reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Witajcie dziewczyny

Julia - cieszę się, że badania prenatalne wyszły w porządku :)

fondie - ale miałaś przeżycia, współczuję. Dobrze, że wszystko dobrze się skończyło :)
 
reklama
Gabiś co Ty bierzesz pod uwagę opinie rodzinnej na temat ginekologiii poronień? Weź napisz raz jeszcze bo nie uwierze heh :D. A tak serio to jest tak mało ginekologów którzy wiedzą jak nas pokierować to jakim prawem ta wychodzi przed szereg i mota ci w głowie?

Absolutnie nie.
Dlaczego od razu oskarżenie, że mota mi w głowie?
Nikt (żaden z lekarzy ani gin ani endo) nie zwrócił uwagi na to, ze miałam w przeszłości problemy z prolaktyną, nikt nie zlecił mi badań żadnych, nie wspominając o podstawowych jakimi są badania hormonalne.
Może Ty, albo i większość z Was macie super lekarzy, "zwykłych" ginów albo tych z pierwszych stron gazet typu Malinowki, Dubrawski....i tak cudownie Was prowadzą, że wskazali Wam na 100% przyczynę Waszych poronień i jesteście teraz tak pokierowane, że wiecie dokładnie co i jak. NIE WYDAJE mi się. Więc nie dziw się mi, ze skoro szukam sama przyczyny (czyt. robię sama badania na tyle na ile mnie stać) biorę pod uwagę każdą wskazówkę, nawet od lekarza rodzinnego.

EDIT: I dziwne jest również to, że Tobie i innym dziewczynom, które miały usuwane zrosty, robiono od razu mierzenie poziomu prolaktyny w różnych momentach czasowych? Chyba nie. Gdyby to było nie ważne to po co Wam to badano????Dziwisz mi się, że słucham lekarki rodzinnej?
Jako jedyna zwróciła na to uwagę....
To dowodzi temu że mam kiepskiego gina, ale nie temu że ufam bardziej jej niż komuś od poronień...
 
Ostatnia edycja:
Beri, ty mnie chyba prosiłaś o linki. Błagam o wybaczenie, że dopiero teraz :D (ale pamiętałam :D ) PS i dla całej reszty zwolenniczek metyli :p

colostrum

Link do: California Gold Nutrition, Concentrated Colostrum, 240 Capsules

B12

Link do: Now Foods, Methyl B-12, 1000 mcg, 100 Lozenges

B6

Link do: Country Life, P-5-P (Pyridoxal 5' Phosphate), 50 mg, 100 Tablets

Kwas

Link do: Solgar, Folate, 1000 mcg, 60 Tablets

Edit: a jakbyście chciały to moja insulina była na czczo 15, po 1h-80,8, a po 2h- 42,7
 
Ostatnia edycja:
że jeśli w przeszłości miałam problem z prolaktyną, to mogę mieć hiperprolaktynemię czynnościową i powinnam zbadac prolaktynę po obciążeniu i wg niej to wystarczy
Dała Ci chociaż skierowanie na tą prolaktynę czy idziesz robić za swoje?

Dlaczego od razu oskarżenie, że mota mi w głowie? Właśnie dlatego Gabiś ,że może ma jakiś trop a może po prostu tak palnęła i miesza Ci w głowie. Każdy lekarz może mieć przypuszczenia ale jeśli takie ma to niech Cię wyśle na badanie a nie rzuci ot tak a potem róbta co chceta i najlepiej za swoje a do interpretacji wyników wyśle Cię znowu do kogoś innego i tak w koło. Rozumiesz teraz o co mi chodzi?
 
Dała Ci chociaż skierowanie na tą prolaktynę czy idziesz robić za swoje?

Dlaczego od razu oskarżenie, że mota mi w głowie? Właśnie dlatego Gabiś ,że może ma jakiś trop a może po prostu tak palnęła i miesza Ci w głowie. Każdy lekarz może mieć przypuszczenia ale jeśli takie ma to niech Cię wyśle na badanie a nie rzuci ot tak a potem róbta co chceta i najlepiej za swoje a do interpretacji wyników wyśle Cię znowu do kogoś innego i tak w koło. Rozumiesz teraz o co mi chodzi?

Dała. Już pisałam w piątek, że poszłam do niej bo to jedyna lekarka, która daje mi skierowania do specjalistów jak i na wiele badań na NFZ, które mogą choć trochę wskazać jakiś trop.
Ona tego przypuszczenia nie rzuciła od tak, żeby mi namieszać. Rozmawiałyśmy długo. Powiedziała mi, ze przy IO często występuje hiperprolaktynemia czynnościowa i czy miałam badaną PRL z obciążeniem.
Ona dała skierowanie na badanie i jak pójdę z wynikami to je na pewno sprawdzi i skonsultuje, ale to nie ona to powinna robić tylko mój ginekolog lub endokrynolog. I o ile endo pomaga, jest w stałym kontakcie mailowym i może nie kieruje na specjalistyczne badania,ale zawsze służy radą, to już z ginem porażka. On założył na samym początku, że następna ciąża to Acard, Clexane, Encorton...i tyle.......bez szukania....bez sprawdzania....
 
reklama
Do góry