reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Karuzela a jak Wam pomogli? Bo mój Maluszek na szczęście w nocy śpi i budzi się co 3h ale w dzień to bez spaceru nawet oka nie chce zmrużyć :(

Chodziło mi o to, że pomogli mi w ż z piersiami.
Odnośnie snu u nas albo zaśnie zaśnie od razu albo dopiero np po dwóch godzinach i co wtedy wybudzać ją na karmienie za godz bo już mijają 3 godz? czy czekać aż sama się wybudzi co u nas może nastąpić nawet po 5h...
 
reklama
Chodziło mi o to, że pomogli mi w ż z piersiami.
Odnośnie snu u nas albo zaśnie zaśnie od razu albo dopiero np po dwóch godzinach i co wtedy wybudzać ją na karmienie za godz bo już mijają 3 godz? czy czekać aż sama się wybudzi co u nas może nastąpić nawet po 5h...

A nie doradzili Ci w szpitalu jak robić? Pewnie zależy od tego jak się trzyma na wadze. Ja wcześniej z zegarkiem w ręku starałam się pilnować 3godzinnych przerw ale teraz uznałam, że trzeba zaufać Igusiowi. Na przykład wczoraj dokazywał od spaceru całe popołudnie aż zasnął po kąpieli o 21 i obudził się o 1:49. No ale uznałam, że po prostu był zmęczony i musiał nie czuć głodu skoro tyle wytrzymał :)
Jutro planujemy iść do pediatry na wizytę to zobaczymy jak z wagą stoi i wtedy albo utrzymamy ten tryb albo będziemy się budzić co 3h :-)
 
Karuzela!!! Moje najszczersze gratulacje!!! Tak dawno się nie odzywałaś, a tu taka niespodzianka :-) Przepraszam, nie za bardzo mam czas żeby nadrobić ten wątek, ale mam nadzieję, że poród był udany i twój Skarbek ma się dobrze :-D Wielkie buziaki dla Was!
P.S. Nie wybudzaj, jak zgłodnieje obudzi się na pewno :-D może, że słabo przybiera, albo ma niską wagę urodzeniową, ale jak wszystko jest w porządku to niech śpi. Dla takiego Maluszka sen jest najważniejszy :tak:
 
karuzela no to faktycznie ciebie widzialam tez zucilas na mnie okiem do sali przynajmniej mi sie tak wydawalo...:p pewnie bezwiednir sie popatrzylas:-) ja w 1nce.. alr dzis juz wychodzimy wczoraj mialam wyjsv to lekarka byla"weekendowa" i ona mi wypisu nie podpisze..poplakalam sie bo dzien wczesniej"nasza lekarka"vo ma nasza sale powiedziala ze napewno wychodzimy a na to wszystko M przywiozl fotelik wiec juz wogole ale jeszcze chwile i do domu..moja mala konczy dzisiaj tydzien...:-) mam duzo do napisania wam..opis porodu ... i spostrzezenia...ale to z domu,z telefonu sie nie da..pozdrawiam wszyystkie mamuski.a co z nussa?bo ja zz regoly ostatnia strone jestem wstanie nadrobic:p
 
Girin dziękujemy :-) odnośnie wybudzania porozmawiam jeszcze dziś z położną jak z tym zażółceniem u Zuzi jeśli stwierdzi że ok to nie będziemy wybudzać. Dziś w nocy królewna sama robiła pobudki co 3h za to w dzień by spała :p
Dotkaaa jest szansa że spojrzałam ale bezwiednie bo byłam w takim stresie że to zastój i wszyscy mnie tylko wystraszyli jak wygląda usuwanie go :-/
 
