reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
znalezione w sieci:

"Zespół antyfosfolipidowy można rozpoznać na podstawie co najmniej jednego objawu klinicznego i jednego objawu laboratoryjnego.
Stany kliniczne występujące z zespołem antyfosfolipidowym.:
- choroba Graves-Basedowa.
- wole Hashimoto."
 
Tak się skupiłam co komu odpisać, że z Porzeczki zrobiłam Poprzeczkę.
Beatka dobrze że zauważlas.
Porzeczka przepraszam;)
Nie gniewam się nawet tego nie zauważyłam :-)
Dzwoniłam sie w końcu mam wizytę na 11.07 trochę dlugo ale...
Moje kochane pani była przemiła i powiedziała że mogę dzwonić co 2 dni jeśli zwolni się miejsce przepisze mnie wcześniej. Jakoś mam dobry humor mimo że pani mnie poinformowała ze może mnie to kosztować bagatela 6 tyś ale co się nie robi jakoś damy radę oby tylko się udało donosic i urodzić żywego różowego wrzeszczacego całymi nocami bobasa.
 
ściąga
Kryteria kliniczne
  1. Zakrzepica naczyń: Jeden lub więcej epizodów zakrzepicy w naczyniach tętniczych, żylnych (z wyjątkiem zakrzepicy żył powierzchownych) lub włosowatych w obrębie jakiejkolwiek tkanki lub narządu, potwierdzony badaniem obrazowym, dopplerowskim lub histologicznym. W obrazie histopatologicznym zmianom zakrzepowym nie powinno towarzyszyć zapalenie ściany naczynia.
  2. Niepowodzenie położnicze
    • co najmniej jedno obumarcie morfologicznie prawidłowego płodu po 10. tygodniu ciąży (prawidłowa morfologia płodu udokumentowana za pomocą ultrasonografii lub badania bezpośredniego) lub
    • co najmniej jeden przedwczesny poród morfologicznie prawidłowego płodu przed 34. tygodniem ciąży w związku ze stanem przedrzucawkowym, rzucawką lub ciężką niewydolnością łożyska lub
    • co najmniej trzy samoistne poronienia o niewyjaśnionej przyczynie przed 10. tygodniem ciąży, z wykluczeniem przyczyn związanych ze zmianami anatomicznymi lub zaburzeniami hormonalnymi u matki oraz chromosomalnymi u obojga rodziców.
Kryteria laboratoryjne
  1. Obecność antykoagulantu toczniowego w osoczu wykrytego co najmniej 2-krotnie w odstępie minimum 12 tygodni, metodami zaleconymi przez International Society on Thrombosis and Haemostasis
  2. Przeciwciała antykardiolipinowe w klasie IgG lub IgM w średnim lub dużym stężeniu (tzn. >40 GPL lub MPL, lub <99. centyla) wykryte co najmniej 2-krotnie w odstępie minimum 12 tygodni standaryzowaną metodą ELISA
  3. Przeciwciała przeciw β2-glikoproteinie I obecne w surowicy lub osoczu (w mianie >99. centyla) wykryte co najmniej 2-krotnie w odstępie minimum 12 tygodni standaryzowaną metodą ELISA

Zespół antyfosfolipidowy rozpoznaje się, gdy jest spełnione co najmniej 1 kryterium kliniczne i 1 kryterium laboratoryjne. Kryteriów nie należy stosować, jeżeli objawy kliniczne choroby wystąpiły w okresie <12 tygodni lub >5 lat od momentu wykrycia przeciwciał antyfosfolipidowych (APLA).
 
cholercia wkurzyłam się trochę bo byłam dziś u mojej gin i na histero zapisze mnie dopiero na lipiec bo w czerwcu limit już wyczerpany...a jak ja mam się zapisać jak niewiem kiedu okres dostanę..masakra

Porzeczka Malina histero napewno też Ci zleci,pozałatwiaj sobie terminy wcześniej
 
Dz
cholercia wkurzyłam się trochę bo byłam dziś u mojej gin i na histero zapisze mnie dopiero na lipiec bo w czerwcu limit już wyczerpany...a jak ja mam się zapisać jak niewiem kiedu okres dostanę..masakra

Porzeczka Malina histero napewno też Ci zleci,pozałatwiaj sobie terminy wcześniej
Dziękuję tak juz o tym myslałam poproszę moja lekarke czy mi w sierpniu zrobi mam dzwonić do niej w środę? Dziewczyny czy po tej histeroskopi trzeba być na l4 jak się człowiek czuje po zabiegu można chodzic do pracy i ile się w szpitalu lezyw?
 
reklama
Hej dziewczyny. Czy ktoras z was miala szcczepienia linfocytami partnera i moze powiedziec mi jak to wyglada i czy przynioslo to jakis rezultat?

Kochana ja dopiero zaczynam w tym kierunku..
Też chciałabym wiedzieć ilu dziewczynom z forum się udało po szczepieniach..
Ale wierzę,że u mnie problemem właśnie jest brak tych przeciwciał i trzeba organizmowi pomóc,by zaczął je wytwarzać;)
 
Do góry