reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Dziewczyny wpadam na sekunde i tylko o sobie napiszę - za co z góry przepraszam.
Ale odebrałam właśnie przed sekundą wyniki mutacji i bardzo proszę o interpretacje i zalecenia;)
Zobacz załącznik 750888
W mutacji MTHFR w układzie homozygotycznym musisz brać metylowane formy witamin B6 i B12 oraz kwas foliowy metylowany a także Acard i Heparynę

Na tą przedostatnią mutację nie pomogę bo nie znam jej [emoji17]
 
Dziewczyny,
Kurde a co mi w ogole wyszlo? Mam teraz stresa:-\ moglam poczekac ten jeden cykl....dla swietego spokoju.
A czy ten regulator homocysteiny jest ok przy tych wynikach? Ja biore tez inofem!a w nim jest zwykly kwas foliowy!!!
 
Tęczowa gratulacje. Clexane lub Fragmin bierzesz od dziś na wieczór, tak żeby było 12 godzin po acardzie. Codziennie o tej samej porze acard i clexane w odstępach 12 godzin.
Wszystkim dziewczynom miłego dnia , a pogoda w poznańskim piękna:-) :)
 
Tęczowa gratulacje. Clexane lub Fragmin bierzesz od dziś na wieczór, tak żeby było 12 godzin po acardzie. Codziennie o tej samej porze acard i clexane w odstępach 12 godzin.
Wszystkim dziewczynom miłego dnia , a pogoda w poznańskim piękna:-) :)
Aga bardzo Ci dziękuję za tę informację!!!:*
 
Tęczowa super!! jesteś w Pl? Ja sterydu brałam teraz 10 mg rano - bo Jadzka tak jak tobie dawała mi 7,5 i dzielila to. Heparyne jak najbardziej powinnaś już brać wieczorem+ progesterony i witaminy. Mi 0,2 clexan nie pomógł, teraz nawet jak ze szpitala dostałam 0,2 to doktorka kazała podejść i zwiekszyć na 0,4!

Lumia, Czarna dobrze pisze- wskazania dla Ciebie B6, B12, metafolin, heparyna i acard (to mam zalecenia po konsultacji z genetykiem)

Beri ja brałam to co jest zapisane w stopce. W obecnej ciąży dodałam metylowe witaminy, zwiększyłam clexan i encorton, dostałam stymulacje przed owu na podrasowanie jajeczka i dostałam prolutex (progesteron w zastrzykach). Na tym się udało- a teraz szyjka to już inna bajka...

Dobra teraz o mnie... (Doris) ja mam wskazane leżenie i troszke chodzenie, bez dżwigania, schodów, sprzątania itp. ale głownie przez to, że brzusio się dodatkowo napina- głównie wieczorami. Generalnie to wstaje dziecku zrobić przekąske (nie gotuje) i załatwić swoje potrzeby- a co do tych potrzeb to po zabiegu pojawily się zaparcia i wyszły hemoroidy- więc ciagle jakiaś rozrywka... Sam szew i gojenie jest całkiem do zniesienia.
Beatka Karol oczywiście miał focha, ze za dlugo bylam "w pracy" ale teraz nakochać sie nas nie może :wink:
 
Tęczowa super!! jesteś w Pl? Ja sterydu brałam teraz 10 mg rano - bo Jadzka tak jak tobie dawała mi 7,5 i dzielila to. Heparyne jak najbardziej powinnaś już brać wieczorem+ progesterony i witaminy. Mi 0,2 clexan nie pomógł, teraz nawet jak ze szpitala dostałam 0,2 to doktorka kazała podejść i zwiekszyć na 0,4!

Lumia, Czarna dobrze pisze- wskazania dla Ciebie B6, B12, metafolin, heparyna i acard (to mam zalecenia po konsultacji z genetykiem)

Beri ja brałam to co jest zapisane w stopce. W obecnej ciąży dodałam metylowe witaminy, zwiększyłam clexan i encorton, dostałam stymulacje przed owu na podrasowanie jajeczka i dostałam prolutex (progesteron w zastrzykach). Na tym się udało- a teraz szyjka to już inna bajka...

Dobra teraz o mnie... (Doris) ja mam wskazane leżenie i troszke chodzenie, bez dżwigania, schodów, sprzątania itp. ale głownie przez to, że brzusio się dodatkowo napina- głównie wieczorami. Generalnie to wstaje dziecku zrobić przekąske (nie gotuje) i załatwić swoje potrzeby- a co do tych potrzeb to po zabiegu pojawily się zaparcia i wyszły hemoroidy- więc ciagle jakiaś rozrywka... Sam szew i gojenie jest całkiem do zniesienia.
Beatka Karol oczywiście miał focha, ze za dlugo bylam "w pracy" ale teraz nakochać sie nas nie może :wink:
nie ma mnie w Polsce, ale mam zastrzyki przez JADŹKE przepisane w razie w :). I mam właśnie 0,2. Zamierzam lecieć do Polski 29.03. Mam nadzieję, że do tego czasu nic się nie stanie! a co z dupkiem, brać go tak jak mówiła 3X1 czy na raz 3 tabsy?
 
Lumia, mi się wydaje, że zwykły kwas foliowy nie zaszkodzi, po prostu nie jest tak wchłaniany przez Twój organizm jak ta forma metylowana. Witaminy w formie metylowanej bierzesz więc jest ok.
Nie martw w ciążę tak łatwo się nie zachodzi od razu po stracie, a jak się uda to na pewno będzie dobrze
Susana, co postanowiłaś???

Witam Resztę Kobiet.
 
reklama
Tęczowa ja mialam progesteron ustawiony przez Przybycienia, ale ona go zaakceptowała. Bralam 2x2 (50) luteiny- teraz też tak biore i 3x dupka. Myśle, że powinnaś prgesteron zwiekszyć. Ja do tego jeszcze miałam prolutex od P.

Czarna, ogolnie czuje się dobrze choc jestem pełna strachu bo tak daleko jeszcze... brzuszek też nie dokońca jest taki spokojny ale to może byc efekt zabiegu- licze na to, że się poprawi, a leżenie musze potraktować jako przyjemność ;)
 
Do góry