reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Jak plamilam i lecialam ze lzami w oczach do gina to zanim zaczal usg to jego pierwsze pytanie brzmialo: czy spadlo pani napiecie w piersiach. Niestety tak. Zawsze oznaczalo to jedno...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Fondie to nie siostrę tylko siostry koleżankę ciągle miała poronienia żyć jej się nie chciało aż pojechała tam i do roku zaszła w ciaze mam cudownego chłopca 4 msc ma i ja w to wierzę dodaje nam energii i myślę że nam pomoze
 
Cześć Dziewczyny :) czytam Wasze wpisy już od dawna...sama borykam się z problemem poronień, postanowiłam zarejestrować się na forum, aby móc z Wami pisać, konsultować się, wiele z Was przeszła już nie jedno bolesne zdarzenie i wiedzę ma większą niż niejeden lekarz "kowalski" ... za mną już 3 poronienie, w tym jedno to ciąża bliźniacza... przeważnie w 8 tygodniu, w pierwszej ciąży krwiak i przeziębienie na początku, w bliźniaczej infekcja gardła, ale przeszła, w trzeciej brak objawów przeziębienia; zawsze jest akcja serca, potem ustaje... niestety :( stwierdzono u mnie nadczynność tarczycy, nie dostaję jednak żadnych leków bo endokrynolog stwierdziła, ze parametry nie są aż takie aby wdrażać leczenie.
TSH < 0,005 (norma od 0,270-4,200)
anty TG 122,60 (norma 0,00-115,00)
FT4 1,72 (norma 0,93-1,70)
FT3 4,99 (norma 2,00-4,40)
anty TPO 158,40 (norma 0,00-34,00)
prolaktyna 16,09 (norma 4,79-23,30)
p/c.p.receptorom TSH (TRab) 4,21
USG tarczycy- opis: struktura miąższu tarczycy niejednorodna z wyodrębniającym się pojedynczym hypoechogenicznym guzkiem średnicy 3,5mm w płacie lewym.
Oprócz tego IMMUNOLOG zlecił mi badania:
TEST IMK:
limfocyty T 74%;
limfocyty B 12%
limfocyty helper CD3+/CD4+ 46%
limfocyty supresor CD3+/CD8+ 28%
współczynnik h/s CD4/CD8 1,7 ratio
komórki NK 13%
Prywatnie - szukając na forach - zrobiłam:
p/c antykardiolipinowe IGG 28,5 GPL
p/c antykardiolipinowe IGM 64,2 MPL
białko C-reaktywne 3,3 mg/l
chlorki, potas, sód, zelazo, kw.moczowy w normie
glukoza 97 mg/dl
estradiol 261,4 pg/ml
progesteron 8,87 ng/ml
testosteron 0,20 ng/ml
witamina D 54,64 ng/ml
antykoagulant toczniowy UJEMNY 32,4 LA1; 39,2 PTT-LA
p/c. p. beta 2-glikoproteinie I IgG 1,68; IgM 5,68
oraz MUTACJE GENÓW:
PPJ (ANA9) typ świecienia,miano UJEMNY
MUTACJA GENU MTHFR C677T - dodatni:
wykazano obecność mutacji C677T w jednym z alleli genu MTHFR w układzie heterozygotycznym
MUTACJA GENU MTHFR A1298C - dodatni:
wykazano obecność mutacji A 1298C w jednym z alleli genu MTHFR w układzie heterozygotycznym
TROMBOFILIA WRODZONA czynnik V LEIDEN+ mutacja 20210 G-A genu protrombiny
UJEMNY.
Ostatnio od immunologa dostałam leki: EQUORAL 1x100mg, METYPRED 1x4mg, AZETIOPRYNA 1x50mg
boje się trochę stosować equoral :( przecież leczenie takie zostawia ślad w organizmie :(
zapisałam się na szczepienia z białych krwinek męża, bo lekarz mi powiedział, że to jedyna szansa dla mnie aby mieć dziecko. Czy któraś z Was, miała podobnie? podobne wyniki badań? Troszkę się rozpisałam, ale mam nadzieję, że chociaż od Was usłyszę coś pozytywnego.
Dodam, ze robiłam też testy pokarmowe FOOD DETECTIVE, wyszła alergia na owies, kukurydzę, migdały, mleko krowie, skorupiaki, drożdże. Zdiagnozowano u mnie dawno temu IBS, ze wzgledu na m.in. stresy w pracy, reaguje biegunkami :(
 
Fondi... Jak bylam w 8tc mialam najpiete wizyte u gin a potem u endo. I mowie do niej ze najpierw bylam u gin ze wyrazie. Czego odwołana. Bym wizyte. I ona popatrzyla na mnie i mi powiedziała: KTO MA WIERZYĆ JAK NIE PANI? MATKA POWINNA BYĆ JAK LWICA! MA WALCZYC O SWOJE DZIECKO I CHODZBY WSZYSCY NIE DAWALI SZANS ONA MA BRONIĆ DZIECKA. i sama mi opowiedziała o kilku ciazach gdzie ona i gin nie dawali szans. A dzieci urodziły sie cale i zdrowe! Bo matka i jej psychika potrafia zdzialac cuda!
UWIERZ W KONCU !!!
 
Santa Monica witaj
, a jakie leki brałaś podczas starań i w ciąży? Miałaś żelazny zestaw?


Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
 
Też jestem ciekawa Santa Monica. Dziewczyny, jak cenowo wychodzą te szczepienia? Czy zawsze się je robi przy immunologii (moje mlr 5,5% hamowania), czy czasem leki. Jak to wygląda?
 
reklama
Do góry