reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

nussa, mam identyczną sytuację jak Ty :p Dzisiaj zapis prawidłowy, rozwarcie na 3cm, ale szyjka dalej wysoko i z tyłu schowana, przepływy w porządku. Mam się stawić w czwartek na 9 z torbą do szpitala i dr Zygiel mówiła, że będzie mi chciała oksytocynę zapodać. Spytałam, czy najpierw możemy spróbować z próbą oksytocynową, powiedziała że jak najbardziej, chociaż tyle... Ja się tak strasznie boję wywoływania... :-(
Dzidziuś, ruszaj się, trzeba wyjść, bo inaczej to na siłę będą Cię wyciągać :-(
 
reklama
hej my juz w domu na szczescie ... Ogarne sie i napisze bo narazie czuje sie jak w amoku jakims.. :p
na szybkiego mam do was pytanie wie ktoras jak napisac podanie o roczny urlop macierzynski 80% ? szukam i znalesc nie moge juz normalnie mam dosc...
 
Dotkaa, wreszcie w domu! :-) odnosnie podania - nie mam bladego pojecia.
Zamia, to sie spotkamy bo ja 8.30 KTG potem oddzial. A powiedz mi orientujesz sie jak zazwyczaj przebiega takie wywolywanie oXy?to kroplowka prawda a proba? ile to trwa? urodzimy w czwartek?:-) czy bedziemy sie meczyc 3 dni?
 
Dotkaaa, super że jesteście już w domu :-) Niestety też nie pomogę z podaniem.

Nussa, z tego co się orientuję to próba oksytocynowa jest robiona z zastrzyku, natomiast jak dają normalną porcję oksytocyny to już kroplówką leci. A ile trwa? Nigdy nie wiadomo :-( Dr Zygiel twierdzi, że po oksytocynie powinnam od razu urodzić. Ale różnie z tym bywa, możemy nie zareagować na oksytocynę od razu, tylko dopiero przy którymś wywoływaniu. Dzisiaj teściowa mi mówiła, że jej poród wywoływali od czwartku, a dopiero we wtorek urodziła.
 
Zamia, wlasnie tego sie obawiam.... czyli mowisz ze warto zrobic probe? a to nie lepiej od razu wieksza ilosc czyli kroplowke? zeby miec pewnosc ze szybciej to pojdzie? czy ja dobrze kojarze ze Ty masz juz jedno dziecko? jesli tak to pewnie urodzisz latwiej I szybciej :-) nawet z ta oxy
 
nussa, ja jestem nastawiona na naturalny poród, także najpierw chcę zrobić próbę... No kurcze nigdy nie wiadomo jak organizm zareaguje, może być tak że urodzimy w kilka godzin, może być tak że nas ta oxy nie ruszy, może być tak że będziemy się długo męczyć.
Tak, mam już jedno dziecko (3,5 letnia dziewczynke :-) ). Pierwszy poród trwał 4h od pojawienia się pierwszego skurczu (przyjechałam na Izbę Przyjęć z 2cm rozwarcia), ale położna robiła mi masaż szyjki na skurczach (AAAŁAA), może dlatego tak szybko poszło. Przy pierwszym porodzie podłączyli mi też oxy, ale dopiero jak już miałam pełne rozwarcie, uzasadniali to tym, że na takich krótkich skurczach nie urodzę. Skurcze się nie wydłużyły, faza parcia trwała 35 minut, więc chyba szybko :-) A i pierwsze dziecko rodziłam na Ujastku.
 
ja bym bardzo chciala naturalnie, wiec zapytam o ta probe dokladnie.Ale porod mialas ekspresowy, tylko pozazdroscic! szybko I sprawnie tzn ze ten nie moze byc gorszy :-) I tego Ci zycze. Pocieszam sie ze skoro juz mamy jakies rozwarcie to moze troszke szybciej pojdzie. Wlasnie czytam o masazu szyjki I prostaglandynie dopochwowo jako wywolywaczach porodu.
Z drugiej strony lekarz ktory robil mi wczoraj USG powiedzial ze dziecko, wody I lozysko sa w doskonalej formie I on by nie wywolywal a w poradni uslyszalam ze w czw z torba, wiec zobaczymy na kogo trafie w czw w poradni - moze znow mnie wroca do domu?
 
W czwartek rano ma być dr Zygiel znowu, więc niestety nie liczyłabym na to, że wrócimy do domu po stawieniu się na KTG :-(
Ja się ciągle zastanawiam czy zgadzać się na to wywoływanie już w czwartek. Z daty owulacji wiem, że ten prawdziwy termin minął w piątek, czyli na razie jestem 4 dni przeterminowana a nie 8. U mnie i przepływy, i stan łożyska, i ilość wód też jest w porządku. No i też jestem zdania, że zawsze lepiej startować z 3cm, niż z 0cm :p
A prostaglandyny to chyba trzeba sobie samemu kupić, czytałam że ten żel kosztuje 160zł :-( A jak rozmawiałam z położną na porodówce na ten temat, to nie była w stanie powiedzieć, czy to naprawdę działa.
Ja w tej desperacji zaczęłam aplikować sobie 3 kapsułki oleju z wiesiołka na noc dopochwowo :p Podobno podczas rozkładania się, też wydzielane są prostaglandyny. Może pomoże, zaszkodzić raczej nie ma prawa :p
 
na upartego moge poczekac do poniedzialku:-) wtedy bede 2 tyg po terminie. chce za wszelka cene uniknac lezenia w szpitalu I CZEKANIA nie wiadomo ile. Sprzatam, robie spacery dlugie I nie widze zadnej roznicy. Na jutro zostawilam sobie mycie okien:-) wiesiolka I malin nie probowalam.
 
reklama
hej my juz w domu na szczescie ... Ogarne sie i napisze bo narazie czuje sie jak w amoku jakims.. :p
na szybkiego mam do was pytanie wie ktoras jak napisac podanie o roczny urlop macierzynski 80% ? szukam i znalesc nie moge juz normalnie mam dosc...

Dotka co prawda u mnie to pracodawca przygotował takie wnioski więc ja tylko wstawiłam tam moje dane ale myślę, że możesz skorzystać z takiego wzorku. Oczywiście wszystko jak w normalnym podaniu - czyli z lewej Twoje dane, później do kogo jest podanie czyli pewnie jakiś tam dział persolnalny u Ciebie w firmie i dalej u mnie jest coś takiego:

WNIOSEK O UDZIELENIE ŁĄCZNIE URLOPU MACIERZYŃSKIEGO/DODATKOWEGO URLOPU MACIERZYŃSKIEGO ORAZ URLOPU RODZICIELSKIEGO

Proszę o udzielenie mi łącznie urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz urlopu rodzicielskiego w wysokości ......... tygodni w okresie od dnia................do dnia .........

W załączeniu przesyłam zaświadczenie ze szpitala poświadczające datę porodu.


Myślę, że coś takiego wystarczy :)
 
Do góry