reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poród w Żeromskim

Hej:-) co to tego mycia w szpitalu i emolium to ja niewiem bo moja myli w nivea ale jak obok sasiadce synkowi wyszlo cos tak jak wam pisalam to mowily ze umyja w emolium czy oliatum niepamietam..i dwa razy go myli...

ktos tu pisal ze sie nauczy myc e dzpitalu,ja bym na to nie liczyla bo oni myja pod kranem:p

ja mam ta rosmanowska serie csla babydream i jestem zadowolona jak narazie..malej nic nic nir uczula ani nic.pozniej wiecej napisze bo idziemy do lekarza
 
reklama
A co do ilosci kompieli to faktycznie,ja bylam tydzien a mala raz umyli...i nawet polozna mowila ze jrst jedna kapiel...ja wycieralam chusteczkami...
 
o kurde chwile mnie nie było, a tu dziewczyny ostro piszą - i super :-)
No wiec tak: z Mała wszystko ok, szyjka robi sie miękka ( co to znaczy? że juz zaraz, lada chwila?) łożysko i płyny ok. Pani doktor twierdzi, ze do tygodnia sie wszystko roziwąze, ale... juz tylu dziewczynom tak mówiono, że sie nie napalam. Chociaz nie powiem, jak wracalam do domu, to psychika robila swoje i miałam wrazenie, ze zaraz mnie wezmie :-)
Dziewczyny jesli chodzi o polozna środowiskowa, to ja bede miała z Ośrodka zdrowia z os. Uroczego. Tam kiedys sie zapisalam do lekarza i ostatnio poszlam i zapytalam o polozna. Pani dała mi numer tel., zadzwonilam i polozna byla akurat na urlopie, ale mowi, ze jak do jej powrotu nie urodze to ona od razu sie ze mna skontaktuje i wpadnie do mnie na 10 min. zeby jakas deklaracje wypełnic i chwile pogadac - no i wtedy sie zapytam o te kosmetyki.
Ja juz tez bylam gotowa kupic to oilatum, ale wlasnie wyczytalam, ze to dla dzieciaczkow jak maja uczylenie itd. i zeby niepotrzebnie dziecka tym nie smarowac, bo poźniej nic nie pomoze :eek: wiec badz tu człowieku mądry...
Angella my tez w wiekszosci kupilismy rożowe ubranka i garderoba bedzie do wymiany jakby byl drugi chlopczyk. Zanim zaszlam w ciaze, to mowilam ze ja swojej córki nie bede w róże ubierała, ale jak wchodzisz do sklepu to sie na widok tego różu rozpływam ;-)
Mam takie pytanko do nowych dziewczyn - czy któras z Was chodzi do ginekologa z Medicover???
 
Hej:-) co to tego mycia w szpitalu i emolium to ja niewiem bo moja myli w nivea ale jak obok sasiadce synkowi wyszlo cos tak jak wam pisalam to mowily ze umyja w emolium czy oliatum niepamietam..i dwa razy go myli...

ktos tu pisal ze sie nauczy myc e dzpitalu,ja bym na to nie liczyla bo oni myja pod kranem:p

ja mam ta rosmanowska serie csla babydream i jestem zadowolona jak narazie..malej nic nic nir uczula ani nic.pozniej wiecej napisze bo idziemy do lekarza
Dotkaaa ja pisałam o nauce kąpieli w szpitalu, bo kiedys na forach czytalam jak laska pisala, ze wyszla po 3 dniach ze szpitala Żeromskiego i byla nauczona jak dziecko kąpac, ze polozne z mila checia pokazuja i ucza :/
 
Judka KR cieszę się, że wizyta udana i z malutką wszystko ok. Psychika dużo robi więc nastaw się pozytywnie:)ja chodzę prywatnie do dr. z Żeromskiego Dorota Nowak:-)
Z tym różem dziewczyny to współczuję, nie wiem co producenci się tak uparli na jeden kolor, przecież tyle jest fajnych kolorów, w które można ubrać dziewczynki. Ja mam dla małego kolory ciuszków żółte, czerwone, na punkcie zielonego mam fioła, ale niebieski też mam:sorry:i to w dużej ilości.Bo to się tak utarło róż dziewczynka, niebieski chłopczyk i jadą z koksem:eek:

To ja chyba zostanę z tym nivea choć jak tak polecacie te Rossmana to spróbuje w następnej kolejności:-)

