reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Aga co Ty z tą poprzeczką :D Dla mnie możesz tak pisać zawsze cieszę się przed kompem jak to widzę :D



To ze strachu. Normalne, nie myśl jak nie w tym cyklu to w następnym :)



Susana musi Cię przyjąć. Inne ze zwykłymi nudnymi ciążami mogą poczekać :D Kciuki trzymam chcesz to call me . Jestem czasowa :D

Porzeczkowa poprzeczko ;) Piękne musieliście mieć kazanie . O czym ja myślałam w kościele ,że nie mogę sobie teraz przypomnieć o czym było? :( Ja na szczęście nie płaczę. Czasem mi się zdarza w listopadzie .
Hahah ja się zawsze brechtam jak dziewczyny z Nafoczki robią NafRoczkę [emoji1]
 
reklama
Arluśka skąd jesteś? Ja miałam w Rzeszowie robiony i jeden i drugi zabieg.

Ovli czytalam też na jednym forum że te pikania i ciągnięcia to mogą być od jelit. Bo poruszali i poprzekładali je i teraz starają się same znaleźć dla siebie miejsce.

Fondie kolorowych snów i udanego przedmuchiwania kanalików :D. Kciukam

Beatka witaj no mam nadzieje że to od tego , że wszytko jest ok ;) . Wizyte mam 14 lipca - dopiero- w tej klinice poronien nawracajacych ( tam gdzie robili mi ten zabieg ) .

A powiedz mi nie obawiasz się , że może to coś innego jest efektem poronień? , bo ja mam takie myśli , że pomimo tego zabiegu u mnie coś jeszcE szwankuje albo że źle mi go zrobili ( zwyczajnie się boję ) nie wiem !! Nie czuje takiej siły , może dlatego że nigdy mi się nie udało i teraz nie wierze że mogło by być inaczej .

Coraz cześciej myślę że zostaniemy tylko we dwoje . I jak do września nie uda mi sie zajść to wracam do pracy na pełny etat i daję sobie spokój .


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pytanie do tych z Was, które mają stwierdzony ZESPÓŁ ANTYFOSFOLIPIDOWY:
- czy antykoagulant toczniowy, przeciwciała przeciwko kardiolipinie (IgG i IgM) oraz przeciwciała przeciwko glikoproteinie 1 (IgG i IgM) wyszły Wam wszystkie dodatnie, czy wystarczy aby choć jedno z przeciwciał było dodatnie by już stwierdzić zespół?
 
Witajcie dziewczyny, jeśli chodzi o APS- wystarczy stwierdzić choćby jedne przeciwciała, ważny podobno jest wynik o ile ponad normę, który faktycznie może zagrozić kropeczce, ja mam kardiolipinie w grupie igg ponad 22 ,co kwalifikuje do APS a doktor Przybycień i Sacha uważa że taki wynik ( pomimo , że dodatni) nie stanowi zagrożenia i wystarczy acard:baffled: Gabiś a jaką miałaś tsh w momencie gdy stwierdzono nadczynność?
 
30paula30 - mój wynik tarczycy 3 lata temu gdy się zdecydowaliśmy na dziecko i zrobiliśmy podstawowe badania był 0,008.... :o
A z tym zespołem to się zastanawiam. Bo generalnie dodatni wyszedł antykoagulant toczniowy (1,40 ratio), reszta ujemna do tego 2 obumarcia do 10tyg. więc już powinni stwierdzić zespół a na reumatologii w wypisie napisali, ze zespół wykluczony, ale wówczas nie mieli jeszcze wyniki antykoagulantu, bo odebrałam go po miesiącu od wyjścia ze szpitala...o_O
 
Dziewczynki odebralam dzis wyniki i mam :
Bialko C 87,8 %
Bialko S wolne 91,9 %
Norma 80-120
P/c kardiolipinowe ujemne i toczen ujemny.
I przy toczniu jeszcze :
LA1 34.1sek norma 31-44
PTT-LA 34.7 sek n.31.4-43.4
Wiem,ze to wszystko miesci sie w widelkach ale wszyatko jest blizej dolnej granicy i nie wiem czy to dobre wyniki.

Napisane na LG-H340n w aplikacji Forum BabyBoom
 
Gabiś a powtarzałaś tocznia? z tego co czytałam jesli 2 razy jest dodatni wynik robiony w odstępie kilku tygodni to wtedy stwierdza się APS aczkolwiek z diagnozą lekarze są baaaardzo:wściekła/y:ostrozni- jeszcze clexane będziemy wołać na ref i co ? :szok:mi dr Dębska powiedziała że ja mam na wyrost postawiony APS więc co lekarz to inna opinia;) pewnie musisz iść raz jeszcze do reumatologa :oo:
 
Gabiś a powtarzałaś tocznia? z tego co czytałam jesli 2 razy jest dodatni wynik robiony w odstępie kilku tygodni to wtedy stwierdza się APS aczkolwiek z diagnozą lekarze są baaaardzo:wściekła/y:ostrozni- jeszcze clexane będziemy wołać na ref i co ? :szok:mi dr Dębska powiedziała że ja mam na wyrost postawiony APS więc co lekarz to inna opinia;) pewnie musisz iść raz jeszcze do reumatologa :oo:

Mam skierowanie na powtórzenie badań teraz na czerwca a w lipcu kontrola u reumatologa.

Paula - mi bardziej chodzi nie o wołanie o Clexane na ref (choć to też ważne) a znalezienie przyczyny, postawienie jakiejś diagnozy, przypuszczeń chociaż...zmęczona już jestem tym, że robię sama tysiące badań, szukam sama przyczyny, wynika że zdrowa jestem a dzieciątka mi umierają :-( :(:hmm:
 
Gabiś kochana rozumiem, że chodzi o znalezienie przyczyny ja też szukałam, jeśli masz skierowanie i wizytę to super, najważniejsze że masz już jakiś "trop" bo jeśli wyszedł dodatni toczeń to trzeba drążyć
 
reklama
Pytanie do tych z Was, które mają stwierdzony ZESPÓŁ ANTYFOSFOLIPIDOWY:
- czy antykoagulant toczniowy, przeciwciała przeciwko kardiolipinie (IgG i IgM) oraz przeciwciała przeciwko glikoproteinie 1 (IgG i IgM) wyszły Wam wszystkie dodatnie, czy wystarczy aby choć jedno z przeciwciał było dodatnie by już stwierdzić zespół?
Trzeba stwierdzić co najmniej dwa przeciwciała dodatnie, żeby orzec zespół fosfolipidowy.
 
Do góry