reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porodówki w Szczecinie i okolicach

W Zdrojach rodziłam i akurat miałam chyba farta bo nie było dużo osób - tzn byłam na starym oddziale i były 3 salki porodowe. Ja zajęłam drugą i zaraz po mnie trzecia przyszła dziewczyna. Mi poszło szybko a one długo tam były więc i pewnie miejsc za bardzo nie było. Ciężko określić jak przyjęciem będzie, ale raczej nie jedź tam wcześniej bo cię pogonią ;).
Ja pojechałam o 10 i uznali że w ogóle nic się nie dzieje że nie mam skurczy a miałam okropne, ... po 14 już mały był ze mną. Myślę że chyba nie odeślą kobiety która już praktycznie rodzi, bo co? w aucie ma urodzić?
 
reklama
Witam, jestem w 32/33 tygodniu ciąży, jednak zapowiada się na poród przed terminem.
Mam 1 cm rozwarcia i nieodczuwalne rzadkie skurcze których być nie powinno.
Z racji że jest to wczesna ciąża jak na poród szpital wojskowy na piotra skargi odpadł - choć jeśli donoszę małego jeszcze tak do 37 tygodnia tam zamierzam rodzić [ nawiasem mówiąc - poza stanem budynku i jedną trzyosobową porodówką minusów brak, a zalet od groma - byłam, zobaczyłam wszystko, popytałam ]
Do wyboru dano mi police - lecz one odpadają ze względu na to że za daleko,
Zdroje lub pomorzany.
Osobiście z pomorzan uciekłam od ginekolog bo całą ciężę mam od początku zagrożoną a lekarka o niczym nie mówi i nic nie robi jak powinna [ chodzi o p. Nowak ]
Także zastanawiam się nad zdrojami i ewentualnie szpitalem na uni lubelskiej.
Także pytam.
Gdzie lepiej ? Zdroje czy na uni lubelskiej ?
Proszę o dokładne odpowiedzi
Chodzi o najlepszą opiekę dla wcześniaków
 
Ostatnia edycja:
pauliss na Unii nie ma już porodówki, lekarze z Unii teraz pracują w Policach albo w Zdrojach.
Wydaje mi się, że już sama odpowiedziałaś sobie na pytanie gdzie rodzic ;)

P.S. Ewon przenieś to gdzie trzeba :)
 
Polecam z całego serca szpital wojskowy na piotra skargi - jeśli sama donoszę małego do minimum 37 tygodnia tam będę rodzić [ obecnie jestem w 32/33 tyg i grozi mi przedwczesny poród dlatego chwilowo ten szpital odpada ]
Naprawdę. Pojechałam parę dni temu się przekonać na własne oczy i popytać o wszystko.
Są trzy minusy;
1. Stan budynku nie zadowala oczu - ale przecież nie o budynek chodzi, a źle nie jest przecież się nie sypie ;)
2. Jedna trzyosobowa porodówka - ale możliwość porodu aktywnego jest.
3. Brak znieczulenia zewnątrzoponowego - zaś jak powiedziała położna w szpitalu dostępne mają wszystkie inne znieczulenia.
Plusy ? ;
1. Po porodzie dziecko kładzione do matki
2. W okresie poporodowym matki z dziećmi są w salach jednoosobowych [ w nocy dopiero maluchy zabierają na oddział ]
3. dla dziecka trzeba mieć na czas pobytu w szpitalu TYLKO pieluchy, chusteczki nawilżane i krem na odparzenia
4. Dostępne wszystkie możliwe pozycje rodzenia i w każdej chwili można je zmieniać - jak to ujęła położna " Jak chcesz, to nawet na głowie rodzić możesz"
5. Po zwykłym porodzie trzymają 48 h, a po cc 72h max 96 h [ 4 doby ]
6. Nacięcie krocza lub cesarskie cięcie robią w ewidentnej ostateczności
7. Usg robią w dniu porodu
 
witam:)

widzę, że jest ktoś, kto chce rodzić w wojskowym!!!! Ja sama tam rodziłąm, też miałam bardzo duże szanse, że jednak będę musiała gdizes indziej.... (ciąża bliźniacza) Ale we czwartek lekarz prowadzący (Z wojskowego właśnie) powiedział, ze już moge tam rodzić,a w piątek po 3 w nocy wody mi odeszły :D

W ciąży leżałam na pomorzanach - dziękuję, postoję - w policach także - strasznie daleko, jak było dużo kobietek to rodzące leżały na patologii, położne nie sa skore do pomocy przy maluchu, z kolei zdroje zaliczyłam z synkiem wylądował tam jak miał tydzień - warunki super, ale straszny natłok!!!!

A co do wojskowego to fajni lekarze, zawsze dziecko można oddać w ręce położnych, nie ma z tym problemu, tylko uważać w łązienc!!! Przynajmniej jak ja rodziłam to pod jednym prysznicem nie było zimnej wody i łątwo o poparzenie.....
 
Po co ten temat od nowa skoro juz taki jest.Tylko zasmieca sie forum.
Trzeba troszke poczytac za nim otworzy sie nowy temat;-)
No ewonik do dziela!!!!:tak:
 
reklama
Do góry