reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poród w Żeromskim

Judka,fajnie ze z gin zadowolona jestes...

Oby byla burza bo chce rodzic dzis w nocy hahahaha moze to bd mialo na mnie jakis wplyw.

co do odbytu ja nie mam zylakow ale jak mi pobierala to tak podraznila lekko ze przyszlam do domu i zrobilam kupke hahaha...

nienastawiaj sie na wage moja przez 2tyg przykoksila kg i z 2300zrobilo sie 3300a pozniej 3600...a teraz po 2tyg to pewnie z 5 lol:-) to musisz lezec,widze ze masz podobna sytuacje do mnie w twoim tyg mniej wiecej tez mialam 28mm..pozniej lezenie zeby dotrwac do skonczonego 36...:-)a teraz prawie tp i pupaaaa
 
reklama
Judka,fajnie ze z gin zadowolona jestes...

Oby byla burza bo chce rodzic dzis w nocy hahahaha moze to bd mialo na mnie jakis wplyw.

co do odbytu ja nie mam zylakow ale jak mi pobierala to tak podraznila lekko ze przyszlam do domu i zrobilam kupke hahaha...

nienastawiaj sie na wage moja przez 2tyg przykoksila kg i z 2300zrobilo sie 3300a pozniej 3600...a teraz po 2tyg to pewnie z 5 lol:-) to musisz lezec,widze ze masz podobna sytuacje do mnie w twoim tyg mniej wiecej tez mialam 28mm..pozniej lezenie zeby dotrwac do skonczonego 36...:-)a teraz prawie tp i pupaaaa
To Maluchy tak potrafia przybrac?? jejku :szok: Tak sobie tez mysle, ze mam teraz sie oszczedzac, a poźniej bedzie zastuj!
Ten wymaz głupio robia. Wystarczyloby zebym sie nachylila, troszke posladki odgarnela i spokojnie by pobrala, a ona na fotelu ginekologicznym ze scisnieta pupa mi pobierala - przeciez to jakas glupota!!! bolało jak cholera, teraz sie boje załatwic :(
 
To chyba faktycznie.cos ci poruszala..idz pod prysznic rozluznij sie troche..to ja az takich przebojow nir mialam..chyba faktycznie sie na tobie uczyla..

no ja jak mialam sie wyczlapac na ten gbs na samolot to daj spokoj haha jeszcze taki zabytkowy...


no ja tez nie wiedzialam ze dziecko moze tyle przybrac na wadze...nastawialam sie na kruszynke po mnie(2800) a tu kolos po tatusiu chyba bedzie (4500..oby nie:p) chociaz tyle ze jest margines bledu ale gin mowil zeby sie.na niego nie nastawiac i jak jest minus500 to spoko gorzej jak plus 500:-)
 
hehehe na szczescie juz jest po wszystkim, niech sie teraz goi :-) Masz racje, ide sie wymoczyc.
Zobaczymy za dwa tygodnie w jakim tempie Mała bedzie rosła. W sumie patrzac na siebie i meza, to może smignac wagowo, bo my do drobnych nie należymy:)
 
Marta gratuluje! a za Endywie i Justyne trzymam kciuki :)

Co do szczepionki to pediatrzy raczej polecaja Enregrixa ale wiadomo każdy musi sam zdecydowac i rozważyc. Jesli o recepte chodzi to jesli gin jej nie wypisze (tak bylo w moim przypadku) to wystarczy isc do lekarza rodzinnego albo internisty i poprosic o recepte na siebie albo meża tylko zaznaczyć zeby byla w dawce dla noworodka :). Koszt około 50-60 w zależności od apteki. Tej szczepionki są trzy dawki i jak wybierzemy Engerixa to kontynuuje sie Engerixem, czyli koszt całościowy 3x 50-60 zł.
Recepte trzeba pamietac zeby wziac ze sobą do szpitala i w dniu szczepienia dziecka niech mąż czy ktokolwiek podbiegnie do szpitalnej apteki i wykupi szczepionke (bo ona w lodówce musi stać).

Jak ja leżałam na patologi to tez były mega upały i nikt sie nie przejmował swoim strojem. Wszystkie dziewczyny chodziły w koszulach, albo getrach plus bluzka na ramiączkach. Ja tam nikogo w szlafroku nie widziałam wiec bez obaw :). A jesli o jedzenie chodzi to było całkiem znośne. Ja jakoś szczególnie wybredna nie jestem w sumie i zjadałam wszystko (no może poza szynką bo taka dziwna mi się wydała) ;-).

Aaaa co do upałów, jeśli macie w domu wiatraki to polecam je zabrać ze sobą. Mi na patologii bardzo się przydał a i potem służył na porodówce :).
 
Mnie się właśnie skończyła ważność recepty wypisanej 10.06. U mnie receptę wypisał internista.

Ja mam termin na 15.07 i też tylko czekam na rozkręcenie się tych skurczów, które mam co wieczór...

Macie może informacje, czy na oddział położniczy wpuszczają 4-letnie dzieci?
 
Dziewczyny, na Ujastku jest tak, że receptę na szczepionkę wypisuje lekarz z oddziału noworodków. Trzeba tylko na pierwszym obchodzie zgłosić taką wolę. Lekarz wypisuje, mąż kupuje w przyszpitalnej aptece. Nie chce mi się wierzyć, że w Žeromskim tego nie praktykują. Może warto zapytać?
 
Dziewczyny a zna któras nazwe szczepionki jaka podaja w Żeromskim? bo chcialam porównac z Engerixem. Szczepionka, która podaja jest tylko na WZW B czy jeszcze jakas daja (gruźlica???), bo juz sie w tym pogubilam czytajac różne info na temat szczepien noworodków.
 
reklama
Hej:-) ja sie zbieram na ktg mam nadzieje ze nie bedzie rudej i ...cos sie ruszy mam zamiar zapytac o usg bo wtedy nie musialabym jezdzic jutro do swojego gin...zobaczymy..i mam nadzieje ze wroce z lepszym humorem niz tydz temu:-) :-)

ciekawe jak tam nasze oddzialowe dziewczyny?
 
Do góry