reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

judka nie pomoge, nie wiem, ale poza opieka nad zona maz ma tez na pewno 2 dni okolicznosciowego w pracy I 2 tyg do wykorzystania tacierzynskiego.
No wlasnie nussa o tych dwóch urlopach to juz wiem, ale ta opeika mnie meczy. Moze wiedza cos na ten temat dziewczyny, ktore juz urodzily? Temat sie nasunal dzieki znjomym, pewnie wcale bym o tym sie nie dowiedziala. No nic, czekam dalej moze, któras z Mam sie odezwie i mi odpowie na pytanie :-)
nussa, a Ty juz bedziesz miała w tym tygodniu Maleństwo przy sobie ;-) super !!
 
reklama
judka, w szpitalu Ci l4 na męża nie wypiszą, przynajmniej w Żeromskim. Niech mąż weźmie twój wypis ze szpitala i z nim uda soie do swojego internisty, i niech nie da się spławić. Internista ma obowiązek zaświadczenie wystawić. Gdyby odsyłal do gina, to powiedzieć, że jest na urlopie i kropka :-D
 
judka, w szpitalu Ci l4 na męża nie wypiszą, przynajmniej w Żeromskim. Niech mąż weźmie twój wypis ze szpitala i z nim uda soie do swojego internisty, i niech nie da się spławić. Internista ma obowiązek zaświadczenie wystawić. Gdyby odsyłal do gina, to powiedzieć, że jest na urlopie i kropka :-D

ooo super, dzieki za odpowiedz Girin :-) akurat mam spoko interniste z Medicover, wiec nie bedzie problemu, zeby wystawil zwolnienie mezowi, tylko wlasnie napisal, ze szpital ma obowiazek wystawic takie zwolnienie, ale jesli bedzie z tym problem to mąż ma sie z nim skontakowac. Czyli problem bedzie, wiec trzeba poprostu uderzyc od razu do niego:-)
 
aha Girin a orientujesz sie ile mozna dostac max tej opieki? Bo tak jak wczesniej pisalam, znajomy mowil ze dostal 14 dni i to nie brac ciagiem, tylko bez weekendów, a moja gin mi mowila, ze 7 dni?
 
Opieki jest max 14 dni, ciągiem raczej bo nie spotkałam się z tym, żeby ktoś to sobie rozbijał na tygodnie, ale moze można. 14 dni z weekendami, a nie roboczych.
 
Opieki jest max 14 dni, ciągiem raczej bo nie spotkałam się z tym, żeby ktoś to sobie rozbijał na tygodnie, ale moze można. 14 dni z weekendami, a nie roboczych.
to musze sie dopytac jak to jest, czy 14 dni ciagiem, czy roboczych. Kolega mowil ze prawie 3 tygodnie siedzial w domu i ze ludzie o tym nie wiedza ze tak mozna, ale trzeba sie upomniec u lekarza wystawiajacego zwolnienie :confused: zobaczymy ...
 
Jako, że sami z tego korzystamy to mogę się wypowiedzieć :) Zwolnienie o ktorym mówicie jest to L4 do opieki nad żoną i tak jak Girin napisała w Zeromskim tego nie wystawią bo pytaliśmy. Może takie zwolnienie wystawić internista Twojego męża lub Twój gin. Co ważne żeby je dostać musicie mieć wypis ze szpitala.
Takiego l4 przysługują 2 tyg co oznacza 10 dni roboczych i jest to normalne l4 czyli płatne 80%. No i do tego jeszcze dochodzą 2 dni urlopu okolicznościowego.
No i poza tym jeszcze jest urlop ojcowski (2 tyg) i opieka nad dzieckiem (2 dni) ale my to odłożyliśmy na później :)
 
Jako, że sami z tego korzystamy to mogę się wypowiedzieć :) Zwolnienie o ktorym mówicie jest to L4 do opieki nad żoną i tak jak Girin napisała w Zeromskim tego nie wystawią bo pytaliśmy. Może takie zwolnienie wystawić internista Twojego męża lub Twój gin. Co ważne żeby je dostać musicie mieć wypis ze szpitala.
Takiego l4 przysługują 2 tyg co oznacza 10 dni roboczych i jest to normalne l4 czyli płatne 80%. No i do tego jeszcze dochodzą 2 dni urlopu okolicznościowego.
No i poza tym jeszcze jest urlop ojcowski (2 tyg) i opieka nad dzieckiem (2 dni) ale my to odłożyliśmy na później :)
Dzięki just :) Mimo wszystko dowiem sie dokladnie o czym kolega mówił, majac na mysli 14 dni opieki z naciskiem na to, zeby zwolnienie bylo wypisane bez weekendów i dam znac. Pozostale urlopy tez zostawiamy na poźniej :-)
 
w naszym przypadku opieke nad żona (L4 na 14 dni, czyli 2 tygodnie) wypisal mój lekarz rodzinny, a nie męża. Moj mąż poszedł do gina w innej placówce i tam lekarz odmówił wypisania takiego zwolnienia (chociaż teoretycznie nie miał prawa).

My tez urlop ojcowski i opieke nad dzieckiem trzymamy na później. Co do tego drugiego to pamiętajcie tylko ze te 2 dni należy wykorzystać w roku kalendarzowym a nie w przeciągu roku od urodzenia dziecka, tj 2 dni w 2013, 2 dni w 2014 itd .... ( ten urlop sie nie sumuje i nie przechodzi na kolejne lata).
 
reklama
w naszym przypadku opieke nad żona (L4 na 14 dni, czyli 2 tygodnie) wypisal mój lekarz rodzinny, a nie męża. Moj mąż poszedł do gina w innej placówce i tam lekarz odmówił wypisania takiego zwolnienia (chociaż teoretycznie nie miał prawa).

My tez urlop ojcowski i opieke nad dzieckiem trzymamy na później. Co do tego drugiego to pamiętajcie tylko ze te 2 dni należy wykorzystać w roku kalendarzowym a nie w przeciągu roku od urodzenia dziecka, tj 2 dni w 2013, 2 dni w 2014 itd .... ( ten urlop sie nie sumuje i nie przechodzi na kolejne lata).
Super, dziekuje za informacje dziewczyny, teraz juz wszystko wiem i mysle, ze teraz nie bedzie problemu z załatwieniem tego zwolnienia, tymbardziej ze moj internista prosil sie skontaktowac w razie problemow w szpitalu :-)
 
Do góry