reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porodówki w Szczecinie i okolicach

witajcie dziewczyny :) jestem tu nowa, ale już w 22 tygodniu ciąży i powoli chcę zorientować się na temat szpitali w Szczecinie. mam do Was pytanie odnośnie "zwiedzania" porodówki w Zdrojach, bo pisałyście, że jest taka możliwość. może orientujecie się, czy można tam sobie pojechać obojętnie kiedy czy są wyznaczone dni i godziny?

podobno od czasu gdy zakończył się remont są tam dobre warunki i nie pobiera się już opłaty za poród rodzinny. zastanawiam się też nad Pomorzanami, ale tam podobno często są bakterie, a na temat szpitala Wojskowego jest b. mało informacji. sama niestety nie mam nikogo znajomego, kto mógłby cokolwiek doradzić.
dlatego proszę o pomoc Was :) pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Ja będę mogła coś bliżej powiedzieć ale o Policach.Bo w grudniu się wybieram na zwiedzanie:-).Ale może spróbuj zadzwonić do szpitala w Zdrojach i się dowiedzieć co i jak z oglądaniem porodówki.O Pomorzanach nie słyszałam dobrych opinii.
 
xyz ja nie stety nie pomoge.Rodzilam w Zdrojach,ale jeszcze na starym oddziale,za rodzinny musielismy zaplacic.Nie wiem jak to jest ze "zwiedzaniem"oddzialu:no: Na pewno w nowym obiekcie sa o niebo lepsze warunki!Ja nie mam milych wsponien co do Zdroji...
 
XYZ, pisałam stronę wczesniej post w którym opisałam swój poród (przez cc) w Zdrojach włąsśnie, na nowym oddziale. Za poród rodzinny się już nie płaci, zwiedzać można ze szkołą rodzenia, albo osobiście, ale jak pojedziesz to nie jest powiedziane ze ktos w danym momencei akurt bedzie mial dla Ciebie czas. Można jednak próbować. Ja polecam ten szpital.
 
dzięki dziewczyny. nadal biorę pod uwagę Pomorzany i Zdroje. oba szpitale mają swoje za i przeciw. Np. na pomorzanach podobno często szaleją jakieś bakterie... za to w Zdrojach jest podobno masa rodzących i podejście lekarzy pozostawia wiele do życzenia czasami. spotkałam się z historią, że dziewczyna męczyła się wiele godzin z porodem i nie dawała rady, nie było postępu, a mimo to lekarze zwlekali z jakimkolwiek działaniem. w końcu na cc było za późno, bo okazało się, że dziecko zaczęło się dusić więc zawołali jakiegoś wielkiego lekarza, który z całych sił wycisnął dziecko z brzucha, naciskając na niego. metoda rodem ze średniowiecza, przeraża mnie to. oczywiście, wiem, że to może zdarzyć się wszędzie i nie ma co się nastawiać, ale jednak boję się jak to wszystko się potoczy, niezależnie od szpitala jaki wybiorę. gdybyście miały jeszcze coś ciekawego do powiedzenia do zapraszam :)

pozdrawiam
xyz
 
Witajcie.
Jestem w ciąży w 30 tygodniu i tez zastanawiam sie nad szpitalem ale raczej zdroje wybiore.Czy któraś z Was może napisać coś o Policach i Pomorzanach-jakieś najnowsze wieści,doświadczenia.Proszę:)Pozdrawiam
 
Hej :)

Właśnie rozmawiałam ze znajomą, która rodziła w Zdrojach i niestety kolejna niezbyt dobra opinia. Warunki pczywiście mega wypasione, jak w filmie i tutaj wszystko bez zarzutu, ale podejście do pacjenta pozostawia wiele do życzenia (brak zainteresowania i pomocy po porodzie, łyżeczkowanie łożyska bez znieczulenia, obładowana porodówka).

Do tej pory myślałam, że zdecyduję się właśnie na ten szpital, ale powoli zaczynam brać pod rozwagę Police. Rodziły w nim moje trzy koleżanki i nie mają zastrzeżeń.

Wiadomo, że każda z nas ma inne oczekiwania, pewnie opinie też mogą być subiektywne, ale są sprawy które pokazują wprost mocne i słabe strony placówki.

Pozdrawiam mamusie :)
 
Mam pytanko .Jestem w 30 tyg ciąży i lekarz zalecił zrobienie badania na Hiv(podobno sporo lekarzy je zaleca w ciazy) i chciałabym sie dowiedziec gdzie można w Szczecinie je zrobic?Czy trzeba skierowanie by bylo za darmo?A jesli odplatnie to ile to kosztuje i ile czeka sie na wyniki?
Pozdrawiam
 
reklama
Beti22 badanie na HIV robi szpital MSWiA na Jagiellońskiej, koniecznie musisz mieć skierowanie- na ich blankiecie (można je otrzymać w laboratorium). Nie wiem czy jest bezpłatne, jeśli nie to powinno kosztować 20zł (tak pisze na ich stronie). Ja chciałam zrobić je na początku ciąży prywatnie bez skierowania i się nie dało , Panie dały mi formularz który ma wypełnić lekarz i dopiero z tym formularzem miałam się zgłosić na pobranie krwi... W między czasie zmieniłam lekarza prowadzącego, który powiedział, że póki co nie ma konieczności robienia owego badania- więc nie robiłam. Generalnie nie polecam laboratorium przy szpitalu MSWiA- trzeba mieć stalowe nerwy. Ja wszystkie badania robie w Diagnostyce na Bohaterów Warszawy- ide tam w poniedziałek więc mogę Ci się spytać o to badanie, jeśli chcesz :)
 
Do góry