamic, mialam lezec, bylam na L4, ale nie pomoglo. Z blizniakami bralam kwas foliowy juz wczesniej, luteine (bo po Duphasonie, mialam wywalone jelita, jakbym byla co najmniej w 5 m-cu ciazy) poronilam. Potem nie mialam owulacji... moj okres to byly jakies brazowe plamki :/ bralam Clostilbegyt i Orgametril i nic, zakupilam w aptece ziola Ojca Sroki na owulacje,
nie wiem co pomogo - zaszlam w ciaze po pol roku od poronienia - wszyscy bylismy zdziwieni, no bo jak? skoro owulacji brak...:O w 3 ciazy bralam juz 15mg kwasu foliowego, Clexane 0,6 1xdziennie, Polopiryne S 300mg tez nie pomoglo, poronilam 6/7 tyg.
FONDIE -lecze sie u dr Grzegorzewskiej na Slasku.
KAS90 - obecnie 1 szczepienie to 550zl, a szczepien ma byc 3, wczesniej szczepienia ma poprzedzac terapia 2 tygodniowa Equoralem i sterydem.[/QUOTE
Witam się z nową koleżanką . I ja ze Śląska gdzie dokładnie twoja p dr przyjmuje ja będę się szczepić w Łodzi prof. Malinowski w poniedziałek 1 raz zawsze warto dowiedzieć się gdzie przyjmują konkretni lekarze. Ja ma dr z gyncentrum ginekologa wiem ze strawberka tez tam chodziła ale myślę ... mhh ze moja pani dr chodź bardzo chce mi pomóc co doceniam to bardziej sugeruje się moja wiedza niż swoja i to mnie martwi.
Motylku czy mąż robił badania czy macie jakaś koncepcję leczenia bo ja jednak ufam medycynie a reszta w rekach Boga
Fondi ja tez czasem mialam siniaki przez 2 tygodnie miesiąc bez ale zawsze powietrze ze strzykawki usuwałam nie wie czy dobrze robiła
Nafoczko walcz o mleczko
Resztę dziewczyn pozdrawiam i przepraszam że nie odniosłam się do reszty postów ale duzo tego
Arluska juz po 3 szczepieniu kochana popieram paule odezwij się
 
w lodzi malinowski zleca na poczatek 3 szczepienia, ale zeby do niego isc musisz zaplacic za wszystkie badania 6000 plus wizyta 300zł potem po miesiacu idziesz po wyniki i zleca ci serie trzech szczepien i potem badania mrl + te co wyszly zle jakies 1300zł +wizyta 300 jesli juz ruszylo to masz zleci i zielone swiatlo jesli nie dalej sie doszczepiach. u sachy w krakowie tyle badan nie trza robic ale szczepienie chyba odrobine drozsze, z jakiej czesci polski jestes?
okolice Krakowa
 
to blisko mnie :) u sachy sie mozesz szczepic a do kogo chodzisz?
byłam na 1 wizycie u Dr Rajtar-Ciosek, ona jest z tego samego oddziału co Milewicz. A poleciła mi i Milewicza i Ciosek pewna pani endokrynolog, z tym,że zaznaczyła, że Ciosek jest przystępniejsza dla ludzi ;p
 
Ostatnia edycja:
Jestem w trakcie diagnozy. Tak jak pisałam już wczesnie, dr po objawiach powiedziała, że na jej oko na 99% immunologia, no i wyszło hamowanie 5,5%, reszta póki co ok. jeszcze genetykę chcemy zrobić, mamy we wrześniu. Czy któraś z was się nie szczepiła, bo czytałam różne opinie i sama nie wiem co myśleć. Póki co, przy obu ciążach nie miałam żadnych leków (bo luteinę, którą dostałam jak już plamiłam, pomijam...)
 
Ostatnia edycja:
kas mozesz probowac bez szczepien na zelaznym zestawie albo sie zaszczepic . Ja jestem po szczepieniach nie wiem czy nie poronie dowiesz sie za jakis czas:p
gdzies juz slyszlam o tej gin ktos sie leczyl u niej chyba
 
kas mozesz probowac bez szczepien na zelaznym zestawie albo sie zaszczepic . Ja jestem po szczepieniach nie wiem czy nie poronie dowiesz sie za jakis czas:p
gdzies juz slyszlam o tej gin ktos sie leczyl u niej chyba

Mam rozumieć, że jeżeli sie szczepię, nie musze brać leków? Czy wtedy i szczepienie i leki?
 
reklama
Fajnie, że napisałyście :)
DORIS - podczas starań brałam: przy pierwszej ciąży - nic, jak sié dowiedzialam, ze jestem w ciazy to zaczelam brac kwas foliowy, a lekarz dal mi Duphaston, bo zaczelam plamic, mialam lezec, bylam na L4, ale nie pomoglo. Z blizniakami bralam kwas foliowy juz wczesniej, luteine (bo po Duphasonie, mialam wywalone jelita, jakbym byla co najmniej w 5 m-cu ciazy) poronilam. Potem nie mialam owulacji... moj okres to byly jakies brazowe plamki :/ bralam Clostilbegyt i Orgametril i nic, zakupilam w aptece ziola Ojca Sroki na owulacje,
nie wiem co pomogo - zaszlam w ciaze po pol roku od poronienia - wszyscy bylismy zdziwieni, no bo jak? skoro owulacji brak...:O w 3 ciazy bralam juz 15mg kwasu foliowego, Clexane 0,6 1xdziennie, Polopiryne S 300mg tez nie pomoglo, poronilam 6/7 tyg.
FONDIE -lecze sie u dr Grzegorzewskiej na Slasku.
KAS90 - obecnie 1 szczepienie to 550zl, a szczepien ma byc 3, wczesniej szczepienia ma poprzedzac terapia 2 tygodniowa Equoralem i sterydem.[/QUOTE
Napisałam elaborat i post się nie wyswietlił nie wiem dlaczego. Gdzie dokładnie przyjmuje dr Grzegorzewska ja tez jestem ze Śląska lecze nie w Łodzi takze 200 km mam przydaloby sie mieć kogoś bliżej.
Ja jak strawberka chodze do gyncentrum ale widzę ze pani dr chodź bardzo chce mi pomóc to bardziej opiera się na kojej wiedzy niz swojej a chyba nie o to chodzi.
Fondi skąd jesteś?
Kas 90 szczepienia to jedno a leki w ciąży to drugie jedno i drugie nie daje pewność ale na pewno daje nadzieję :-).
Ja zaczynam szczepienia w poniedziałek
Paula30 Arluska już po szczepieniach ostatnie bylo w koncu lipca
Arluska kochana odezwij się :-)
Dobrej nocki kochane
 
Do góry