karuzela no to faktycznie ciebie widzialam tez zucilas na mnie okiem do sali przynajmniej mi sie tak wydawalo...:p pewnie bezwiednir sie popatrzylas:-) ja w 1nce.. alr dzis juz wychodzimy wczoraj mialam wyjsv to lekarka byla"weekendowa" i ona mi wypisu nie podpisze..poplakalam sie bo dzien wczesniej"nasza lekarka"vo ma nasza sale powiedziala ze napewno wychodzimy a na to wszystko M przywiozl fotelik wiec juz wogole ale jeszcze chwile i do domu..moja mala konczy dzisiaj tydzien...:-) mam duzo do napisania wam..opis porodu ... i spostrzezenia...ale to z domu,z telefonu sie nie da..pozdrawiam wszyystkie mamuski.a co z nussa?bo ja zz regoly ostatnia strone jestem wstanie nadrobic:p

Taa w weekend w ż to kompletnie nic się nie dzieje i ja też podobną opinie usłyszałam, że pani "w świąteczne dni nie swoich dzieci nie wypisuje" ehh
 
nussa, daj proszę znać, jak tam po KTG :-)
Mnie nie chcieli wypuścić, bo po terminie porodu już ze szpitala nie wypuszczają. Wiem, że gdybym została, to dzisiaj chcieliby mi podłączać oksytocynę, jednak nie wyraziłabym na to zgody. Nie chcę wywoływać porodu, jeśli nie ma takiej potrzeby. Ja mam KTG jutro o 8:45 i ciekawa jestem, czy skierują mnie na patologię, czy jeszcze odeślą do domu... Wolałabym mimo wszystko być w domu jeszcze...
 
Hej. Dziewczyny czy orientujecie sie jak to jest z wystawieniem zwolnienia dla męża na opieke nade mna po porodzie? Czy wystawiaja takie zwolnienie w szpitalu? Moja gin cos mi tu kit wcisnela, że 7 dni opiekunczego nalezy sie mojemu mezowi, a znajomi byli wczoraj u nas i kolega na zone dostal 14 dni !!!Dodatkowo zebym dostala takie zwolnienie musialabym sie umowic na wizyte i za nia zapłącic, a w necie wyczytalam gdzies, że internista nawet moze takie wystawic, ale przed chwila moj internista napisal, ze szpital ma obowiazek wystawic takie zwolnienie? Wiecie cos moze na ten temat? :confused:
 
Dotkaa, troche posiedzialyscie w tym szpitalu... ale najwazniejsze ze juz dzis spedzicie noc w domu :) we wlasnym lozku. Czekam na opis oczywiscie :-)
Zamia jaki ladny suwak :-)
a dzis na KTG wyszly skurcze ( do 100) mialam tez USG z pomiarami - wyszlo ze Mala ma jakies 3200, lozysko ok, wod odpowiednia ilosc. Rozwarcie 3 cm. NIc tylko czekac. dybym chciala moglabym zostac an wywolywaniu, ale zdecydowalysmy z Ruda ze nast KTG w czw z rana I wtedy juz z torba sie stawiam w szpitalu. Wiec Malenka ma czas do czw na dobrowlone opuszczenie lokum :-D
 
reklama
Hej. Dziewczyny czy orientujecie sie jak to jest z wystawieniem zwolnienia dla męża na opieke nade mna po porodzie? Czy wystawiaja takie zwolnienie w szpitalu? Moja gin cos mi tu kit wcisnela, że 7 dni opiekunczego nalezy sie mojemu mezowi, a znajomi byli wczoraj u nas i kolega na zone dostal 14 dni !!!Dodatkowo zebym dostala takie zwolnienie musialabym sie umowic na wizyte i za nia zapłącic, a w necie wyczytalam gdzies, że internista nawet moze takie wystawic, ale przed chwila moj internista napisal, ze szpital ma obowiazek wystawic takie zwolnienie? Wiecie cos moze na ten temat? :confused:

judka nie pomoge, nie wiem, ale poza opieka nad zona maz ma tez na pewno 2 dni okolicznosciowego w pracy I 2 tyg do wykorzystania tacierzynskiego.
 
Do góry