Właśnie w radio powiedzieli, że w Niemczech od 1 sierpnia wszystkie 2-3 latki mają zapewnione miejsce w żłobkach i przedszkolach:shocked2: co Wy na to?
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny nie musicie brać wacików aby umyć dziecko. To prawda że teraz stosują te nowoczesne metody jak na Zachodzie, że nie kąpią dziecka od razu po porodzie (ponoć ta biała maź ma jakieś dobre właściwości i najlepiej żeby się jak najwięcej wchłonęło...) tylko dobę po, i teoretycznie "przysługuje" jedna kąpiel na pobyt, ale położna mówiła, że kąpią "na żądanie". Zgłaszasz pielęgniarce noworodkowej, że chcesz aby dziecko zostało wykąpane i nie mają prawa odmówić. Aaaa i jak najbardziej można iść z maleństwem na kąpiel aby nauczyć się pielęgnacji. Faktycznie- tak jak w każdym szpitalu- jest tam taki specjalny, duży "zlew" ( lol :-D) pod którym dzieciory biorą prysznic, ale ogólnie lepiej iść, bo człowiek jest spokojniejszy jak widzi że to nie takie straszne:tak:
 
Ostatnia edycja:

Evvella
teraz tych wózków to jest zatrzęsienie, ten "jedo" też ładny i fajna kolorystyka;) JA oprócz tych witamin dla ciężarnych to nie zażywam nic innego. Raz dziennie tylko "LadeeVit" one mają dodatkowo DHA i pije magnez z Plusza i tyle:) Nafaszerowali mnie na początku właśnie żelazem bo miałam spory niedobór. Ale teraz mi się już unormowało. A z położną śr. to ja się będę umawiać z przychodni normalnie, wcześniej już wybierałam ew. połążną w jakimś wniosku u lekarza rodzinnego.

Judka to superowo, już niedługo. Może nawet z tych emocji i myśli że to "już niedługo" się Mała ruszy.

A w szpitalu zobaczymy co nam pokażą, może trafimy na jakieś milutkie i chętne położne do nauczania, trzeba być dobrej myśli.

Ja torbę już prawe całą spakowałam, potem dopakuję jeszcze jakieś wody z ustnikiem, jedzonko i kosmetyki dla mnie, bo dla małej niebiorę. Tylko do pupki kremik.Za dużo nie nawsadzałam, bo w razie czego mi dowiozą, a niechcę jechać obładowana jak na wakacje. Mam w planach szybki powrót do domu (optymistka).:tak:
 
judka - gratuluje dobrych wieści od lekarza...to już tak blisko! Ale Ci zazdroszczę;-)

z tą położną to chyba lepiej wczesniej wybrac i byc z nia w kontakcie to zaraz po porodzie wpadnie do nas i cos zawsze pomoże , poduczy etc;) ja sprobuje zadzwonic do takiej co tu kiedys ją dziewczyny polecały ...ciekawe czy faktycznie dojeżdza wszędzie
także na razie Evellka dzieki za pomoc;-) wózek tez mam Jedo Fyn 4ds memo:-D

Angella fakrycznie z tymi pieluszkami to slyszalam ze rosmanowskie srednie sa (szczególnie te malutkie rozmiary) ja kupiłam na poczatek pampersy premium care(te białe) i właśnie biedronkowe dady:-)

dziewczyny a gdzie kupowalyscie koszule do porodu i karmienia? gdzies w krakowie czy na allegro? pochwalcie się linkami ...
ja nie moge sie zdecydowac...bo w sumie ta do porodu to chyba tylko jednorazowa i pozniej do wyrzucenia wiec chcialabym kupic jak najtansza..no a te do karmienia to wiekszosc z jakimis miskami zyrafami etc:laugh2:a takie ladniejsze to juz kosztują ok 60zl*2 to juz 120zl wiec troche drogo tym bardziej ze ja koszul nielubie wiec w domu na pewno nie bede uzywac...
 
reklama
Angella to mnie moja gin ostro faszeruje: 1x kwasik foliowy 15, prenatal classic i prenatal z kwasami DHA plus te 6 tab. magnezu także jestem jak chodząca farmacja. mam nadzieje, że jutro wyniki będą ok i nic nowego nie dojdzie.
just krk z tego co widziałam to wynika z tej listy o której pisałam wyżej, że jednak są położne przyporządkowane do danej okolicy, ale byc może nie jest to raguła i jak sobie życzysz to Ci przyjedzie z końca kraka. Ja miałam z Mistrzejowic bo w tej dzielnicy mieszkam, a nawet wiem, że jest jedna na osiedlu. Będę zmieniać przechodnie w najbliższym czasie to się wypytam o położną:)

Wyczytałam ostatnio, że ponoć w Krakowie oprócz becikowego można się starać o becikowe regionalne od miasta jeżeli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 850zł.
Wiecie coś o tym? Mamy które już urodziły - Starałyście się?

cały dzień mnie brzuch swędzi, już smaruje różnymi różnościami i nie pomaga, no wściec się można.:growl:
 
Do góry